First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Kole Bishop (12), Sullivan East
|
Fall 0:56
|
Anthony Betts (11), Maryville
|
|
9
Bishop, Sullivan East
|
MD
|
1
Farmer, Millington
|
|
13
Bishop, Sullivan East
|
MD
|
3
Demonbreun, Franklin
|
|
8
Bishop, Sullivan East
|
Dec.
|
6
Lane, Soddy-Daisy
|
|
10
Kole Bishop, Sullivan East
|
MD
|
1
Brennen Cox, Independence
|
|
Kole Bishop
STATE CHAMPION
|
8
Kyle Chandler (11), N. MLK
|
Dec.
|
9
Bandreicus Farmer (12), Millington
|
|
Lindsey Aragon (12), Walker Valley
|
Forfeit
|
Dylan Demonbreun (11), Franklin
|
|
Demonbreun, Franklin
|
Fall 3:30
|
Moore, Kenwood
|
|
3
Colby O'Brien (10), Blackman
|
Dec.
|
4
Maurice Moore (11), Kenwood
|
|
10
Brandon Snyder (11), Mt. Juliet
|
Dec.
|
13
Chris Epperson (10), Cookeville
|
|
Epperson, Cookeville
|
Fall 5:36
|
Legg, Seymour
|
|
2
Legg, Seymour
|
Dec.
|
4
Lane, Soddy-Daisy
|
|
Issac Legg (12), Seymour
|
Fall 6:33 (OT)
|
Marvin Walker (11), Raleigh Egypt
|
|
9
Evan Dunning (12), Brentwood
|
Dec.
|
8
Barty Correll (12), Creek Wood
|
|
1
Dunning, Brentwood
|
MD
|
12
Lane, Soddy-Daisy
|
|
Travis Williams (12), Glencliff
|
Fall 0:59
|
Brandon Lane (12), Soddy-Daisy
|
|
Matt Williams (12), Northwest
|
Fall 1:32
|
Anthony Barnes (11), Cumberland Co.
|
|
3
Williams, Northwest
|
Dec.
|
2
Stull, Science Hill
|
|
6
Williams, Northwest
|
Dec.
|
2
Hubbs, Ooltewah
|
|
1
Williams, Northwest
|
Dec.
|
2
Cox, Independence
|
|
9
Matt Stull (10), Science Hill
|
Dec.
|
2
Dylan Myers (11), Warren Co.
|
|
Lucas Farmer (12), Gibbs
|
Fall 3:56
|
Evan Hubbs (12), Ooltewah
|
|
9
Hubbs, Ooltewah
|
Dec.
|
2
Carter, Germantown
|
|
7
Austin Carter (12), Germantown
|
Dec.
|
5
Jake Smith (12), Friendship Chr.
|
|
Brennen Cox (10), Independence
|
Fall 5:19
|
Dalton Williams (12), Elizabethton
|
|
11
Cox, Independence
|
MD
|
1
Edafe, East Nashville
|
|
5
Cox, Independence
|
Dec.
|
4
Aguilar, Bradley Central
|
|
19
Cameron Edafe (11), East Nashville
|
Dec.
|
13
Jeremy Vasterling (12), Hixson
|
|
Trevor Schmit (12), Tullahoma
|
Fall 0:51
|
Wade Brooks (12), White House
|
|
1
Schmit, Tullahoma
|
Dec.
|
4
Aguilar, Bradley Central
|
|
Michael Puckett (11), Karns
|
Fall 3:45
|
Chris Aguilar (11), Bradley Central
|
|
Betts, Maryville
|
Fall 0:43
|
Farmer, Millington
|
|
9
Farmer, Millington
|
Dec.
|
3
Demonbreun, Franklin
|
|
3
Farmer, Millington
|
Dec.
|
2
Legg, Seymour
|
|
|
|
|
|
|
5
Legg, Seymour
|
Dec.
|
2
Dunning, Brentwood
|
|
7
Farmer, Millington
|
Dec.
|
4
Williams, Northwest
|
|
Williams, Glencliff
|
Fall 4:53
|
Dunning, Brentwood
|
|
1
Bandreicus Farmer, Millington
|
Dec.
|
3
Chris Aguilar, Bradley Central
|
|
Chris Aguilar
THIRD PLACE
|
0
Barnes, Cumberland Co.
|
MD
|
13
Stull, Science Hill
|
|
1
Stull, Science Hill
|
Dec.
|
3
Hubbs, Ooltewah
|
|
4
Hubbs, Ooltewah
|
Dec.
|
8
Aguilar, Bradley Central
|
|
3
Lane, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
6
Aguilar, Bradley Central
|
|
|
|
Aguilar, Bradley Central
|
Fall 4:26
|
Edafe, East Nashville
|
|
Williams, Elizabethton
|
TF 5:23
|
Edafe, East Nashville
|
|
|
9
Matt Williams, Northwest
|
Dec.
|
5
Brandon Lane, Soddy-Daisy
|
|
Matt Williams
FIFTH PLACE
|