2004 Division I 130 lb Wrestling Championship

February 19 - February 21, 2004  ·  McKenzie Arena - University of Tennessee - Chattanooga, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 19 Justin Talley (12) 10, Russell Runyeon (12) 1
Thursday Feb 19 Matthew Felty (10) 13, Detrick Rogers (11) 2
Thursday Feb 19 Patrick Armstrong (10) 6, Denis Bogdan (12) 5
Thursday Feb 19 Justin Hoover (12) 11, Tommy Washington (11) 1
Thursday Feb 19 Zach Walker (10) , Josh Jennings (11)
Thursday Feb 19 Damien Buchanan (10) 14, Zach Friedman (12) 10
Thursday Feb 19 Elijah Cox (10) , Pete Miller (11)
Thursday Feb 19 Kellen Holliman (10) , Alex Lindsey (10)
Thursday Feb 19 Forfeit , Bill Seaman (12)
Thursday Feb 19 Kevin Kerian (11) 12, Matt Bookout (10) 6
Thursday Feb 19 Michael Heim (11) , Robert Zeits (12)
Thursday Feb 19 Aaron Walker (12) 14, Greg Featherstone (10) 4
Thursday Feb 19 Russell Haynes (10) , Bandon Wright (9)
Thursday Feb 19 Mason Caples (10) 14, John Hall (11) 1
Thursday Feb 19 Alex Cate (12) 9, Grant Geasley (10) 2
Thursday Feb 19 Jake West (12) , Matthew Kautz (11)
Friday Feb 20 Talley 7, Felty 2
Friday Feb 20 Hoover 10, Armstrong 8
Friday Feb 20 Buchanan , Jennings
Friday Feb 20 Holliman 11, Miller 7
Friday Feb 20 Kerian 8, Seaman 7
Friday Feb 20 Walker 7, Zeits 3
Friday Feb 20 Caples 14, Wright 11
Friday Feb 20 West 7, Cate 0
Friday Feb 20 Armstrong 9, Washington 2
Friday Feb 20 Miller , Lindsey
Friday Feb 20 Zeits , Featherstone
Friday Feb 20 Cate 10, Kautz 0
Friday Feb 20 Hoover 8, Talley 6
Friday Feb 20 Holliman 8, Jennings 3
Friday Feb 20 Walker , Kerian
Friday Feb 20 West 10, Caples 1
Friday Feb 20 Talley 7, Armstrong 2
Friday Feb 20 Jennings 9, Miller 1
Friday Feb 20 Zeits 7, Kerion 5
Friday Feb 20 Cate 8, Caples 1
Friday Feb 20 Holliman 10, Hoover 2
Friday Feb 20 West 11, Walker 3
Saturday Feb 21 Jennings 8, Talley 3
Saturday Feb 21 Zeits 4, Cate 0
Saturday Feb 21 Walker 15, Jennings 11
Saturday Feb 21 Zeits , Hoover
Saturday Feb 21 Justin Hoover 9, Josh Jennings 7
Saturday Feb 21 Aaron Walker 7, Robert Zeits 1
Saturday Feb 21 Jake West 1, Kellen Holliman 1

Participating Schools

Boyd Buchanan
Bradley Central
Brentwood
Clarksville
Cleveland
Daniel Boone
East Ridge
FRA
Franklin
Germantown
Greeneville
Hendersonville
Hillsboro
Hixson
Houston
Kenwood
Knoxville Halls
Mt. Juliet
Nashville Overton
Ooltewah
Page
Ravenwood
Ridgeway
Science Hill
Seymour
Soddy-Daisy
South-Doyle
Stratford
Tennessee High
Westside High School
William Blount

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE