2004 Division I 215 lb Wrestling Championship

February 19 - February 21, 2004  ·  McKenzie Arena - University of Tennessee - Chattanooga, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 19 Colby Rader (11) , Drew Henderson (12)
Thursday Feb 19 Ethan Henley (10) , Michael Lumpkin (12)
Thursday Feb 19 Shane Inman (12) , Matt Brown (11)
Thursday Feb 19 Uri Hansen (11) , Brian Morris (12)
Thursday Feb 19 James Belonzi (10) , Matt Bailey (12)
Thursday Feb 19 Noah Glaser (12) , Chris Gann (10)
Thursday Feb 19 Andrew Jackson (12) 11, Wayne Smith (11) 6
Thursday Feb 19 Stanley Brooks (11) , Robert Autry (11)
Thursday Feb 19 Rickey Stroud (10) , Ben Hazelett (11)
Thursday Feb 19 Clark Clements (12) , Dane Bolton (12)
Thursday Feb 19 Alex Burnette (12) , Brett Rogers (9)
Thursday Feb 19 Darnell Hayes (11) , Benjamin Cost (12)
Thursday Feb 19 Jeremy Haynes (12) , Drew Kennedy (11)
Thursday Feb 19 Daniel Longo (11) , C.J. Rouse (12)
Thursday Feb 19 Shane Langford (11) 14, Ben Sencabough (11) 4
Thursday Feb 19 Jean Paul Gadie (12) , Kevin Dailey (11)
Friday Feb 20 Henley , Henderson
Friday Feb 20 Hansen 6, Inman 4
Friday Feb 20 Bailey 8, Gann 2
Friday Feb 20 Brooks 9, Jackson 3
Friday Feb 20 Hazelett 6, Clements 3
Friday Feb 20 Cost , Rogers
Friday Feb 20 Rouse , Haynes
Friday Feb 20 Gadie 14, Langford 9
Friday Feb 20 Henley , Rader
Friday Feb 20 Gann , Belonzi
Friday Feb 20 Clements , Stroud
Friday Feb 20 Dailey 5, Langford 2
Friday Feb 20 Hansen , Henderson
Friday Feb 20 Bailey 9, Brooks 7
Friday Feb 20 Hazelett 8, Rogers 0
Friday Feb 20 Gadie 15, Rouse 5
Friday Feb 20 Hansen , Rader
Friday Feb 20 Brooks 9, Gann 3
Friday Feb 20 Rogers 3, Clements 0
Friday Feb 20 Rouse 5, Dailey 1
Friday Feb 20 Bailey , Henderson
Friday Feb 20 Hazelett 2, Gadie 1
Saturday Feb 21 Brooks 2, Hansen 1
Saturday Feb 21 Rouse 3, Rogers 1
Saturday Feb 21 Gadie 2, Brooks 1
Saturday Feb 21 Rouse 11, Henderson 4
Saturday Feb 21 Stanley Brooks 8, Drew Henderson 4
Saturday Feb 21 C.J. Rouse 5, John Paul Gadie 4
Saturday Feb 21 Matt Bailey 3, Ben Hazelett 2

Participating Schools

Bartlett
Bearden
Bradley Central
Chattanooga Central
Collierville
Cookeville
CPA
Dickson Co.
East Ridge
Glencliff
Greenback
Hillwood
Hixson
Houston
Hunters Lane
Knoxville Halls
Montgomery Central
Morristown East
Nashville Overton
Ooltewah
Rhea Co.
Ridgeway
Riverdale
Rossview
Science Hill
Smyrna
Soddy-Daisy
Sullivan East
Sycamore
Tennessee High
Union Co.
Wilson Central

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE