2023 Class 3A East Regional Girls' Basketball Tournaments
TSSAAsports.com
Home
Sports
History
Hall of Fame
Girls' Basketball
Rosters
Schedules
Past Results
Records
2023 Class 3A East Regional Girls' Basketball Tournaments
2023 Class 3A East Regional Girls' Basketball Tournaments
February 24 - March 4, 2023
Bracket
Printable Bracket
Tweet
Share
Tournament Schedule/Results
Day
Date
Time
#
Matchup
Location
Friday
Feb 24
7:00 PM
Tennessee 37
, Grainger 33
Friday
Feb 24
7:00 PM
Elizabethton 77
, Claiborne 32
Friday
Feb 24
7:00 PM
Livingston Academy 52
, Lawrence Co. 43
Friday
Feb 24
7:00 PM
Lincoln Co. 72
, White Co. 63
Friday
Feb 24
7:00 PM
Tullahoma 55
, Cumberland Co. 49
Friday
Feb 24
7:00 PM
Upperman 56
, Page 38
Friday
Feb 24
7:00 PM
Lenoir City 70
, East Hamilton 69
Friday
Feb 24
7:00 PM
Signal Mountain 72
, Austin-East 25
Friday
Feb 24
7:00 PM
Soddy Daisy 59
, Sequoyah 36
Friday
Feb 24
7:00 PM
Fulton 41
, Red Bank 38
Friday
Feb 24
7:00 PM
Northview Academy 58
, Anderson Co. 19
Friday
Feb 24
7:00 PM
Knoxville Halls 75
, Carter 36
Friday
Feb 24
7:00 PM
Clinton 55
, Gibbs 49
Friday
Feb 24
7:00 PM
Seymour 53
, Scott 32
Friday
Feb 24
7:00 PM
Cocke Co. 69
, Unicoi Co. 60
Friday
Feb 24
7:00 PM
Greeneville 79
, Sullivan East 37
Monday
Feb 27
6:00 PM
Elizabethton 72
, Tennessee 39
Elizabethton H.S.
Monday
Feb 27
6:00 PM
Soddy Daisy 44
, Fulton 26
South Doyle H.S.
Monday
Feb 27
6:00 PM
Seymour 65
, Clinton 34
Seymour H.S.
Monday
Feb 27
7:00 PM
Livingston Academy 40
, Lincoln Co. 39
TN Tech
Monday
Feb 27
7:30 PM
Knoxville Halls 57
, Northview Academy 35
Seymour H.S.
Monday
Feb 27
7:30 PM
Greeneville 75
, Cocke Co. 68
Elizabethton H.S.
Monday
Feb 27
7:30 PM
Signal Mountain 51
, Lenoir City 39
South Doyle H.S.
Monday
Feb 27
8:30 PM
Upperman 52
, Tullahoma 38
TN Tech
Wednesday
Mar 1
7:00 PM
Elizabethton 59
, Greeneville 58
Elizabethton H.S.
Wednesday
Mar 1
7:00 PM
Seymour 51
, Knoxville Halls 32
Seymour H.S.
Wednesday
Mar 1
7:00 PM
Soddy Daisy 30
, Signal Mountain 26
South Doyle H.S.
Wednesday
Mar 1
7:00 PM
Upperman 44
, Livingston Academy 37
TN Tech
Saturday
Mar 4
7:00 PM
Elizabethton 57
, Knoxville Halls 40
Saturday
Mar 4
7:00 PM
Greeneville 68
, Seymour 43
Saturday
Mar 4
7:00 PM
Livingston Academy 64
, Soddy Daisy 43
Saturday
Mar 4
7:00 PM
Upperman 48
, Signal Mountain 21
Participating Schools
Anderson Co.
Austin-East
Claiborne
Clinton
Cocke Co.
Cumberland Co.
East Hamilton
Elizabethton
Gibbs
Grainger
Greeneville
Knoxville Carter
Knoxville Fulton
Knoxville Halls
Lawrence Co.
Lenoir City
Lincoln Co.
Livingston Academy
Northview Academy
Page
Red Bank
Scott
Sequoyah
Seymour
Signal Mountain
Soddy Daisy
Sullivan East
Tennessee High
Tullahoma
Unicoi Co.
Upperman
White Co.
Participants' Tournament History
See something wrong or out of place?
Submit a Correction
ADS BY GOOGLE
Bracket/Results Correction
×
This form is only for recommending corrections for the website. All other questions or comments will be ignored.
Name:
Email:
We need your email so we can contact you if we have a question.
Message:
Submit