2012 Division I 195 lb Wrestling Championship

February 16 - February 18, 2012  ·  Williamson Co. Expo Center - Franklin, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 16 William Montgomery (Sr.) 13, Deontase Greenwade (Jr.) 8
Thursday Feb 16 Jamario Houston (Sr.) 4, Caleb Wood (Fr.) 2
Thursday Feb 16 Billy Raulston (So.) 11, Jake Stidham (Sr.) 5
Thursday Feb 16 Trevor Shropshire (Jr.) 7, Joshua Bain (Jr.) 6
Thursday Feb 16 Randal Lee (Sr.) , Dale Deaton (Jr.)
Thursday Feb 16 Andrew Meagher (Sr.) 18, Tristan Majors (So.) 5
Thursday Feb 16 Nicholas Coffey (Sr.) , Darren Houston (Fr.)
Thursday Feb 16 Winstead , Bryant
Thursday Feb 16 Davis , Thompson
Thursday Feb 16 Carroll 7, Reno 6
Thursday Feb 16 Smith , Lowery
Thursday Feb 16 Greenwade , Harris
Thursday Feb 16 Stidham 1, Wood 0
Thursday Feb 16 Lee , Bain
Thursday Feb 16 Houston 8, Majors 1
Thursday Feb 16 Davis 11, Stukanov 2
Thursday Feb 16 Martin , Harrison
Thursday Feb 16 Schultz , Greene
Thursday Feb 16 Evans , James
Thursday Feb 16 Montgomery , Boykin
Thursday Feb 16 Houston 5, Raulston 3
Thursday Feb 16 Deaton , Shropshire
Thursday Feb 16 Coffey , Meagher
Thursday Feb 16 Winstead 6, Meagher 4
Thursday Feb 16 Thompson 12, Deaton 6
Thursday Feb 16 Raulston 2, Carroll 1
Thursday Feb 16 Lowery 8, Montgomery 5
Thursday Feb 16 Evans 9, Harris 3
Thursday Feb 16 Schultz 6, Stidham 4
Thursday Feb 16 Bain 5, Martin 2
Thursday Feb 16 Stukanov 15, Houston 6
Thursday Feb 16 Gavin Bryant (Sr.) , Cody Davis (Sr.)
Thursday Feb 16 Aaron Winstead (Sr.) , Oleg Stukanov (Jr.)
Thursday Feb 16 Cliff Thompson (Jr.) , Carlos Harrison (Sr.)
Thursday Feb 16 Trumond Martin (So.) , Allen Davis (Sr.)
Thursday Feb 16 Jordan Greene (Sr.) 11, Luke Reno (Jr.) 4
Thursday Feb 16 Jacob Schultz (Jr.) 11, Devin Carroll (Sr.) 7
Thursday Feb 16 Trevion James (Sr.) , Ben Lowery (Sr.)
Thursday Feb 16 Donald Evans (Sr.) , Patrick Smith (Fr.)
Thursday Feb 16 Keith Harris (Jr.) , Scottie Boykin (Jr.)
Friday Feb 17 Winstead 3, Thompson 0
Friday Feb 17 Raulston 10, Lowery 6
Friday Feb 17 Schultz , Evans
Friday Feb 17 Stukanov 4, Bain 3
Friday Feb 17 Harrison , Davis
Friday Feb 17 James 8, Greene 7
Friday Feb 17 Houston , Boykin
Friday Feb 17 Coffey , Shropshire
Friday Feb 17 Greene 3, Winstead 1
Friday Feb 17 Raulston , Harrison
Friday Feb 17 Shropshire 4, Evans 3
Friday Feb 17 Stukanov 7, Houston 2
Friday Feb 17 Harrison , Greene
Friday Feb 17 Shropshire 3, Stukanov 1
Friday Feb 17 James , Davis
Friday Feb 17 Boykin 13, Coffey 12
Saturday Feb 18 Coffey , Greene
Saturday Feb 18 Shropshire , James
Saturday Feb 18 Trevion James , Jordan Greene
Saturday Feb 18 Trevor Shropshire , Nicholas Coffey
Saturday Feb 18 Cody Davis 9, Scottie Boykin 4

Participating Schools

Antioch
Bearden
Beech
Bradley Central
Brentwood
Chattanooga Central
Clarksville Northeast
Clarksville Northwest
Cleveland
Cookeville
Cordova
Daniel Boone
Dobyns Bennett
Germantown
Gibbs
Houston
Jefferson Co.
Kenwood
Kingston
Knoxville Grace
McGavock
MLK
Oakland
Pigeon Forge
Raleigh Egypt
Red Bank
Riverdale
Science Hill
Siegel
Signal Mountain
Soddy-Daisy
Walker Valley

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE