2009 Division I 145 lb Wrestling Championship

February 18 - February 20, 2009  ·  McKenzie Arena - University of Tennessee - Chattanooga, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Wednesday Feb 18 Anthony Betts (11) , Kole Bishop (12)
Wednesday Feb 18 Bandreicus Farmer (12) 9, Kyle Chandler (11) 8
Wednesday Feb 18 Dylan Demonbreun (11) , Lindsey Aragon (12)
Wednesday Feb 18 Maurice Moore (11) 4, Colby O'Brien (10) 3
Wednesday Feb 18 Chris Epperson (10) 13, Brandon Snyder (11) 10
Wednesday Feb 18 Marvin Walker (11) , Issac Legg (12)
Wednesday Feb 18 Evan Dunning (12) 9, Barty Correll (12) 8
Wednesday Feb 18 Brandon Lane (12) , Travis Williams (12)
Wednesday Feb 18 Anthony Barnes (11) , Matt Williams (12)
Wednesday Feb 18 Matt Stull (10) 9, Dylan Myers (11) 2
Wednesday Feb 18 Evan Hubbs (12) , Lucas Farmer (12)
Wednesday Feb 18 Austin Carter (12) 7, Jake Smith (12) 5
Wednesday Feb 18 Dalton Williams (12) , Brennen Cox (10)
Wednesday Feb 18 Cameron Edafe (11) 19, Jeremy Vasterling (12) 13
Wednesday Feb 18 Wade Brooks (12) , Trevor Schmit (12)
Wednesday Feb 18 Chris Aguilar (11) , Michael Puckett (11)
Wednesday Feb 18 Bishop 9, Farmer 1
Wednesday Feb 18 Moore , Demonbreun
Wednesday Feb 18 Legg , Epperson
Wednesday Feb 18 Lane 12, Dunning 1
Wednesday Feb 18 Williams 3, Stull 2
Wednesday Feb 18 Hubbs 9, Carter 2
Wednesday Feb 18 Cox 11, Edafe 1
Wednesday Feb 18 Aguilar 4, Schmit 1
Thursday Feb 19 Farmer , Betts
Thursday Feb 19 Dunning , Williams
Thursday Feb 19 Stull 13, Barnes 0
Thursday Feb 19 Edafe , Williams
Thursday Feb 19 Bishop 13, Demonbreun 3
Thursday Feb 19 Lane 4, Legg 2
Thursday Feb 19 Williams 6, Hubbs 2
Thursday Feb 19 Cox 5, Aguilar 4
Thursday Feb 19 Farmer 9, Demonbreun 3
Thursday Feb 19 Legg 5, Dunning 2
Thursday Feb 19 Hubbs 3, Stull 1
Thursday Feb 19 Edafe , Aguilar
Thursday Feb 19 Bishop 8, Lane 6
Thursday Feb 19 Cox 2, Williams 1
Thursday Feb 19 Farmer 3, Legg 2
Thursday Feb 19 Aguilar 8, Hubbs 4
Friday Feb 20 Farmer 7, Williams 4
Friday Feb 20 Aguilar 6, Lane 3
Friday Feb 20 Matt Williams 9, Brandon Lane 5
Friday Feb 20 Chris Aguilar 3, Bandreicus Farmer 1
Friday Feb 20 Kole Bishop 10, Brennen Cox 1

Participating Schools

Blackman
Bradley Central
Brentwood
Clarksville Northwest
Cookeville
Creek Wood
Cumberland Co.
East Nashville
Elizabethton
Franklin
Friendship Christian
Germantown
Gibbs
Glencliff
Hixson
Independence
Karns
Kenwood
Maryville
Millington
MLK
Mt. Juliet
Ooltewah
Raleigh Egypt
Science Hill
Seymour
Soddy-Daisy
Sullivan East
Tullahoma
Walker Valley
Warren Co.
White House

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE