Standings

Jump to Group:

Updated October 19, 2019 9:15 AM Central Time

Division I, Class 1A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cloudland 3 0 124 54 3 5 174 240 Hancock Co., Jellico, Unaka,
Hancock Co. 2 1 102 92 3 6 274 293 Jellico, Unaka,
Jellico 1 2 72 112 3 5 173 265 Unaka,
Unaka 0 3 84 124 1 7 208 339

Division I, Class 1A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greenback 4 0 198 46 6 2 310 141 Coalfield, Harriman, Oliver Springs, Sunbright, Midway, Oakdale
Coalfield 4 1 194 70 6 2 262 122 Harriman, Midway, Oakdale, Sunbright, Oliver Springs
Oliver Springs 3 1 137 68 6 2 229 101 Harriman, Oakdale, Sunbright, Coalfield, Midway
Midway 2 2 115 89 5 3 225 147 Oakdale, Sunbright, Greenback, Oliver Springs
Harriman 2 3 95 162 2 7 123 286 Midway, Sunbright, Oakdale
Sunbright 1 5 107 276 3 5 167 306 Oakdale,
Oakdale 0 4 28 163 1 7 60 271 Harriman, Greenback

Division I, Class 1A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Copper Basin 3 0 138 37 6 2 236 106 Lookout Valley, Sale Creek, Whitwell, South Pittsburg
South Pittsburg 2 0 135 12 7 0 354 49 Lookout Valley, Whitwell, Sale Creek, Copper Basin
Sale Creek 2 1 75 46 4 4 203 158 Lookout Valley, Whitwell, South Pittsburg
Whitwell 0 3 33 125 1 7 95 315 Lookout Valley
Lookout Valley 0 3 15 176 0 9 47 433 Whitwell

Division I, Class 1A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Monterey 3 0 145 28 8 0 325 72 Jo Byrns, Pickett Co., Red Boiling Springs, Clay Co., Gordonsville
Clay Co. 3 0 96 14 6 2 213 56 Gordonsville, Jo Byrns, Pickett Co., Monterey, Red Boiling Springs
Gordonsville 2 1 84 65 2 6 148 250 Pickett Co., Red Boiling Springs, Jo Byrns, Monterey
Jo Byrns 1 2 58 65 1 7 101 216 Red Boiling Springs, Gordonsville, Pickett Co.
Pickett Co. 0 3 34 150 1 7 107 351 Red Boiling Springs, Jo Byrns
Red Boiling Springs 0 3 32 127 0 7 56 208 Pickett Co., Clay Co.

Division I, Class 1A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fayetteville 5 0 132 62 8 0 238 97 Cornersville, Huntland, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland,
Cornersville 3 1 85 56 5 3 189 130 Moore Co., Mt. Pleasant, Richland, Huntland
Moore Co. 1 2 43 49 4 4 175 142 Huntland, Richland, Mt. Pleasant
Huntland 1 2 43 56 4 4 184 155 Mt. Pleasant, Cornersville, Richland
Mt. Pleasant 1 3 61 77 5 3 214 130 Richland, Moore Co.
Richland 0 3 48 112 4 4 164 170 Moore Co., Huntland

Division I, Class 1A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Huntingdon 5 0 264 35 9 0 441 93 Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, McEwen, Perry Co., Wayne Co., Middleton
McEwen 4 1 194 73 5 3 258 138 Collinwood, Middleton, Perry Co., Wayne Co., Hollow Rock-Bruceton
Hollow Rock-Bruceton 3 1 68 90 5 3 150 189 Middleton, Perry Co., Wayne Co., Collinwood, McEwen
Collinwood 2 2 77 100 3 5 167 212 Middleton, Perry Co., Hollow Rock-Bruceton, Wayne Co.
Wayne Co. 1 3 62 143 1 7 112 259 Middleton, Perry Co., Collinwood
Perry Co. * 0 4 21 169 0 8 55 326 Wayne Co., Middleton
Middleton § 0 4 76 152 0 8 170 332 Huntingdon, Perry Co.
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 1A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lake Co. 5 0 268 55 8 0 424 142 Dresden, Gleason, Humboldt, South Fulton, West Carroll, Greenfield
Greenfield 4 0 141 58 7 1 271 116 Dresden, Gleason, Humboldt, South Fulton, Lake Co., West Carroll
West Carroll 3 1 124 87 4 4 178 207 Dresden, Gleason, Humboldt, South Fulton, Greenfield
Dresden 1 3 58 110 2 6 114 255 South Fulton, Gleason, Humboldt
South Fulton 1 3 94 130 4 4 239 230 Humboldt, West Carroll, Gleason
Humboldt 1 4 58 164 1 7 85 261 Gleason, Dresden
Gleason 0 4 52 191 1 7 138 317 Dresden, South Fulton

Division I, Class 1A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Memphis Middle College 6 0 268 40 7 1 344 82 Bluff City, Booker T. Washington, Freedom Prep, Memphis Business, Memphis East, Oakhaven, MASE, Westwood
Memphis East * 5 1 175 104 6 2 209 160 Bluff City, Booker T. Washington, Memphis Business, Oakhaven, Westwood, Freedom Prep, MASE
MASE § 5 1 179 52 6 2 221 126 Bluff City, Freedom Prep, Memphis Business, Oakhaven, Westwood, Memphis Middle College, Memphis East
Booker T. Washington 4 3 158 112 4 4 164 168 MASE, Memphis Business, Oakhaven, Westwood, Bluff City
Westwood 3 3 119 98 3 5 125 177 Freedom Prep, Memphis Business, Oakhaven, Bluff City, Memphis Middle College
Memphis Business 2 5 71 258 2 6 78 301 Bluff City, Freedom Prep, Oakhaven
Oakhaven * 1 5 62 210 1 7 87 284 Bluff City, Memphis Business, Freedom Prep
Bluff City 1 5 51 226 1 7 91 328 Freedom Prep, Westwood, Booker T. Washington
Freedom Prep 1 5 34 17 1 7 34 19 Booker T. Washington, Memphis East, Oakhaven
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 2A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Greene 2 1 72 38 8 1 320 140 Cosby, Sullivan North, Happy Valley
Happy Valley 2 1 68 39 6 2 155 92 Cosby, Hampton, South Greene
Hampton 2 1 87 35 6 2 253 108 South Greene, Sullivan North, Cosby
Sullivan North 2 2 102 116 5 3 191 193 Cosby, Happy Valley,
Cosby 0 3 46 147 2 6 163 324 Hampton

Division I, Class 2A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Meigs Co. 3 0 120 10 7 1 263 64 Cumberland Gap, Oneida, Rockwood, Wartburg Central
Oneida 3 1 121 72 6 3 221 159 Cumberland Gap, Rockwood, Wartburg Central,
Rockwood 1 2 69 74 4 5 180 145 Wartburg Central, Cumberland Gap
Cumberland Gap 1 2 60 136 3 5 168 280 Wartburg Central, Rockwood
Wartburg Central 0 3 45 123 3 5 231 197 Meigs Co.

Division I, Class 2A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Tyner 3 0 132 14 5 3 285 153 Bledsoe Co., Marion Co., Tellico Plains, Polk Co.
Bledsoe Co. 2 1 86 52 5 3 176 137 Marion Co., Polk Co., Tellico Plains
Marion Co. 2 2 103 120 2 6 140 283 Polk Co., Tellico Plains,
Tellico Plains 1 2 54 110 3 5 150 177 Polk Co., Bledsoe Co.
Polk Co. 0 3 28 107 0 8 82 285 Tyner

Division I, Class 2A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Watertown 4 0 127 33 7 1 230 106 Cascade, Jackson Co., Trousdale Co., Westmoreland, East Robertson
Trousdale Co. 3 1 156 28 7 1 284 35 Cascade, East Robertson, Westmoreland, Jackson Co.
East Robertson 3 1 68 82 4 4 134 191 Cascade, Jackson Co., Westmoreland, Watertown
Westmoreland 1 3 47 113 4 4 142 177 Jackson Co., Cascade
Cascade 1 3 36 99 2 6 91 186 Jackson Co., Westmoreland
Jackson Co. 0 4 22 101 3 6 163 206 Trousdale Co.

Division I, Class 2A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Forrest 4 0 110 20 8 0 259 78 Community, Eagleville, Loretto, Summertown, Lewis Co.
Lewis Co. 3 1 136 77 6 1 235 113 Community, Eagleville, Loretto, Forrest
Eagleville 2 2 94 79 6 2 231 145 Community, Summertown, Loretto
Summertown 2 2 65 70 5 3 161 153 Lewis Co., Loretto, Community
Loretto 1 3 84 124 3 5 138 202 Community, Eagleville
Community 0 4 45 164 1 7 97 312 Summertown

Division I, Class 2A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Waverly 4 0 152 33 5 3 211 153 East Hickman, Hickman Co., Houston Co., Scotts Hill, Riverside
Houston Co. 3 1 123 45 7 1 271 73 East Hickman, Riverside, Scotts Hill, Hickman Co.
Riverside 3 1 117 60 5 3 176 126 East Hickman, Hickman Co., Scotts Hill, Waverly
Hickman Co. 2 2 114 132 4 4 207 227 East Hickman, Scotts Hill, Houston Co.
East Hickman * 0 4 35 171 2 6 103 287 Scotts Hill
Scotts Hill § 0 4 56 156 2 6 151 246 East Hickman
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 2A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Peabody 4 0 183 21 8 0 350 49 Adamsville, Halls, McKenzie, Union City, Gibson Co.
Gibson Co. 2 2 127 90 5 3 212 143 Halls, Union City, Peabody
Union City 2 2 127 191 5 4 317 312 Adamsville, McKenzie, Halls
McKenzie 2 2 88 97 4 4 181 178 Gibson Co., Halls, Adamsville
Adamsville 2 2 110 107 3 5 188 218 Gibson Co., Halls, McKenzie
Halls 0 4 15 144 3 5 154 217 Union City

Division I, Class 2A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairley 6 0 268 25 6 2 268 96 Douglass, Hamilton, KIPP Memphis, Manassas, Mitchell, Trezevant, Hillcrest, MAHS
Mitchell 5 1 151 71 6 2 191 118 Douglass, Hillcrest, KIPP Memphis, MAHS, Manassas, Hamilton, Trezevant
Douglass 4 2 155 92 4 4 161 146 Hamilton, Hillcrest, MAHS, Manassas, Trezevant, KIPP Memphis
MAHS 4 2 144 59 5 3 196 86 Hamilton, Hillcrest, Manassas, Trezevant, KIPP Memphis, Fairley
Hillcrest 3 3 129 149 3 5 129 238 Hamilton, KIPP Memphis, Trezevant, Fairley, Manassas
Trezevant 3 3 101 105 3 5 115 182 Hamilton, KIPP Memphis, Manassas, Douglass, Mitchell
KIPP Memphis 2 4 46 146 2 6 52 240 Hamilton, Manassas, MAHS, Douglass
Manassas 1 6 76 195 1 7 84 223 Hamilton, Hillcrest
Hamilton 0 7 70 298 0 8 70 348 Mitchell

Division I, Class 3A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Chuckey-Doak 4 0 167 80 5 4 246 230 Claiborne, Johnson Co., North Greene, Unicoi Co., West Greene
Unicoi Co. 3 1 219 91 5 3 302 173 Claiborne, North Greene, West Greene, Johnson Co.
Johnson Co. 3 1 110 64 4 4 145 146 Claiborne, North Greene, West Greene, Unicoi Co.
West Greene 2 2 135 103 4 4 218 220 Claiborne, North Greene, Chuckey-Doak
North Greene § 0 4 46 212 2 7 131 392 Claiborne
Claiborne * 0 4 64 191 2 6 215 328 North Greene
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 3A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Alcoa 5 0 255 0 7 1 330 31 Austin-East, Kingston, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott, Gatlinburg-Pittman
Austin-East 4 1 152 94 6 3 290 217 Gatlinburg-Pittman, Kingston, Pigeon Forge, Scott, Northview Academy
Gatlinburg-Pittman 3 1 165 51 7 1 366 84 Northview Academy, Pigeon Forge, Scott, Alcoa, Kingston
Kingston 2 2 88 98 5 3 177 163 Northview Academy, Scott, Pigeon Forge, Gatlinburg-Pittman
Pigeon Forge 1 3 38 159 1 7 91 291 Northview Academy, Kingston, Scott
Northview Academy 1 4 50 196 1 8 104 333 Scott, Austin-East
Scott 0 5 37 187 3 6 127 232 Pigeon Forge

Division I, Class 3A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Red Bank * 4 0 179 23 8 0 291 60 Brainerd, McMinn Central, Signal Mountain, Sweetwater, Loudon
Loudon * 4 0 159 20 8 0 340 62 Brainerd, McMinn Central, Signal Mountain, Sweetwater, Red Bank
Sweetwater 2 2 52 94 5 3 158 136 Brainerd, McMinn Central, Signal Mountain
Signal Mountain 2 2 96 86 4 5 248 218 Brainerd, McMinn Central, Sweetwater
McMinn Central 0 4 22 165 3 6 110 312 Brainerd
Brainerd 0 4 18 138 0 8 60 300 McMinn Central
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 3A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Upperman 4 0 158 6 7 1 246 42 Cannon Co., Grundy Co., Smith Co., York Institute, Sequatchie Co.
Smith Co. 3 1 124 87 5 3 223 182 Cannon Co., Sequatchie Co., York Institute, Grundy Co.
Sequatchie Co. 2 1 87 66 5 3 167 161 Cannon Co., York Institute, Grundy Co., Upperman
Cannon Co. 1 3 69 147 4 5 188 233 Grundy Co., York Institute
York Institute 1 3 67 117 2 6 113 215 Grundy Co., Cannon Co.
Grundy Co. 0 3 36 118 0 8 82 291 Sequatchie Co., Smith Co.

Division I, Class 3A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Pearl Cohn 4 0 113 6 8 0 263 89 East Nashville, RePublic, Stratford, Whites Creek, Giles Co.
Stratford 3 1 97 61 6 2 240 119 East Nashville, Giles Co., RePublic, Whites Creek
East Nashville 2 2 70 43 6 2 211 69 Giles Co., Whites Creek, RePublic
Giles Co. 2 2 104 55 4 4 177 144 RePublic, Whites Creek, Pearl Cohn
Whites Creek 1 3 42 151 3 5 138 242 RePublic, Stratford
RePublic 0 4 18 128 0 8 38 305 East Nashville

Division I, Class 3A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairview 4 0 149 39 6 2 269 110 Camden, Cheatham Co., Harpeth, Sycamore, Stewart Co.
Camden 3 1 134 83 4 4 189 208 Cheatham Co., Harpeth, Stewart Co., Sycamore
Sycamore 2 1 52 59 3 5 97 227 Harpeth, Stewart Co., Cheatham Co., Camden
Stewart Co. 2 2 105 65 6 2 220 114 Cheatham Co., Harpeth, Fairview
Cheatham Co. 0 3 20 105 1 7 97 216 Sycamore, Harpeth
Harpeth 0 4 40 149 1 7 90 263 Cheatham Co.

Division I, Class 3A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Gibson 4 0 100 61 7 1 247 158 Covington, McNairy Central, Milan, Westview, Bolivar Central
Covington § 2 2 114 41 6 2 265 67 Bolivar Central, Westview, McNairy Central
McNairy Central 2 2 142 127 6 2 338 177 Bolivar Central, Milan, Covington
Westview 2 2 127 156 5 3 323 260 Bolivar Central, McNairy Central, Milan
Milan 2 2 96 48 4 4 201 144 Bolivar Central, Covington, Westview
Bolivar Central 0 4 26 172 2 6 55 280 South Gibson
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 3A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Wooddale 3 0 87 0 7 1 291 95 Melrose, Raleigh Egypt, Sheffield, MLK Prep
Melrose 3 1 124 13 5 3 190 120 MLK Prep, Raleigh Egypt, Sheffield,
Sheffield 1 2 28 108 1 7 40 317 MLK Prep, Raleigh Egypt
MLK Prep § 0 2 14 72 0 7 40 296 Raleigh Egypt, Wooddale
Raleigh Egypt * 0 2 0 60 0 6 23 201 MLK Prep, Sheffield
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 4A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Elizabethton 4 0 175 49 8 0 314 98 Grainger, Greeneville, Sullivan East, Union Co., Sullivan South, Sullivan Central
Sullivan South 4 1 150 85 5 3 228 159 Grainger, Sullivan Central, Sullivan East, Union Co., Elizabethton
Greeneville 3 1 196 30 6 2 325 109 Sullivan Central, Sullivan South, Union Co., Grainger, Sullivan East
Grainger 2 2 82 87 5 3 212 138 Sullivan Central, Sullivan East, Greeneville, Union Co.
Union Co. 1 3 46 164 3 5 151 291 Sullivan East, Sullivan Central, Grainger
Sullivan Central 1 3 76 169 2 6 171 297 Sullivan East, Union Co., Elizabethton
Sullivan East 0 5 57 198 0 8 113 264 Greeneville

Division I, Class 4A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Anderson Co. 4 0 187 43 7 1 322 127 Chattanooga Central, East Ridge, Hixson, Howard, East Hamilton, Sequoyah
East Hamilton 4 0 212 33 6 2 349 103 Chattanooga Central, East Ridge, Hixson, Sequoyah, Anderson Co., Howard
Howard 3 1 160 54 6 2 288 139 Chattanooga Central, Hixson, Sequoyah, East Ridge, East Hamilton
East Ridge 2 2 121 132 5 3 217 175 Chattanooga Central, Sequoyah, Howard, Hixson
Hixson 1 3 75 156 1 7 117 324 Sequoyah, Chattanooga Central, East Ridge
Chattanooga Central 1 4 110 242 2 6 128 361 Sequoyah, Hixson
Sequoyah 0 5 82 287 0 9 101 464 Anderson Co.

Division I, Class 4A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Livingston Academy 3 0 115 7 8 0 253 62 Cumberland Co., DeKalb Co., Stone Memorial, Macon Co.
DeKalb Co. 2 1 59 44 5 4 218 202 Macon Co., Stone Memorial, Cumberland Co.
Macon Co. 2 1 77 44 4 4 222 121 Cumberland Co., Stone Memorial, Livingston Academy
Stone Memorial 1 3 62 97 2 6 128 235 Cumberland Co.,
Cumberland Co. 0 3 18 139 0 8 88 347 DeKalb Co.

Division I, Class 4A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Nolensville 4 0 114 24 8 0 288 50 Lawrence Co., Maplewood, Spring Hill, Tullahoma, Marshall Co.
Marshall Co. 4 0 158 42 7 2 312 125 Lawrence Co., Maplewood, Spring Hill, Tullahoma, Nolensville
Tullahoma 2 2 93 60 5 3 216 102 Lawrence Co., Spring Hill, Maplewood
Maplewood 2 2 94 82 3 6 132 222 Lawrence Co., Spring Hill, Tullahoma
Lawrence Co. 0 4 16 159 3 5 112 246 Spring Hill
Spring Hill 0 4 48 156 0 8 79 275 Lawrence Co.

Division I, Class 4A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Montgomery Central 3 1 86 66 7 1 198 111 Creek Wood, Greenbrier, Springfield, White House, White House Heritage
Creek Wood 3 1 150 84 7 1 287 132 Greenbrier, White House, White House Heritage, Portland, Springfield
Springfield 3 1 113 90 5 3 184 194 Portland, White House, White House Heritage, Greenbrier, Creek Wood
Portland 3 2 150 119 4 5 264 250 Greenbrier, Montgomery Central, White House, Creek Wood
White House Heritage 2 3 164 177 5 3 282 197 Portland, White House, Montgomery Central
Greenbrier 1 3 57 148 2 6 114 254 White House Heritage, Springfield, White House
White House 0 4 93 129 3 5 188 196 Montgomery Central, Greenbrier

Division I, Class 4A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Hardin Co. 4 0 115 36 7 1 249 81 Chester Co., Jackson North Side, Jackson South Side, Lexington, Liberty Magnet
Lexington 3 1 103 40 4 4 191 142 Jackson North Side, Jackson South Side, Liberty Magnet, Chester Co.
Jackson North Side 2 2 123 79 4 4 242 184 Chester Co., Liberty Magnet, Jackson South Side
Jackson South Side 2 2 60 80 3 5 109 175 Chester Co., Liberty Magnet, Jackson North Side
Liberty Magnet 1 3 52 100 2 6 114 227 Chester Co., Hardin Co.
Chester Co. 0 4 18 136 0 8 71 317 Lexington

Division I, Class 4A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Haywood 3 0 115 58 7 1 300 184 Crockett Co., Dyersburg, Ripley, Obion Co.
Crockett Co. 2 1 113 87 4 4 264 230 Obion Co., Ripley, Dyersburg
Ripley 2 2 73 124 4 4 148 223 Dyersburg, Obion Co.,
Dyersburg 1 2 76 69 3 5 231 213 Obion Co., Crockett Co.
Obion Co. 0 3 72 111 1 7 157 301 Haywood

Division I, Class 4A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Millington 2 0 68 20 7 1 235 108 Craigmont, Fayette Ware, Bolton
Fayette Ware 1 1 52 27 6 2 266 154 Bolton, Craigmont
Craigmont 0 1 8 41 2 5 106 281 Bolton, Fayette Ware
Bolton 0 1 0 40 0 7 64 333 Craigmont, Millington

Division I, Class 5A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Tennessee High 5 0 197 49 7 1 291 114 Cocke Co., Daniel Boone, David Crockett, Morristown East, Volunteer, Cherokee
David Crockett 3 1 160 67 6 1 299 129 Cherokee, Cocke Co., Volunteer, Daniel Boone, Morristown East
Cherokee 3 1 129 111 6 2 220 209 Cocke Co., Morristown East, Volunteer, Tennessee High, Daniel Boone
Daniel Boone 3 1 102 83 4 4 158 193 Cocke Co., Morristown East, Volunteer, David Crockett, Cherokee
Morristown East 1 3 79 120 2 6 146 219 Volunteer, Cocke Co., David Crockett
Cocke Co. 0 4 53 148 1 7 121 280 Morristown East, Volunteer
Volunteer 0 5 69 211 2 6 146 296 Cocke Co.

Division I, Class 5A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville Central 4 0 179 29 8 0 302 75 Knoxville Carter, Knoxville Halls, Sevier Co., Seymour, South-Doyle, Gibbs
South-Doyle 4 1 216 65 6 2 341 106 Gibbs, Knoxville Carter, Knoxville Halls, Sevier Co., Knoxville Central
Knoxville Halls 2 2 75 133 5 3 189 214 Gibbs, Knoxville Carter, Sevier Co., Seymour
Gibbs 2 2 134 165 5 3 277 248 Sevier Co., Seymour, Knoxville Carter, Knoxville Central
Seymour 2 3 81 140 4 4 155 206 Sevier Co., South-Doyle, Knoxville Halls
Knoxville Carter 1 3 55 98 3 5 129 192 Seymour, Gibbs, Sevier Co.
Sevier Co. 0 4 101 211 2 6 248 360 Knoxville Halls, Knoxville Carter

Division I, Class 5A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Powell 5 0 201 39 8 0 317 92 Campbell Co., Clinton, Karns, Knoxville Fulton, Knoxville West, Oak Ridge
Knoxville West 3 1 131 28 7 1 290 114 Clinton, Karns, Oak Ridge, Knoxville Fulton, Campbell Co.
Oak Ridge 3 1 134 51 5 3 208 153 Campbell Co., Clinton, Karns, Powell, Knoxville Fulton
Knoxville Fulton 2 2 80 81 2 6 150 255 Campbell Co., Clinton, Knoxville West, Oak Ridge
Campbell Co. 1 3 39 133 4 4 126 209 Karns, Clinton, Knoxville West
Karns 1 4 67 201 2 6 150 302 Knoxville Fulton, Clinton
Clinton 0 4 34 153 0 8 74 265 Campbell Co., Karns

Division I, Class 5A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Soddy-Daisy 2 0 63 21 5 3 243 197 Lenoir City, Rhea Co., Walker Valley
Rhea Co. 2 1 82 38 6 2 237 111 Lenoir City, Walker Valley,
Walker Valley 1 1 70 41 4 4 272 240 Lenoir City, Soddy-Daisy
Lenoir City 0 3 31 146 1 7 94 321

Division I, Class 5A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Page 3 0 96 50 7 1 227 115 Columbia, Shelbyville, Summit, Lincoln Co., Franklin Co.
Shelbyville 2 1 101 62 7 1 252 145 Lincoln Co., Summit, Franklin Co., Columbia
Summit 2 2 129 101 7 2 294 147 Columbia, Franklin Co., Lincoln Co.
Columbia 2 2 67 99 5 3 149 164 Franklin Co., Lincoln Co., Shelbyville
Lincoln Co. 1 2 34 63 2 6 104 220 Franklin Co., Page, Summit
Franklin Co. 0 3 54 106 4 4 218 242 Shelbyville, Page

Division I, Class 5A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Gallatin * 3 0 127 14 8 0 255 29 Hillsboro, Hillwood, Hunters Lane, Beech, Glencliff
Beech * 3 0 140 27 8 0 309 112 Glencliff, Hillsboro, Hunters Lane, Gallatin, Hillwood
Hunters Lane 2 2 86 106 2 6 112 206 Glencliff, Hillwood, Hillsboro
Hillwood 1 2 59 69 4 4 201 149 Glencliff, Hillsboro, Beech
Hillsboro 1 2 107 84 3 5 252 235 Glencliff, Hillwood, Hunters Lane
Glencliff 0 4 8 227 0 9 48 518 Gallatin
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 5A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Henry Co. 4 0 191 33 6 2 262 96 Clarksville, Dyer Co., Kenwood, West Creek, Clarksville Northeast, Clarksville Northwest
Dyer Co. 3 1 154 98 6 2 322 169 Clarksville, Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, West Creek, Kenwood
Clarksville 2 2 142 101 4 4 246 170 Clarksville Northeast, Kenwood, Clarksville Northwest, West Creek
Kenwood 2 3 81 175 2 6 122 345 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Dyer Co.
Clarksville Northeast 2 3 148 157 2 6 184 261 Clarksville Northwest, West Creek, Henry Co.
Clarksville Northwest 1 3 60 123 3 5 119 174 West Creek, Clarksville, Henry Co.
West Creek 1 3 60 149 4 4 168 256 Kenwood, Dyer Co., Clarksville

Division I, Class 5A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Southwind 4 1 167 81 5 3 277 157 Brighton, Kirby, Memphis Overton, Munford, Kingsbury
Munford 4 1 149 113 6 2 232 163 Brighton, Kirby, Memphis Overton, Ridgeway, Kingsbury
Ridgeway 3 1 143 60 4 4 201 167 Kingsbury, Memphis Overton, Southwind, Brighton, Kirby
Kirby 2 2 110 50 6 2 279 53 Brighton, Kingsbury, Memphis Overton, Ridgeway
Brighton 1 3 98 107 2 6 183 235 Kingsbury, Ridgeway, Memphis Overton
Memphis Overton 1 3 40 135 1 7 108 247 Kingsbury, Kirby, Brighton
Kingsbury 0 4 28 189 0 8 72 360 Southwind, Munford

Division I, Class 6A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dobyns Bennett 5 0 196 27 8 0 308 46 Bearden, Farragut, Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West, Science Hill
Farragut 3 1 104 84 4 4 192 194 Bearden, Morristown West, Science Hill, Hardin Valley, Jefferson Co.
Science Hill 3 1 161 72 3 5 256 243 Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West, Dobyns Bennett, Bearden
Bearden 2 2 97 103 2 6 176 270 Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West, Science Hill
Hardin Valley 1 3 56 128 2 6 115 233 Jefferson Co., Farragut, Morristown West
Jefferson Co. 1 4 58 153 3 6 174 281 Morristown West, Farragut
Morristown West 0 4 49 154 1 7 131 281 Bearden, Hardin Valley

Division I, Class 6A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Maryville * 4 0 171 21 8 0 319 81 Bradley Central, Cleveland, Ooltewah, William Blount, McMinn Co., Heritage
McMinn Co. * 4 0 160 71 8 0 324 91 Cleveland, Heritage, Ooltewah, William Blount, Maryville, Bradley Central
Bradley Central 4 1 209 140 6 2 347 212 Cleveland, Heritage, Ooltewah, William Blount, McMinn Co.
Cleveland 1 3 120 132 3 5 199 249 Heritage, William Blount, Ooltewah
Ooltewah 1 3 73 123 2 5 138 205 William Blount, Heritage, Cleveland
William Blount 1 4 89 171 2 6 193 275 Heritage, Cleveland
Heritage 0 4 42 206 0 8 114 368 Ooltewah, Maryville
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oakland 5 0 245 37 8 0 425 59 Blackman, Cookeville, Riverdale, Rockvale, Siegel, Coffee Co., Warren Co.
Blackman 4 1 177 82 4 4 217 170 Coffee Co., Riverdale, Rockvale, Warren Co., Siegel, Cookeville
Riverdale 3 2 141 85 5 3 234 128 Cookeville, Rockvale, Siegel, Warren Co., Coffee Co.
Cookeville 3 2 118 145 4 4 202 206 Coffee Co., Siegel, Warren Co., Rockvale, Blackman
Warren Co. 3 2 133 149 4 4 196 218 Coffee Co., Rockvale, Siegel, Riverdale, Oakland
Coffee Co. 2 3 120 197 2 6 148 288 Rockvale, Siegel, Oakland, Riverdale
Rockvale * 0 5 68 226 0 8 145 373 Cookeville, Siegel
Siegel * 0 5 122 203 0 8 151 284 Blackman, Rockvale
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Mt. Juliet 3 0 103 38 5 3 229 111 Lebanon, Rossview, Wilson Central, Station Camp, Hendersonville
Lebanon 2 1 65 44 4 4 170 163 Hendersonville, Station Camp, Wilson Central, Rossview
Hendersonville 2 1 98 37 3 5 181 179 Station Camp, Wilson Central, Rossview, Mt. Juliet
Wilson Central 1 2 46 86 4 4 177 150 Rossview, Lebanon, Station Camp
Rossview 1 2 70 64 4 4 169 165 Station Camp, Hendersonville, Lebanon
Station Camp 0 3 14 127 0 8 44 318 Mt. Juliet, Wilson Central

Division I, Class 6A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cane Ridge 5 0 217 36 6 2 291 124 Antioch, McGavock, Nashville Overton, Smyrna, Stewarts Creek, LaVergne
Stewarts Creek 3 1 166 48 7 1 272 95 Antioch, LaVergne, McGavock, Nashville Overton, Smyrna
Smyrna 3 1 114 82 4 4 165 216 Antioch, McGavock, Nashville Overton, LaVergne, Stewarts Creek
LaVergne 2 2 137 66 4 4 248 159 Antioch, Nashville Overton, Smyrna, Cane Ridge
Nashville Overton * 1 3 76 117 1 7 142 276 Antioch, Stewarts Creek, McGavock
McGavock * 1 3 51 139 1 7 111 280 LaVergne, Antioch, Nashville Overton
Antioch 0 5 6 279 0 8 26 437 McGavock
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Brentwood 4 0 145 28 7 1 226 89 Dickson Co., Franklin, Independence, Ravenwood, Centennial
Ravenwood 3 1 161 52 7 1 300 119 Centennial, Dickson Co., Franklin, Independence
Independence 3 1 121 65 6 2 236 146 Centennial, Dickson Co., Franklin, Ravenwood
Franklin 1 3 76 130 3 5 172 227 Centennial, Dickson Co.
Centennial 1 3 97 143 3 5 192 222 Dickson Co., Brentwood
Dickson Co. 0 4 13 195 1 7 36 284 Franklin

Division I, Class 6A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Houston 3 0 130 60 8 0 339 111 Arlington, Bartlett, Collierville, Cordova
Bartlett 2 1 74 35 5 3 190 123 Arlington, Cordova, Collierville
Collierville 1 1 48 70 4 4 198 240 Cordova, Arlington, Bartlett
Arlington 0 2 14 88 5 3 198 150 Collierville, Cordova
Cordova 0 2 21 34 3 5 115 183 Houston, Arlington

Division I, Class 6A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Whitehaven 1 0 17 0 6 1 165 30 White Station, Germantown, Memphis Central
White Station 1 1 20 17 5 3 217 111 Memphis Central, Germantown
Memphis Central 1 1 48 39 3 5 176 199 Germantown, Whitehaven
Germantown 0 1 19 48 2 6 147 195 Whitehaven, White Station

Division II, Class A, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Friendship Christian 6 0 261 42 6 2 284 86 Chattanooga Grace, DCA, Franklin Grace, King's Academy, Mt. Juliet Christian, MTCS, Webb School
King's Academy 5 1 256 168 5 4 314 275 DCA, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian, MTCS, Webb School, Chattanooga Grace
DCA 3 2 130 49 5 3 220 105 Chattanooga Grace, MTCS, Webb School, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian
Mt. Juliet Christian 3 2 162 152 3 4 176 242 Chattanooga Grace, Franklin Grace, Webb School, MTCS, DCA
MTCS 2 3 133 126 2 6 187 244 Chattanooga Grace, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian, Webb School
Chattanooga Grace 1 4 41 167 2 5 75 214 Webb School, King's Academy, Franklin Grace
Webb School 1 4 91 220 1 5 109 287 Franklin Grace, Friendship Christian, MTCS
Franklin Grace 0 5 86 236 0 8 102 373 DCA, Chattanooga Grace

Division II, Class A, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Nashville Christian 6 0 216 87 8 0 275 120 Clarksville Academy, Columbia Academy, Davidson Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, USJ, Tipton-Rosemark, Trinity Christian
Davidson Academy 5 1 151 85 6 2 187 138 Clarksville Academy, Columbia Academy, Tipton-Rosemark, Trinity Christian, USJ, Fayette Academy, Jackson Christian
USJ 5 2 204 110 6 2 228 110 Columbia Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian, Clarksville Academy
Fayette Academy 4 2 234 133 5 3 290 192 Clarksville Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian, Davidson Academy, Columbia Academy
Columbia Academy 3 3 108 129 3 5 137 218 Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian, Clarksville Academy, Fayette Academy
Tipton-Rosemark 2 5 154 238 4 5 230 244 Jackson Christian, Trinity Christian, Nashville Christian
Jackson Christian 1 5 142 244 3 5 221 300 Clarksville Academy, Trinity Christian, Davidson Academy
Trinity Christian 1 5 145 214 2 6 192 275 Clarksville Academy, Jackson Christian, Nashville Christian
Clarksville Academy 1 5 103 217 3 5 191 225 Tipton-Rosemark, Columbia Academy, USJ

Division II, Class AA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville Grace 4 0 123 45 7 1 239 139 Chattanooga Christian, Knoxville Webb, Notre Dame, Silverdale, CAK, Boyd Buchanan
Chattanooga Christian 3 1 100 83 4 3 164 188 Boyd Buchanan, CAK, Notre Dame, Knoxville Webb, Silverdale
Boyd Buchanan 3 1 120 111 7 1 323 139 CAK, Knoxville Webb, Silverdale, Notre Dame, Knoxville Grace
CAK 2 2 91 71 6 2 242 150 Notre Dame, Silverdale, Knoxville Grace, Knoxville Webb
Knoxville Webb 2 2 96 69 3 4 127 139 Notre Dame, Silverdale, Chattanooga Christian, CAK
Silverdale 1 4 71 140 3 5 148 183 Notre Dame, Chattanooga Christian
Notre Dame 0 5 40 122 0 8 64 200 Boyd Buchanan

Division II, Class AA, Middle Region
Middle Region Overall Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
CPA 3 0 100 21 3 6 147 183 BGA, Goodpasture, Lipscomb Academy, FRA
Lipscomb Academy 2 1 126 75 5 3 279 145 FRA, Goodpasture, BGA
FRA 2 1 90 83 7 1 269 179 BGA, Goodpasture, CPA
BGA 1 2 56 51 5 3 247 150 Goodpasture, Lipscomb Academy
Goodpasture 0 4 55 197 3 5 196 262

Division II, Class AA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
ECS 4 0 145 20 7 1 264 82 Harding Academy, Lausanne, Northpoint Christian, St. George's, FACS
FACS 3 1 144 133 5 3 299 228 Harding Academy, Northpoint Christian, St. George's, ECS
Lausanne 2 1 107 28 3 4 229 148 FACS, Harding Academy, Northpoint Christian, St. George's
St. George's 2 2 105 140 3 5 187 243 Harding Academy, Northpoint Christian, Lausanne
Northpoint Christian 0 3 53 120 2 6 218 220 Lausanne, Harding Academy
Harding Academy 0 4 43 156 2 6 87 266 Northpoint Christian

Division II, Class AAA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
McCallie 4 0 167 91 8 0 327 110 Baylor, Brentwood Academy, Father Ryan, Knoxville Catholic, Ensworth
Baylor 3 1 128 86 7 1 298 99 Ensworth, Father Ryan, Knoxville Catholic, Brentwood Academy
Ensworth 2 1 89 59 6 2 280 100 Father Ryan, Knoxville Catholic, Brentwood Academy, McCallie
Brentwood Academy 1 2 110 77 5 3 249 123 Father Ryan, Ensworth, Baylor
Knoxville Catholic 1 3 109 160 5 3 285 212 Brentwood Academy, Father Ryan
Father Ryan 0 4 52 182 1 7 134 285 Knoxville Catholic

Division II, Class AAA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Briarcrest 4 0 142 45 8 0 298 96 Christian Brothers, MBA, Pope John Paul, St. Benedict, MUS
MBA 3 1 104 48 5 3 164 99 MUS, Pope John Paul, St. Benedict, Christian Brothers
MUS 3 1 131 81 7 1 299 90 Christian Brothers, Pope John Paul, St. Benedict, Briarcrest
Christian Brothers 2 2 132 79 5 3 253 132 Pope John Paul, St. Benedict, MBA
Pope John Paul 0 4 71 142 4 4 233 188 St. Benedict
St. Benedict 0 4 7 192 2 6 75 311 Pope John Paul

ADS BY GOOGLE