2014 Class 1A Football Playoffs

November 7 - December 5, 2014

State Champion

Union City High School

We don't have the names! Can you name the people in this photo?

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Friday Nov 7 7:00 PM Game 102 Sunbright 42, Oakdale 28
Friday Nov 7 7:00 PM Game 103 Coalfield 8, Harriman 6
Friday Nov 7 7:00 PM Game 106 Midway 42, Red Boiling Springs 8
Friday Nov 7 7:00 PM Game 107 South Pittsburg 36, Clay Co. 34
Friday Nov 7 7:00 PM Game 110 Clarksville Academy 35, Huntland 21
Friday Nov 7 7:00 PM Game 111 Wayne Co. 48, Gordonsville 28
Friday Nov 7 7:00 PM Game 114 Dresden 56, Humboldt 14
Friday Nov 7 7:00 PM Game 115 Lake Co. 38, South Fulton 24
Friday Nov 14 7:00 PM Game 201 Greenback 31, Sunbright 14
Friday Nov 14 7:00 PM Game 202 Coalfield 38, Cloudland 28
Friday Nov 14 7:00 PM Game 203 Monterey 21, Midway 19
Friday Nov 14 7:00 PM Game 204 Copper Basin 22, South Pittsburg 15
Friday Nov 14 7:00 PM Game 205 Columbia Academy 53, Clarksville Academy 35
Friday Nov 14 7:00 PM Game 206 Nashville Christian 21, Wayne Co. 0
Friday Nov 14 7:00 PM Game 207 Union City 49, Dresden 14
Friday Nov 14 7:00 PM Game 208 Lake Co. 36, Hollow Rock-Bruceton 27
Friday Nov 21 7:00 PM Game 301 Coalfield 24, Greenback 17
Friday Nov 21 7:00 PM Game 302 Monterey 28, Copper Basin 8
Friday Nov 21 7:00 PM Game 303 Nashville Christian 34, Columbia Academy 9
Friday Nov 21 7:00 PM Game 304 Union City 56, Lake Co. 6
Friday Nov 28 7:00 PM Game 401 Coalfield 42, Monterey 8
Friday Nov 28 7:00 PM Game 402 Union City 35, Nashville Christian 0
Friday Dec 5 12:00 PM Game 501 Union City 56, Coalfield 14 BlueCross Bowl @ TN Tech

Participating Schools

Clarksville Academy
Clay Co.
Cloudland
Coalfield
Columbia Academy
Copper Basin
Dresden
Gordonsville
Greenback
Harriman
Hollow Rock-Bruceton
Humboldt
Huntland
Lake Co.
Midway
Monterey
Nashville Christian
Oakdale
Red Boiling Springs
South Fulton
South Pittsburg
Sunbright
Union City
Wayne Co.

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE