2003 Division I 160 lb Wrestling Championship

February 13 - February 15, 2003  ·  McKenzie Arena - University of Tennessee - Chattanooga, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 13 Quinn Gibson (11) 23, Eamonn Donahue (12) 8
Thursday Feb 13 Derrick Pierce (12) 19, Joey Cook (11) 4
Thursday Feb 13 Chris Smith (10) , Carson Moore (10)
Thursday Feb 13 Tim Pack (12) , Bobby Beeson (12)
Thursday Feb 13 Kevin McCaleb (12) , Ryan Drummond (12)
Thursday Feb 13 Aaron Martin (10) 7, Beau Allison (11) 3
Thursday Feb 13 Justin Spina (12) 6, Jake Graham (11) 4
Thursday Feb 13 Joe Driggers (12) 15, Josh Johnson (11) 2
Thursday Feb 13 Stephen Kappa (12) , Ryan Shipley (12)
Thursday Feb 13 Justin Knox (10) 14, Blake Byrd (12) 5
Thursday Feb 13 Tom O'Dell 25, Jordan Terry (11) 10
Thursday Feb 13 Billy Orr (12) , Stephen Ross (11)
Thursday Feb 13 Scott Schmidt (12) , Roger Antone (12)
Thursday Feb 13 Daniel Cholota (11) , Brandon Beasley (12)
Thursday Feb 13 David Vanderloop (11) 17, Zach Thomason (11) 8
Thursday Feb 13 Shawn Bass (12) , Brandon Spain (10)
Friday Feb 14 Bass 9, Beasley 3
Friday Feb 14 Pack , Donahue
Friday Feb 14 McCaleb , Driggers
Friday Feb 14 Shipley 7, Orr 5
Friday Feb 14 Beasley 3, Vanderloop 2
Friday Feb 14 Drummond , Gibson
Friday Feb 14 Bass , Knox
Friday Feb 14 Pack 18, McCaleb 3
Friday Feb 14 Beasley 11, Shipley 6
Friday Feb 14 Pierce , Gibson
Friday Feb 14 Pack , Moore
Friday Feb 14 Drummond 15, Martin 6
Friday Feb 14 Driggers 3, Spina 2
Friday Feb 14 Knox 11, Shipley 4
Friday Feb 14 Orr , O'Dell
Friday Feb 14 Beasley , Antone
Friday Feb 14 Bass 15, Vanderloop 0
Friday Feb 14 Pierce , Donahue
Friday Feb 14 Martin , McCaleb
Friday Feb 14 Shipley 6, Byrd 5
Friday Feb 14 Vanderloop 13, Spain 4
Friday Feb 14 Pack , Gibson
Friday Feb 14 Driggers , Drummond
Friday Feb 14 Knox 15, Orr 7
Saturday Feb 15 Knox 4, Pack 3
Saturday Feb 15 Beasley , Drummond
Saturday Feb 15 Tim Pack 9, Brandon Beasley 6
Saturday Feb 15 Ryan Drummond , Justin Knox
Saturday Feb 15 Quinn Gibson 16, Shawn Bass 1

Participating Schools

Antioch
Bearden
Blackman
Bradley Central
Brentwood
Chattanooga Central
Clarksville
Clarksville Northeast
Cleveland
Collierville
Cookeville
Dobyns Bennett
Farragut
Greeneville
Grundy Co.
Harpeth
Hillsboro
Hixson
Houston
Kenwood
Kingston
Kirby
Maryville
McGavock
MLK
Notre Dame
Ooltewah
Ridgeway
Science Hill
Smyrna
Soddy-Daisy
Tennessee High
Tullahoma

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE