Standings

Jump to Group:

Updated November 5, 2019 1:32 PM Central Time

Division I, Class 1A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cloudland 3 0 124 54 5 5 240 254 Hancock Co., Jellico, Unaka,
Hancock Co. 2 1 102 92 3 7 292 328 Jellico, Unaka,
Jellico 1 2 72 112 3 7 193 357 Unaka,
Unaka 0 3 84 124 2 8 238 415

Division I, Class 1A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greenback 6 0 297 46 8 2 409 141 Coalfield, Harriman, Midway, Oakdale, Oliver Springs, Sunbright,
Oliver Springs 5 1 198 75 8 2 290 108 Coalfield, Harriman, Midway, Oakdale, Sunbright,
Coalfield 4 2 194 97 7 3 284 163 Harriman, Midway, Oakdale, Sunbright,
Harriman 3 3 133 162 3 7 161 286 Midway, Oakdale, Sunbright,
Midway 2 4 122 156 5 5 232 214 Oakdale, Sunbright,
Sunbright 1 5 107 276 3 7 179 352 Oakdale,
Oakdale 0 6 28 267 1 9 60 375

Division I, Class 1A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Pittsburg 4 0 243 36 9 0 462 73 Copper Basin, Lookout Valley, Sale Creek, Whitwell,
Copper Basin 3 1 156 93 6 4 260 182 Lookout Valley, Sale Creek, Whitwell,
Sale Creek 2 2 81 98 4 6 222 253 Lookout Valley, Whitwell,
Whitwell 1 3 83 125 2 8 159 356 Lookout Valley,
Lookout Valley 0 4 15 226 0 10 47 483

Division I, Class 1A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Monterey 5 0 182 55 10 0 362 99 Clay Co., Gordonsville, Jo Byrns, Pickett Co., Red Boiling Springs,
Clay Co. 4 1 150 23 7 3 267 65 Gordonsville, Jo Byrns, Pickett Co., Red Boiling Springs,
Gordonsville 3 2 133 93 3 7 197 278 Jo Byrns, Pickett Co., Red Boiling Springs,
Jo Byrns 2 3 104 93 2 8 147 244 Pickett Co., Red Boiling Springs,
Red Boiling Springs 1 4 58 196 1 8 82 277 Pickett Co.,
Pickett Co. 0 5 55 222 1 9 128 423

Division I, Class 1A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Huntland 4 1 89 50 7 3 230 149 Cornersville, Fayetteville, Mt. Pleasant, Richland,
Cornersville 4 1 79 63 7 3 216 159 Fayetteville, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland,
Mt. Pleasant 3 2 102 79 8 2 279 138 Fayetteville, Moore Co., Richland,
Richland 2 3 63 119 6 4 179 177 Fayetteville, Moore Co.,
Moore Co. 2 3 72 89 5 5 204 182 Fayetteville, Huntland,
Fayetteville 0 5 0 5 4 6 157 62

Division I, Class 1A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Huntingdon 6 0 336 41 10 0 513 99 Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, McEwen, Middleton, Perry Co., Wayne Co.,
McEwen 5 1 230 76 7 3 336 141 Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, Middleton, Perry Co., Wayne Co.,
Collinwood 4 2 116 126 5 5 206 238 Hollow Rock-Bruceton, Middleton, Perry Co., Wayne Co.,
Hollow Rock-Bruceton 3 3 77 139 5 5 159 238 Middleton, Perry Co., Wayne Co.,
Wayne Co. 2 4 126 177 2 8 176 293 Middleton, Perry Co.,
Perry Co. 1 5 85 253 1 9 119 410 Middleton,
Middleton 0 6 122 280 0 10 216 460

Division I, Class 1A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lake Co. 6 0 324 55 10 0 512 142 Dresden, Gleason, Greenfield, Humboldt, South Fulton, West Carroll,
West Carroll 5 1 166 117 6 4 220 237 Dresden, Gleason, Greenfield, Humboldt, South Fulton,
Greenfield 4 2 141 122 7 3 271 180 Dresden, Gleason, Humboldt, South Fulton,
Dresden 3 3 146 130 4 6 202 275 Gleason, Humboldt, South Fulton,
South Fulton 2 4 178 172 5 5 323 272 Gleason, Humboldt,
Humboldt 1 5 64 204 1 9 103 339 Gleason,
Gleason 0 6 74 293 1 9 160 419

Division I, Class 1A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Memphis Middle College 8 0 350 47 9 1 426 89 Bluff City, Booker T. Washington, Freedom Prep, MASE, Memphis Business, Memphis East, Oakhaven, Westwood,
MASE 6 2 210 112 7 3 252 186 Bluff City, Freedom Prep, Memphis Business, Memphis East, Oakhaven, Westwood,
Memphis East 5 3 195 150 6 4 229 206 Bluff City, Booker T. Washington, Memphis Business, Oakhaven, Westwood,
Booker T. Washington 5 3 214 118 5 5 226 216 Bluff City, MASE, Memphis Business, Oakhaven, Westwood,
Westwood 4 4 163 134 4 6 169 213 Bluff City, Freedom Prep, Memphis Business, Oakhaven,
Freedom Prep 3 5 98 23 3 7 98 25 Booker T. Washington, Memphis East, Oakhaven,
Oakhaven 2 6 88 260 2 8 113 334 Bluff City, Memphis Business,
Memphis Business 2 6 79 284 2 7 86 327 Bluff City, Freedom Prep,
Bluff City 1 7 57 326 1 9 97 428 Freedom Prep,

Division I, Class 2A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Hampton 3 1 140 35 8 2 370 108 Cosby, South Greene, Sullivan North,
South Greene 3 1 97 44 9 1 345 146 Cosby, Happy Valley, Sullivan North,
Sullivan North 2 2 102 116 5 5 219 234 Cosby, Happy Valley,
Happy Valley 2 2 74 64 7 3 174 123 Cosby, Hampton,
Cosby 0 4 46 200 3 7 213 383

Division I, Class 2A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Meigs Co. 4 0 183 16 9 1 389 70 Cumberland Gap, Oneida, Rockwood, Wartburg Central,
Oneida 3 1 121 72 6 4 235 181 Cumberland Gap, Rockwood, Wartburg Central,
Rockwood 2 2 104 81 5 5 215 152 Cumberland Gap, Wartburg Central,
Cumberland Gap 1 3 67 171 4 6 205 329 Wartburg Central,
Wartburg Central 0 4 51 186 4 6 253 260

Division I, Class 2A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Tyner 4 0 188 17 7 3 390 162 Bledsoe Co., Marion Co., Polk Co., Tellico Plains,
Bledsoe Co. 3 1 126 58 7 3 260 149 Marion Co., Polk Co., Tellico Plains,
Marion Co. 2 2 103 120 3 7 176 358 Polk Co., Tellico Plains,
Tellico Plains 1 3 60 150 3 7 170 253 Polk Co.,
Polk Co. 0 4 31 163 0 10 85 404

Division I, Class 2A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Watertown 5 0 183 53 8 2 306 147 Cascade, East Robertson, Jackson Co., Trousdale Co., Westmoreland,
Trousdale Co. 4 1 198 48 8 1 326 55 Cascade, East Robertson, Jackson Co., Westmoreland,
East Robertson 3 2 88 138 5 5 184 253 Cascade, Jackson Co., Westmoreland,
Westmoreland 2 3 84 113 5 5 185 193 Cascade, Jackson Co.,
Cascade 1 4 36 136 2 8 91 260 Jackson Co.,
Jackson Co. 0 5 42 143 3 7 183 248

Division I, Class 2A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Forrest 5 0 126 33 10 0 312 91 Community, Eagleville, Lewis Co., Loretto, Summertown,
Lewis Co. 3 2 149 93 7 2 279 150 Community, Eagleville, Loretto,
Eagleville 3 2 120 93 7 3 263 183 Community, Loretto, Summertown,
Summertown 3 2 119 76 6 4 215 175 Community, Lewis Co., Loretto,
Loretto 1 4 98 150 3 7 184 263 Community,
Community 0 5 51 218 1 9 103 408

Division I, Class 2A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Waverly 5 0 173 43 6 4 250 214 East Hickman, Hickman Co., Houston Co., Riverside, Scotts Hill,
Houston Co. 4 1 151 66 9 1 311 101 East Hickman, Hickman Co., Riverside, Scotts Hill,
Riverside 3 2 127 81 5 5 186 154 East Hickman, Hickman Co., Scotts Hill,
Hickman Co. 2 3 135 160 5 5 263 287 East Hickman, Scotts Hill,
Scotts Hill 1 4 90 170 4 6 223 272 East Hickman,
East Hickman 0 5 49 205 2 8 125 335

Division I, Class 2A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Peabody 5 0 237 28 10 0 446 62 Adamsville, Gibson Co., Halls, McKenzie, Union City,
Union City 3 2 157 191 6 4 347 312 Adamsville, Halls, McKenzie,
McKenzie 3 2 116 104 5 5 228 226 Adamsville, Gibson Co., Halls,
Adamsville 2 3 117 135 4 6 202 246 Gibson Co., Halls,
Gibson Co. 2 3 134 144 6 4 261 205 Halls, Union City,
Halls 0 5 15 174 4 6 198 253

Division I, Class 2A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairley 8 0 336 37 8 2 336 108 Douglass, Hamilton, Hillcrest, KIPP Memphis, MAHS, Manassas, Mitchell, Trezevant,
Mitchell 7 1 209 71 8 2 249 118 Douglass, Hamilton, Hillcrest, KIPP Memphis, MAHS, Manassas, Trezevant,
Douglass 6 2 194 104 6 4 200 158 Hamilton, Hillcrest, KIPP Memphis, MAHS, Manassas, Trezevant,
MAHS 5 3 190 93 6 4 242 120 Hamilton, Hillcrest, KIPP Memphis, Manassas, Trezevant,
Hillcrest 3 5 135 203 3 7 135 292 Hamilton, KIPP Memphis, Trezevant,
Trezevant 3 5 113 144 3 7 127 221 Hamilton, KIPP Memphis, Manassas,
KIPP Memphis 2 6 52 187 2 8 58 281 Hamilton, Manassas,
Manassas 2 6 90 195 2 8 98 263 Hamilton, Hillcrest,
Hamilton 0 8 70 355 0 10 76 445

Division I, Class 3A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Chuckey-Doak 5 0 175 86 6 4 254 236 Claiborne, Johnson Co., North Greene, Unicoi Co., West Greene,
Unicoi Co. 4 1 253 91 6 4 364 213 Claiborne, Johnson Co., North Greene, West Greene,
Johnson Co. 3 2 110 98 4 6 145 226 Claiborne, North Greene, West Greene,
West Greene 2 3 141 111 5 5 259 246 Claiborne, North Greene,
Claiborne 1 4 101 191 3 7 266 358 North Greene,
North Greene 0 5 46 249 2 8 131 429

Division I, Class 3A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Alcoa 6 0 304 0 9 1 400 37 Austin-East, Gatlinburg-Pittman, Kingston, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott,
Austin-East 5 1 196 94 7 3 334 217 Gatlinburg-Pittman, Kingston, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott,
Gatlinburg-Pittman 4 2 202 121 8 2 403 154 Kingston, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott,
Kingston 3 3 122 145 6 4 211 210 Northview Academy, Pigeon Forge, Scott,
Scott 1 5 53 194 4 6 143 239 Pigeon Forge,
Pigeon Forge 1 5 55 188 1 9 108 320 Northview Academy,
Northview Academy 1 5 50 240 1 9 104 377 Scott,

Division I, Class 3A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Loudon 5 0 183 27 10 0 413 76 Brainerd, McMinn Central, Red Bank, Signal Mountain, Sweetwater,
Red Bank 4 1 186 47 8 1 298 84 Brainerd, McMinn Central, Signal Mountain, Sweetwater,
Sweetwater 3 2 82 121 7 3 224 177 Brainerd, McMinn Central, Signal Mountain,
Signal Mountain 2 3 123 116 4 6 275 248 Brainerd, McMinn Central,
Brainerd 1 4 56 174 1 9 104 385 McMinn Central,
McMinn Central 0 5 58 203 3 7 146 350

Division I, Class 3A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Upperman 5 0 202 26 9 1 311 82 Cannon Co., Grundy Co., Sequatchie Co., Smith Co., York Institute,
Smith Co. 4 1 183 95 6 4 295 206 Cannon Co., Grundy Co., Sequatchie Co., York Institute,
Sequatchie Co. 3 2 139 110 6 4 219 205 Cannon Co., Grundy Co., York Institute,
York Institute 2 3 82 131 3 7 134 270 Cannon Co., Grundy Co.,
Cannon Co. 1 4 83 162 4 6 202 248 Grundy Co.,
Grundy Co. 0 5 44 209 0 10 90 382

Division I, Class 3A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Pearl Cohn 5 0 141 17 10 0 318 106 East Nashville, Giles Co., RePublic, Stratford, Whites Creek,
Stratford 4 1 154 69 7 3 312 149 East Nashville, Giles Co., RePublic, Whites Creek,
East Nashville 3 2 133 43 8 2 326 77 Giles Co., RePublic, Whites Creek,
Giles Co. 2 3 115 83 4 6 216 221 RePublic, Whites Creek,
Whites Creek 1 4 50 208 3 7 152 326 RePublic,
RePublic 0 5 18 191 0 9 38 368

Division I, Class 3A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairview 5 0 191 45 8 2 346 132 Camden, Cheatham Co., Harpeth, Stewart Co., Sycamore,
Sycamore 4 1 121 81 5 5 166 249 Camden, Cheatham Co., Harpeth, Stewart Co.,
Camden 3 2 156 130 4 6 232 286 Cheatham Co., Harpeth, Stewart Co.,
Stewart Co. 2 3 111 107 6 4 233 168 Cheatham Co., Harpeth,
Cheatham Co. 1 4 34 139 2 8 111 250 Harpeth,
Harpeth 0 5 52 163 1 9 108 307

Division I, Class 3A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Gibson 5 0 142 69 9 1 303 179 Bolivar Central, Covington, McNairy Central, Milan, Westview,
Milan 3 2 156 76 5 5 268 186 Bolivar Central, Covington, Westview,
Covington 3 2 151 68 8 2 355 100 Bolivar Central, McNairy Central, Westview,
Westview 2 3 155 216 6 4 402 338 Bolivar Central, McNairy Central,
McNairy Central 2 3 169 164 7 3 413 227 Bolivar Central, Milan,
Bolivar Central 0 5 34 214 3 7 93 336

Division I, Class 3A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Wooddale 4 0 122 0 8 2 344 139 Melrose, MLK Prep, Raleigh Egypt, Sheffield,
Melrose 3 1 124 13 6 4 230 166 MLK Prep, Raleigh Egypt, Sheffield,
Raleigh Egypt 2 2 37 72 3 6 73 219 MLK Prep, Sheffield,
Sheffield 1 3 40 144 1 9 58 406 MLK Prep,
MLK Prep 0 4 14 108 0 10 48 374

Division I, Class 4A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Elizabethton 6 0 226 62 10 0 365 111 Grainger, Greeneville, Sullivan Central, Sullivan East, Sullivan South, Union Co.,
Greeneville 5 1 300 52 8 2 429 131 Grainger, Sullivan Central, Sullivan East, Sullivan South, Union Co.,
Sullivan South 4 2 163 99 5 5 248 215 Grainger, Sullivan Central, Sullivan East, Union Co.,
Grainger 3 3 114 156 6 4 244 207 Sullivan Central, Sullivan East, Union Co.,
Union Co. 2 4 84 200 4 6 189 327 Sullivan Central, Sullivan East,
Sullivan Central 1 5 88 224 2 8 183 352 Sullivan East,
Sullivan East 0 6 71 253 1 9 148 333

Division I, Class 4A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Anderson Co. 6 0 271 70 9 1 406 154 Chattanooga Central, East Hamilton, East Ridge, Hixson, Howard, Sequoyah,
East Hamilton 5 1 249 62 7 3 386 132 Chattanooga Central, East Ridge, Hixson, Howard, Sequoyah,
Howard 4 2 186 77 7 3 314 162 Chattanooga Central, East Ridge, Hixson, Sequoyah,
East Ridge 3 3 157 178 6 4 253 221 Chattanooga Central, Hixson, Sequoyah,
Hixson 2 4 134 230 2 8 176 398 Chattanooga Central, Sequoyah,
Chattanooga Central 1 5 148 281 2 7 166 400 Sequoyah,
Sequoyah 0 6 95 342 0 10 114 519

Division I, Class 4A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Livingston Academy 4 0 157 13 10 0 336 74 Cumberland Co., DeKalb Co., Macon Co., Stone Memorial,
DeKalb Co. 3 1 100 50 6 4 259 208 Cumberland Co., Macon Co., Stone Memorial,
Macon Co. 2 2 83 86 5 5 276 176 Cumberland Co., Stone Memorial,
Stone Memorial 1 3 62 97 3 7 156 283 Cumberland Co.,
Cumberland Co. 0 4 24 180 0 10 100 432

Division I, Class 4A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Marshall Co. 5 0 188 56 8 2 342 139 Lawrence Co., Maplewood, Nolensville, Spring Hill, Tullahoma,
Nolensville 4 1 128 54 8 2 325 105 Lawrence Co., Maplewood, Spring Hill, Tullahoma,
Tullahoma 3 2 128 60 7 3 300 130 Lawrence Co., Maplewood, Spring Hill,
Maplewood 2 3 94 117 3 7 132 257 Lawrence Co., Spring Hill,
Spring Hill 1 4 67 172 1 9 98 333 Lawrence Co.,
Lawrence Co. 0 5 32 178 4 6 144 265

Division I, Class 4A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Springfield 5 1 170 97 7 3 241 201 Creek Wood, Greenbrier, Portland, White House, White House Heritage,
Creek Wood 4 2 203 98 8 2 340 146 Greenbrier, Portland, White House, White House Heritage,
White House Heritage 3 3 184 190 7 3 318 216 Montgomery Central, Portland, White House,
Portland 3 3 150 165 4 6 264 296 Greenbrier, Montgomery Central, White House,
Montgomery Central 3 3 116 113 7 3 228 158 Creek Wood, Greenbrier, Springfield,
White House 2 4 149 146 5 5 244 213 Greenbrier, Montgomery Central,
Greenbrier 1 5 57 220 2 8 114 326 White House Heritage,

Division I, Class 4A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Hardin Co. 5 0 156 42 9 1 304 94 Chester Co., Jackson North Side, Jackson South Side, Lexington, Liberty Magnet,
Lexington 4 1 143 40 5 5 244 190 Chester Co., Jackson North Side, Jackson South Side, Liberty Magnet,
Jackson North Side 3 2 165 100 6 4 318 211 Chester Co., Jackson South Side, Liberty Magnet,
Jackson South Side 2 3 81 122 3 7 150 252 Chester Co., Liberty Magnet,
Liberty Magnet 1 4 58 141 3 7 156 290 Chester Co.,
Chester Co. 0 5 18 176 0 10 85 387

Division I, Class 4A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Haywood 4 0 164 74 9 1 384 220 Crockett Co., Dyersburg, Obion Co., Ripley,
Crockett Co. 3 1 154 87 6 4 326 241 Dyersburg, Obion Co., Ripley,
Ripley 2 2 73 124 5 5 158 255 Dyersburg, Obion Co.,
Dyersburg 1 3 76 110 3 7 253 290 Obion Co.,
Obion Co. 0 4 88 160 2 8 214 369

Division I, Class 4A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Millington 3 0 99 26 8 2 266 124 Bolton, Craigmont, Fayette Ware,
Fayette Ware 2 1 98 33 8 2 350 168 Bolton, Craigmont,
Bolton 1 2 12 71 1 9 76 388 Craigmont,
Craigmont 0 3 14 93 2 8 118 346

Division I, Class 5A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Tennessee High 6 0 246 56 9 1 382 128 Cherokee, Cocke Co., Daniel Boone, David Crockett, Morristown East, Volunteer,
Daniel Boone 5 1 175 123 6 4 231 233 Cherokee, Cocke Co., David Crockett, Morristown East, Volunteer,
David Crockett 3 3 207 123 7 3 365 201 Cherokee, Cocke Co., Volunteer,
Cherokee 3 3 156 205 6 4 247 303 Cocke Co., Morristown East, Volunteer,
Morristown East 3 3 121 154 4 6 188 253 Cocke Co., David Crockett, Volunteer,
Volunteer 1 5 104 223 4 6 221 336 Cocke Co.,
Cocke Co. 0 6 72 197 1 9 140 329

Division I, Class 5A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South-Doyle 5 1 254 75 7 3 391 131 Gibbs, Knoxville Carter, Knoxville Central, Knoxville Halls, Sevier Co.,
Knoxville Central 4 2 206 95 8 2 329 141 Knoxville Carter, Knoxville Halls, Sevier Co., Seymour,
Knoxville Halls 4 2 166 160 7 3 280 241 Gibbs, Knoxville Carter, Sevier Co., Seymour,
Gibbs 4 2 190 194 7 3 333 277 Knoxville Carter, Knoxville Central, Sevier Co., Seymour,
Seymour 2 4 94 182 5 5 203 261 Sevier Co., South-Doyle,
Sevier Co. 1 5 158 288 3 7 305 437 Knoxville Carter,
Knoxville Carter 1 5 95 169 3 7 169 263 Seymour,

Division I, Class 5A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Powell 6 0 228 60 10 0 359 125 Campbell Co., Clinton, Karns, Knoxville Fulton, Knoxville West, Oak Ridge,
Knoxville West 5 1 195 35 9 1 354 121 Campbell Co., Clinton, Karns, Knoxville Fulton, Oak Ridge,
Knoxville Fulton 3 3 107 129 3 7 177 303 Campbell Co., Clinton, Oak Ridge,
Oak Ridge 3 3 181 105 5 5 255 207 Campbell Co., Clinton, Karns,
Clinton 2 4 83 173 2 8 123 285 Campbell Co., Karns,
Campbell Co. 1 5 53 187 4 6 140 263 Karns,
Karns 1 5 80 238 2 8 177 380 Knoxville Fulton,

Division I, Class 5A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Soddy-Daisy 3 0 91 42 6 4 306 267 Lenoir City, Rhea Co., Walker Valley,
Rhea Co. 2 1 82 38 8 2 346 145 Lenoir City, Walker Valley,
Walker Valley 1 2 91 69 4 6 300 317 Lenoir City,
Lenoir City 0 3 31 146 1 9 107 398

Division I, Class 5A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Page 5 0 175 78 9 1 306 143 Columbia, Franklin Co., Lincoln Co., Shelbyville, Summit,
Shelbyville 4 1 166 89 9 1 317 172 Columbia, Franklin Co., Lincoln Co., Summit,
Summit 3 2 164 101 8 2 329 147 Columbia, Franklin Co., Lincoln Co.,
Columbia 2 3 80 121 6 4 184 201 Franklin Co., Lincoln Co.,
Lincoln Co. 1 4 41 142 2 8 111 299 Franklin Co.,
Franklin Co. 0 5 89 184 4 6 253 320

Division I, Class 5A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Beech 5 0 195 50 10 0 364 135 Gallatin, Glencliff, Hillsboro, Hillwood, Hunters Lane,
Gallatin 4 1 186 34 9 1 314 49 Glencliff, Hillsboro, Hillwood, Hunters Lane,
Hillsboro 3 2 136 101 5 5 281 252 Glencliff, Hillwood, Hunters Lane,
Hunters Lane 2 3 93 120 3 7 146 226 Glencliff, Hillwood,
Hillwood 1 4 82 125 4 6 224 205 Glencliff,
Glencliff 0 5 14 276 0 10 54 567

Division I, Class 5A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Henry Co. 6 0 276 59 8 2 347 122 Clarksville, Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Dyer Co., Kenwood, West Creek,
Dyer Co. 5 1 261 98 8 2 429 169 Clarksville, Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Kenwood, West Creek,
Clarksville 4 2 205 107 6 4 309 176 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Kenwood, West Creek,
Kenwood 2 4 81 229 2 8 128 433 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest,
Clarksville Northeast 2 4 174 197 3 7 266 307 Clarksville Northwest, West Creek,
Clarksville Northwest 1 5 66 189 3 7 125 240 West Creek,
West Creek 1 5 60 244 4 6 168 351 Kenwood,

Division I, Class 5A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Southwind 5 1 217 87 6 4 372 213 Brighton, Kingsbury, Kirby, Memphis Overton, Munford,
Munford 5 1 195 119 7 3 291 203 Brighton, Kingsbury, Kirby, Memphis Overton, Ridgeway,
Kirby 4 2 185 84 8 2 354 87 Brighton, Kingsbury, Memphis Overton, Ridgeway,
Ridgeway 4 2 191 94 5 5 249 201 Brighton, Kingsbury, Memphis Overton, Southwind,
Brighton 2 4 115 152 3 7 200 280 Kingsbury, Memphis Overton,
Memphis Overton 1 5 71 193 1 9 139 305 Kingsbury,
Kingsbury 0 6 40 285 0 10 84 456

Division I, Class 6A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dobyns Bennett 5 1 213 50 8 2 331 90 Bearden, Farragut, Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West,
Farragut 4 2 149 151 5 5 237 261 Bearden, Jefferson Co., Morristown West, Science Hill,
Bearden 4 2 169 136 4 6 248 303 Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West, Science Hill,
Science Hill 4 2 204 120 4 6 299 291 Dobyns Bennett, Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West,
Hardin Valley 3 3 152 148 4 6 211 253 Farragut, Jefferson Co., Morristown West,
Jefferson Co. 1 5 92 192 3 7 208 320 Morristown West,
Morristown West 0 6 76 258 1 9 158 385

Division I, Class 6A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Maryville 6 0 267 35 10 0 415 95 Bradley Central, Cleveland, Heritage, McMinn Co., Ooltewah, William Blount,
McMinn Co. 5 1 204 135 9 1 368 155 Bradley Central, Cleveland, Heritage, Ooltewah, William Blount,
Bradley Central 4 2 243 184 7 3 430 291 Cleveland, Heritage, Ooltewah, William Blount,
William Blount 2 4 110 191 4 6 256 295 Cleveland, Heritage,
Cleveland 2 4 157 167 4 6 236 284 Heritage, Ooltewah,
Ooltewah 2 4 128 154 3 7 209 255 Heritage, William Blount,
Heritage 0 6 70 313 0 10 142 475

Division I, Class 6A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oakland 7 0 374 57 10 0 554 79 Blackman, Coffee Co., Cookeville, Riverdale, Rockvale, Siegel, Warren Co.,
Blackman 6 1 268 97 6 4 308 185 Coffee Co., Cookeville, Riverdale, Rockvale, Siegel, Warren Co.,
Riverdale 5 2 214 85 7 3 307 128 Coffee Co., Cookeville, Rockvale, Siegel, Warren Co.,
Cookeville 4 3 180 208 5 5 264 269 Coffee Co., Rockvale, Siegel, Warren Co.,
Warren Co. 3 4 147 240 4 6 210 309 Coffee Co., Rockvale, Siegel,
Coffee Co. 2 5 126 308 2 8 154 399 Rockvale, Siegel,
Siegel 1 6 175 272 1 9 204 353 Rockvale,
Rockvale 0 7 109 326 0 10 186 473

Division I, Class 6A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Hendersonville 4 1 187 72 5 5 270 214 Mt. Juliet, Rossview, Station Camp, Wilson Central,
Mt. Juliet 4 1 159 86 6 4 285 159 Lebanon, Rossview, Station Camp, Wilson Central,
Wilson Central 3 2 105 115 6 4 236 179 Lebanon, Rossview, Station Camp,
Lebanon 3 2 104 77 5 5 209 196 Hendersonville, Rossview, Station Camp,
Rossview 1 4 101 129 4 6 200 230 Station Camp,
Station Camp 0 5 28 205 0 10 58 396

Division I, Class 6A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cane Ridge 6 0 258 36 7 3 347 152 Antioch, LaVergne, McGavock, Nashville Overton, Smyrna, Stewarts Creek,
Smyrna 5 1 171 117 6 4 222 251 Antioch, LaVergne, McGavock, Nashville Overton, Stewarts Creek,
Stewarts Creek 4 2 234 86 8 2 340 133 Antioch, LaVergne, McGavock, Nashville Overton,
McGavock 3 3 133 147 3 7 193 288 Antioch, LaVergne, Nashville Overton,
LaVergne 2 4 151 140 4 6 262 233 Antioch, Nashville Overton,
Nashville Overton 1 5 90 204 1 9 156 363 Antioch,
Antioch 0 6 14 321 0 10 40 535

Division I, Class 6A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Brentwood 5 0 169 47 8 2 263 139 Centennial, Dickson Co., Franklin, Independence, Ravenwood,
Ravenwood 4 1 201 66 9 1 368 148 Centennial, Dickson Co., Franklin, Independence,
Independence 3 2 135 105 6 4 256 213 Centennial, Dickson Co., Franklin,
Franklin 2 3 115 130 5 5 236 250 Centennial, Dickson Co.,
Centennial 1 4 116 167 3 7 218 287 Dickson Co.,
Dickson Co. 0 5 13 234 1 9 52 358

Division I, Class 6A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Houston 4 0 168 67 10 0 427 163 Arlington, Bartlett, Collierville, Cordova,
Collierville 2 2 98 126 5 5 248 296 Bartlett, Cordova,
Bartlett 2 2 109 71 6 4 267 167 Arlington, Cordova,
Cordova 1 3 41 82 4 6 135 231 Arlington,
Arlington 1 3 45 115 6 4 229 177 Collierville,

Division I, Class 6A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Whitehaven 3 0 73 0 8 1 221 30 Germantown, Memphis Central, White Station,
White Station 2 1 40 35 6 4 250 150 Germantown, Memphis Central,
Memphis Central 1 2 48 56 4 6 216 216 Germantown,
Germantown 0 3 37 107 2 8 165 254

Division II, Class A, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Friendship Christian 7 0 319 63 8 2 377 119 Chattanooga Grace, DCA, Franklin Grace, King's Academy, Mt. Juliet Christian, MTCS, Webb School,
King's Academy 6 1 315 175 6 4 373 282 Chattanooga Grace, DCA, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian, MTCS, Webb School,
DCA 5 2 222 62 7 3 312 118 Chattanooga Grace, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian, MTCS, Webb School,
MTCS 4 3 226 172 4 6 280 290 Chattanooga Grace, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian, Webb School,
Mt. Juliet Christian 3 4 209 254 3 6 223 344 Chattanooga Grace, Franklin Grace, Webb School,
Chattanooga Grace 2 5 77 238 3 6 111 285 Franklin Grace, Webb School,
Webb School 1 6 124 326 1 7 142 393 Franklin Grace,
Franklin Grace 0 7 98 300 0 10 114 437

Division II, Class A, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Nashville Christian 8 0 303 114 10 0 362 147 Clarksville Academy, Columbia Academy, Davidson Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian, USJ,
Davidson Academy 7 1 224 112 8 2 260 165 Clarksville Academy, Columbia Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian, USJ,
USJ 6 2 247 124 7 3 282 145 Clarksville Academy, Columbia Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian,
Columbia Academy 5 3 181 172 5 5 210 261 Clarksville Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian,
Fayette Academy 4 4 271 192 5 5 327 251 Clarksville Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian,
Tipton-Rosemark 2 6 160 280 4 6 236 286 Jackson Christian, Trinity Christian,
Trinity Christian 2 6 173 265 3 7 220 326 Clarksville Academy, Jackson Christian,
Jackson Christian 1 7 167 303 3 7 246 359 Clarksville Academy,
Clarksville Academy 1 7 131 295 3 7 219 303 Tipton-Rosemark,

Division II, Class AA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville Grace 5 1 180 61 8 2 296 155 Boyd Buchanan, Chattanooga Christian, Knoxville Webb, Notre Dame, Silverdale,
Chattanooga Christian 5 1 178 136 6 3 242 241 Boyd Buchanan, CAK, Knoxville Webb, Notre Dame, Silverdale,
Boyd Buchanan 4 2 168 183 8 2 371 211 CAK, Knoxville Webb, Notre Dame, Silverdale,
CAK 4 2 124 92 8 2 275 171 Knoxville Grace, Knoxville Webb, Notre Dame, Silverdale,
Knoxville Webb 2 4 127 121 3 6 158 191 Notre Dame, Silverdale,
Silverdale 1 5 107 190 4 6 224 254 Notre Dame,
Notre Dame 0 6 62 163 0 9 86 241

Division II, Class AA, Middle Region
Middle Region Overall Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
CPA 4 0 135 42 4 6 182 204 BGA, FRA, Goodpasture, Lipscomb Academy,
FRA 2 2 111 118 7 3 303 228 BGA, Goodpasture,
BGA 2 2 73 65 7 3 306 164 Goodpasture, Lipscomb Academy,
Lipscomb Academy 2 2 140 92 5 5 317 194 FRA, Goodpasture,
Goodpasture 0 4 55 197 4 6 231 325

Division II, Class AA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
ECS 5 0 194 26 9 1 347 101 FACS, Harding Academy, Lausanne, Northpoint Christian, St. George's,
Lausanne 4 1 167 28 5 4 289 148 FACS, Harding Academy, Northpoint Christian, St. George's,
FACS 3 2 150 182 5 5 313 315 Harding Academy, Northpoint Christian, St. George's,
St. George's 2 3 105 160 4 6 211 263 Harding Academy, Northpoint Christian,
Northpoint Christian 1 4 63 167 3 7 228 267 Harding Academy,
Harding Academy 0 5 50 166 2 8 108 317

Division II, Class AAA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
McCallie 4 1 196 124 8 2 364 161 Baylor, Brentwood Academy, Father Ryan, Knoxville Catholic,
Baylor 4 1 156 103 9 1 340 122 Brentwood Academy, Ensworth, Father Ryan, Knoxville Catholic,
Ensworth 3 2 142 118 7 3 333 159 Father Ryan, Knoxville Catholic, McCallie,
Knoxville Catholic 2 3 147 188 7 3 354 253 Brentwood Academy, Father Ryan,
Brentwood Academy 2 3 157 125 6 4 296 171 Ensworth, Father Ryan,
Father Ryan 0 5 80 220 2 8 194 347

Division II, Class AAA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
MUS 4 1 153 97 9 1 342 119 Briarcrest, Christian Brothers, Pope John Paul, St. Benedict,
Briarcrest 4 1 158 67 9 1 354 118 Christian Brothers, MBA, Pope John Paul, St. Benedict,
MBA 4 1 114 55 6 4 180 120 Christian Brothers, MUS, Pope John Paul, St. Benedict,
Christian Brothers 2 3 139 89 6 4 304 160 Pope John Paul, St. Benedict,
Pope John Paul 1 4 99 150 6 4 302 203 St. Benedict,
St. Benedict 0 5 15 220 3 7 124 353

ADS BY GOOGLE