Regional Quarterfinals |
Regional Semifinals |
Regional Finals |
Sectionals |
State Qualifiers |
D1 #1 |
62
Science Hill
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D2 #4 |
31
Morristown West
|
|
59
Science Hill
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
55
Jefferson Co.
|
|
38
Science Hill
|
Wed. Mar. 3 7:00 PM Higher Seed
|
47
Sevier Co.
|
|
|
|
D2 #2 |
49
Jefferson Co.
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D1 #3 |
35
Dobyns Bennett
|
|
D2 #1 |
46
Sevier Co.
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D1 #4 |
32
Volunteer
|
|
52
Sevier Co.
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
35
Seymour
|
|
27
Sevier Co.
(29-4)
|
Sat. Mar. 6 7:00 PM
|
56
Maryville
(25-6)
|
|
Maryville
|
D1 #2 |
52
David Crockett
|
|
OT
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D2 #3 |
54
Seymour
|
|
D3 #1 |
67
Oak Ridge
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D4 #4 |
58
Farragut
|
|
47
Oak Ridge
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
63
Maryville
|
|
51
Maryville
|
Wed. Mar. 3 7:00 PM Higher Seed
|
57
Bearden
|
|
D4 #2 |
75
Maryville
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D3 #3 |
33
Knoxville Halls
|
|
D4 #1 |
76
Bearden
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D3 #4 |
37
Clinton
|
|
67
Bearden
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
59
Heritage
|
|
67
Bearden
(29-1)
|
Sat. Mar. 6 7:00 PM
|
38
Science Hill
|
|
Bearden
|
D3 #2 |
33
Powell
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D4 #3 |
44
Heritage
|
|
D5 #1 |
60
Bradley Central
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D6 #4 |
16
Warren Co.
|
|
50
Bradley Central
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
49
Cookeville
|
|
60
Bradley Central
|
Wed. Mar. 3 7:00 PM Higher Seed
|
36
Stone Memorial
|
|
D6 #2 |
55
Cookeville
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D5 #3 |
38
Cleveland
|
|
D6 #1 |
62
Stone Memorial
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D5 #4 |
39
East Hamilton
|
|
51
Stone Memorial
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
44
White Co.
|
|
36
Bradley Central
(26-1)
|
Sat. Mar. 6 7:00 PM
|
31
Oakland
(20-11)
|
|
Bradley Central
|
D5 #2 |
39
McMinn Co.
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D6 #3 |
55
White Co.
|
|
D7 #1 |
63
Blackman
|
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM
|
D8 #4 |
36
Columbia
|
|
57
Blackman
|
Tue. Mar. 2 7:00 PM Higher Seed
|
30
Riverdale
|
|
51
Blackman
|
Thu. Mar. 4 7:00 PM Higher Seed
|
30
Oakland
|
|
D8 #2 |
35
Tullahoma
|
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM
|
D7 #3 |
45
Riverdale
|
|
D8 #1 |
54
Coffee Co.
|
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM
|
D7 #4 |
27
Rockvale
|
|
38
Coffee Co.
|
Tue. Mar. 2 7:00 PM Higher Seed
|
43
Oakland
|
|
52
Blackman
(20-3)
|
Sat. Mar. 6 7:00 PM
|
45
Stone Memorial
(24-5)
|
|
Blackman
|
D7 #2 |
51
Oakland
|
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM
|
D8 #3 |
33
Lawrence Co.
|
|
|
|
|