2010 Division I 119 lb Wrestling Championship

February 18 - February 20, 2010  ·  Williamson Co. Expo Center - Franklin, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 18 Harvey 9, Davis 3
Thursday Feb 18 Bennett 8, Young 6
Thursday Feb 18 Hall 9, Teaster 1
Thursday Feb 18 Morrison 10, Chadwick 7
Thursday Feb 18 Davis 8, Gamer 6
Thursday Feb 18 Boone 8, Hamilton 0
Thursday Feb 18 Ethan Hames (Jr.) 15, Cary Miller (Jr.) 0
Thursday Feb 18 Ernie Overton (Jr.) , D.B. Frazer (Fr.)
Thursday Feb 18 Steven Goldstein (So.) 13, Cody Stacks (So.) 4
Thursday Feb 18 Zac Robinson (Sr.) 15, Jackson Beggs (So.) 0
Thursday Feb 18 Hunter Davis (So.) 7, Chase Snow (Jr.) 4
Thursday Feb 18 Tyler Harvey (Jr.) 9, Diego Gorayeb (So.) 4
Thursday Feb 18 Alex Bennett (Fr.) , Joseph Pennington (Jr.)
Thursday Feb 18 Logan Young (So.) 12, Osvaldo Cancino (Sr.) 0
Thursday Feb 18 Eric Whitmire (Fr.) , Luke Hall (Jr.)
Thursday Feb 18 Devon Teaster (Jr.) 5, Chandler Duncan (Jr.) 1
Thursday Feb 18 Kyle Walter (Jr.) , Dandre Morrison (Jr.)
Thursday Feb 18 Patrick Chadwick (Jr.) 11, Levon Miller (Jr.) 4
Thursday Feb 18 Justin Gamer (So.) 13, Conner Kelley (So.) 4
Thursday Feb 18 Spencer Davis (Fr.) 11, Anthony Patnode (Sr.) 0
Thursday Feb 18 Hayden Barcelona (Sr.) , Haden Hamilton (Fr.)
Thursday Feb 18 Jack Boone (So.) , Kyle Kuehnhold (Jr.)
Thursday Feb 18 Hames 9, Overton 3
Thursday Feb 18 Robinson , Goldstein
Friday Feb 19 Overton 11, Miller 1
Friday Feb 19 Davis 9, Gorayeb 6
Friday Feb 19 Teaster , Whitmire
Friday Feb 19 Hamilton , Kuehnhold
Friday Feb 19 Hames 5, Goldstein 2
Friday Feb 19 Harvey 9, Bennett 6
Friday Feb 19 Morrison , Hall
Friday Feb 19 Boone , Davis
Friday Feb 19 Goldstein , Overton
Friday Feb 19 Davis , Bennett
Friday Feb 19 Morrison 9, Teaster 7
Friday Feb 19 Hamilton , Davis
Friday Feb 19 Hames 6, Harvey 1
Friday Feb 19 Boone 2, Hall 0
Friday Feb 19 Goldstein 9, Bennett 4
Friday Feb 19 Morrison 7, Hamilton 2
Saturday Feb 20 Hall 7, Goldstein 4
Saturday Feb 20 Morrison 5, Harvey 4
Saturday Feb 20 Tyler Harvey 7, Steven Goldstein 7
Saturday Feb 20 Dandre Morrison 8, Luke Hall 6
Saturday Feb 20 Ethan Hames 2, Jack Boone 1

Participating Schools

Arlington
Bearden
Bradley Central
Chattanooga Central
Clarksville
Clarksville Northwest
Cleveland
Collierville
Cordova
Eagleville
Franklin
Gibbs
Greeneville
Hardin Valley
Heritage
Independence
Kingsbury
Mt. Juliet
Nashville Overton
Notre Dame
Ooltewah
Pigeon Forge
Ravenwood
Red Bank
Rossview
Science Hill
Seymour
South-Doyle
Tullahoma
Walker Valley
White House
Wilson Central

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE