Standings

Jump to Group:

Updated October 15, 2018 1:14 PM Central Time

Division I, Class 1A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cloudland 3 0 162 20 7 1 320 83 Hancock Co., Jellico, Unaka,
Hancock Co. 2 1 54 58 3 6 137 252 Jellico, Unaka,
Jellico 1 2 56 118 1 7 70 336 Unaka,
Unaka 0 3 48 124 2 6 138 293

Division I, Class 1A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greenback 5 0 175 32 9 0 380 94 Coalfield, Harriman, Oakdale, Oliver Springs, Sunbright, Midway
Coalfield 4 1 127 80 5 3 192 127 Harriman, Midway, Oakdale, Sunbright, Oliver Springs
Midway * 3 1 140 53 7 1 271 93 Harriman, Oakdale, Sunbright, Greenback, Oliver Springs
Oliver Springs * 3 1 94 42 7 1 225 83 Harriman, Oakdale, Sunbright, Coalfield, Midway
Harriman 2 4 108 138 5 5 212 193 Oakdale, Sunbright,
Sunbright 1 5 46 248 1 6 60 302 Oakdale,
Oakdale 0 6 15 112 1 9 27 239
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 1A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Whitwell 3 0 142 12 8 0 337 60 Copper Basin, Lookout Valley, South Pittsburg, Sale Creek
South Pittsburg 2 1 130 34 7 1 317 47 Copper Basin, Sale Creek, Lookout Valley
Lookout Valley 2 1 81 65 4 3 178 149 Copper Basin, Sale Creek, South Pittsburg
Sale Creek 1 2 33 111 2 5 77 241 Copper Basin, Whitwell
Copper Basin 0 4 38 202 0 8 51 349

Division I, Class 1A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Gordonsville 5 0 154 69 6 2 202 171 Jo Byrns, Monterey, Pickett Co., Red Boiling Springs, RePublic, Clay Co.
Jo Byrns 3 1 88 64 4 4 126 141 Clay Co., Monterey, RePublic, Red Boiling Springs, Pickett Co.
Monterey 2 2 133 68 3 5 189 170 Clay Co., Pickett Co., RePublic, Red Boiling Springs
Clay Co. 2 2 96 123 4 4 189 181 Red Boiling Springs, RePublic, Pickett Co., Gordonsville
RePublic 2 3 147 88 4 5 217 248 Pickett Co., Red Boiling Springs, Monterey
Pickett Co. 1 3 73 156 2 6 151 290 Red Boiling Springs, Clay Co., Jo Byrns
Red Boiling Springs 0 4 66 189 0 7 72 286 Jo Byrns, Monterey

Division I, Class 1A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cornersville 5 0 249 0 8 0 394 20 Fayetteville, Franklin Grace, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland, Huntland
Mt. Pleasant 3 1 108 76 6 2 236 152 Fayetteville, Huntland, Richland, Franklin Grace, Moore Co.
Huntland 3 1 138 70 6 2 268 147 Fayetteville, Franklin Grace, Moore Co., Cornersville, Richland
Moore Co. 2 2 109 101 5 3 202 174 Fayetteville, Franklin Grace, Richland, Mt. Pleasant
Richland 2 2 99 110 3 5 190 239 Fayetteville, Franklin Grace, Moore Co., Huntland
Franklin Grace 0 4 42 208 0 7 87 350 Mt. Pleasant, Fayetteville
Fayetteville 0 5 22 202 0 8 57 327 Franklin Grace

Division I, Class 1A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Huntingdon 5 0 255 35 9 0 463 145 Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, McEwen, Perry Co., Wayne Co., Middleton
Wayne Co. * 3 1 149 103 4 4 216 237 Hollow Rock-Bruceton, McEwen, Middleton, Perry Co., Collinwood
Collinwood * 3 1 148 96 4 4 191 169 McEwen, Middleton, Perry Co., Hollow Rock-Bruceton, Wayne Co.
Hollow Rock-Bruceton 2 2 73 123 4 4 170 184 Middleton, Perry Co., Collinwood, McEwen
McEwen 2 3 129 176 5 4 252 247 Middleton, Perry Co., Hollow Rock-Bruceton
Middleton 0 4 90 193 1 7 164 376 Huntingdon, Perry Co.
Perry Co. 0 4 38 156 0 8 60 302 Wayne Co., Middleton
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 1A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greenfield 4 0 153 39 6 2 196 103 Dresden, Gleason, Humboldt, South Fulton, Lake Co., West Carroll
Lake Co. 4 1 247 87 7 1 367 129 Gleason, Humboldt, South Fulton, West Carroll, Greenfield
West Carroll 3 1 114 70 6 2 209 135 Dresden, Gleason, Humboldt, South Fulton, Greenfield
South Fulton 2 2 106 110 2 6 164 313 Dresden, Humboldt, West Carroll, Gleason
Dresden 1 3 113 128 3 5 196 247 Lake Co., Gleason, Humboldt
Humboldt 1 4 94 230 1 7 100 413 Gleason, Dresden
Gleason 0 4 42 205 1 7 110 357 Dresden, South Fulton

Division I, Class 1A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Freedom Prep 5 0 171 58 5 3 217 158 Booker T. Washington, Hillcrest, Memphis Middle College, Oakhaven, Westwood, MASE, KIPP Memphis
Hillcrest 4 1 114 46 4 4 142 189 Booker T. Washington, KIPP Memphis, MASE, Memphis Middle College, Oakhaven, Westwood
MASE 4 1 125 70 6 2 189 114 KIPP Memphis, Memphis Middle College, Oakhaven, Westwood, Freedom Prep, Booker T. Washington
Westwood * 2 3 110 86 3 5 157 179 KIPP Memphis, Oakhaven, Memphis Middle College, Hillcrest
Memphis Middle College § 2 3 76 130 3 5 133 247 Booker T. Washington, KIPP Memphis, Westwood, Oakhaven
KIPP Memphis 1 4 56 109 2 6 74 199 Oakhaven, Booker T. Washington, Freedom Prep
Oakhaven 1 4 88 120 2 6 117 209 Booker T. Washington, Hillcrest, Memphis Middle College
Booker T. Washington 1 4 36 157 1 7 80 291 Westwood, KIPP Memphis, MASE
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 2A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Greene 3 0 118 57 6 3 274 218 Cosby, Hampton, Sullivan North, Happy Valley
Hampton 2 1 77 51 3 5 124 200 Happy Valley, Sullivan North, Cosby
Happy Valley 2 1 95 39 3 5 150 153 Cosby, Sullivan North, South Greene
Sullivan North 1 3 99 108 5 3 219 170 Cosby,
Cosby 0 3 6 140 2 6 42 271 Hampton

Division I, Class 2A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Meigs Co. 3 0 121 12 8 0 347 36 Cumberland Gap, Oneida, Rockwood, Wartburg Central
Oneida 3 1 86 55 5 3 185 118 Cumberland Gap, Rockwood, Wartburg Central,
Rockwood 1 2 60 74 4 4 148 127 Wartburg Central, Cumberland Gap
Wartburg Central 1 2 60 101 3 5 177 276 Cumberland Gap, Meigs Co.
Cumberland Gap 0 3 21 106 5 3 169 143 Rockwood

Division I, Class 2A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Tyner 4 0 198 49 7 1 295 109 Bledsoe Co., Marion Co., Polk Co., Tellico Plains,
Marion Co. 2 1 83 103 3 4 143 209 Bledsoe Co., Tellico Plains, Polk Co.
Bledsoe Co. 1 2 58 84 2 6 130 200 Polk Co., Tellico Plains
Polk Co. 1 2 57 60 5 3 241 149 Tellico Plains, Marion Co.
Tellico Plains 0 3 51 151 2 6 147 265 Bledsoe Co.

Division I, Class 2A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Watertown 4 0 165 34 8 0 371 77 Cascade, Jackson Co., Trousdale Co., Westmoreland, East Robertson
Trousdale Co. 3 1 148 29 6 3 264 99 Cascade, East Robertson, Westmoreland, Jackson Co.
Westmoreland 2 2 77 117 6 3 176 185 East Robertson, Jackson Co., Cascade
East Robertson 2 2 92 119 5 3 200 196 Cascade, Jackson Co., Watertown
Cascade 1 3 63 149 3 5 144 240 Jackson Co., Westmoreland
Jackson Co. 0 4 46 143 1 7 68 243 Trousdale Co.

Division I, Class 2A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lewis Co. 5 0 218 94 7 1 317 151 Community, Eagleville, Forrest, Loretto, Summertown, Columbia Academy
Columbia Academy 4 0 151 27 7 1 237 109 Community, Eagleville, Forrest, Summertown, Lewis Co., Loretto
Eagleville 2 2 97 111 5 3 244 206 Community, Forrest, Loretto, Summertown
Loretto 2 2 104 108 4 4 213 199 Community, Summertown, Eagleville, Columbia Academy
Forrest 2 3 67 108 3 5 139 199 Loretto, Summertown, Community
Summertown 0 4 22 111 3 5 96 146 Community, Eagleville
Community 0 4 74 174 1 7 128 292 Summertown, Forrest

Division I, Class 2A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Waverly 3 0 152 42 5 3 388 237 East Hickman, Houston Co., Riverside, Scotts Hill, Hickman Co.
Riverside 3 1 138 58 7 1 218 85 Hickman Co., Houston Co., Scotts Hill, East Hickman
Hickman Co. 3 1 104 45 5 2 187 87 East Hickman, Houston Co., Scotts Hill, Waverly
Scotts Hill 1 2 34 68 2 6 75 193 East Hickman, Waverly, Houston Co.
Houston Co. 0 3 8 131 5 3 127 151 East Hickman, Scotts Hill
East Hickman 0 3 13 105 0 8 96 277 Houston Co., Riverside

Division I, Class 2A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Trinity Christian 4 1 149 74 5 3 209 157 Adamsville, Gibson Co., Halls, McKenzie, Peabody
Peabody 3 1 172 35 7 1 374 61 Halls, McKenzie, Union City, Trinity Christian, Adamsville
Union City 3 1 101 90 4 4 180 188 Adamsville, Gibson Co., Trinity Christian, McKenzie, Halls
Gibson Co. 3 2 110 89 6 3 234 163 Adamsville, Halls, Peabody, McKenzie
McKenzie 2 2 87 116 2 6 151 265 Adamsville, Halls, Union City, Gibson Co.
Adamsville 0 4 37 111 3 5 86 191 Halls, Peabody
Halls 0 4 19 160 2 6 120 270 Adamsville, Union City

Division I, Class 2A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairley 4 0 188 34 6 2 282 115 Hamilton, MAHS, Manassas, Mitchell, Douglass
Mitchell 3 1 59 52 4 4 94 154 Douglass, MAHS, Manassas, Hamilton
Douglass 3 1 100 57 4 4 139 201 Hamilton, MAHS, Manassas, Fairley
MAHS 1 3 76 74 2 6 122 127 Hamilton, Manassas
Manassas 1 3 56 112 1 6 76 216 Hamilton, MAHS
Hamilton 0 4 8 158 0 7 28 308 Mitchell

Division I, Class 3A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Unicoi Co. 4 0 185 58 8 1 344 131 Chuckey-Doak, Claiborne, North Greene, West Greene, Johnson Co.
Johnson Co. 4 0 168 36 7 1 263 90 Chuckey-Doak, Claiborne, North Greene, West Greene, Unicoi Co.
Chuckey-Doak 2 2 125 104 4 5 233 260 Claiborne, North Greene, West Greene
Claiborne 1 3 65 117 1 7 138 286 West Greene, North Greene
West Greene 1 3 95 118 2 6 156 256 North Greene, Chuckey-Doak
North Greene 0 4 16 221 0 8 44 368 Claiborne

Division I, Class 3A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Alcoa 4 0 212 0 8 0 387 59 Kingston, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott, Gatlinburg-Pittman, Austin-East
Austin-East 4 0 170 57 6 2 250 169 Gatlinburg-Pittman, Kingston, Pigeon Forge, Scott, Northview Academy, Alcoa
Gatlinburg-Pittman 3 1 128 46 6 2 239 120 Northview Academy, Pigeon Forge, Scott, Alcoa, Kingston
Northview Academy 2 3 42 144 4 5 123 216 Kingston, Pigeon Forge, Austin-East
Kingston 1 3 51 117 2 6 114 198 Scott, Pigeon Forge, Gatlinburg-Pittman
Scott 1 4 41 150 2 7 97 248 Northview Academy, Pigeon Forge
Pigeon Forge 0 4 29 159 1 7 103 235 Kingston, Scott

Division I, Class 3A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Red Bank 4 0 171 41 7 0 294 74 Brainerd, McMinn Central, Signal Mountain, Sweetwater, Loudon
Signal Mountain 3 1 118 40 4 4 177 153 Brainerd, Loudon, McMinn Central, Sweetwater
Brainerd 2 2 58 77 3 5 92 208 Loudon, Sweetwater, McMinn Central
Loudon 2 2 91 69 2 6 150 208 McMinn Central, Sweetwater, Red Bank
Sweetwater 1 3 52 120 1 7 112 319 McMinn Central, Signal Mountain
McMinn Central 0 4 27 170 1 8 75 360 Brainerd

Division I, Class 3A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Upperman 4 0 169 46 8 0 319 53 Cannon Co., Grundy Co., Smith Co., York Institute, Sequatchie Co.
Sequatchie Co. 3 0 113 61 6 2 228 163 Cannon Co., Smith Co., York Institute, Grundy Co., Upperman
York Institute 2 2 128 91 6 2 269 101 Grundy Co., Smith Co., Cannon Co.
Smith Co. 1 3 79 144 3 5 180 236 Cannon Co., Grundy Co.
Cannon Co. 1 3 75 125 4 4 201 158 Grundy Co., York Institute
Grundy Co. 0 3 34 131 1 7 110 278 Sequatchie Co., Smith Co.

Division I, Class 3A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Pearl Cohn 3 0 145 41 7 2 371 154 East Nashville, Giles Co., Stratford, Whites Creek
East Nashville 3 1 130 69 8 1 306 138 Giles Co., Stratford, Whites Creek,
Giles Co. 1 2 105 127 5 3 305 242 Whites Creek, Stratford
Stratford 1 2 37 75 2 7 144 247 Whites Creek, Giles Co.
Whites Creek 0 3 14 119 1 8 58 350 Pearl Cohn

Division I, Class 3A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairview 4 0 159 40 7 2 333 177 Camden, Harpeth, Stewart Co., Sycamore, Cheatham Co.
Camden 2 1 89 27 4 4 218 158 Cheatham Co., Harpeth, Sycamore, Stewart Co.
Sycamore 2 1 88 66 3 5 150 195 Cheatham Co., Stewart Co., Camden, Harpeth
Cheatham Co. 1 2 43 54 3 5 139 175 Harpeth, Stewart Co., Fairview
Harpeth 1 3 34 141 1 7 68 286 Stewart Co., Sycamore
Stewart Co. 0 3 46 131 1 7 123 283 Cheatham Co., Camden

Division I, Class 3A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Covington 4 0 160 66 8 0 368 131 McNairy Central, Milan, South Gibson, Westview, Bolivar Central
Milan 3 1 141 118 4 4 286 242 Bolivar Central, McNairy Central, Westview, South Gibson
McNairy Central 2 2 87 112 6 2 233 148 Bolivar Central, South Gibson, Westview
South Gibson 2 2 115 117 4 4 229 183 Bolivar Central, Westview, Milan
Westview 0 3 75 151 2 6 217 291 Bolivar Central, McNairy Central
Bolivar Central 0 3 78 92 1 7 148 203 Westview, Covington

Division I, Class 3A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Wooddale 4 0 158 27 6 2 240 117 MLK Prep, Raleigh Egypt, Sheffield, Trezevant, Melrose
Raleigh Egypt 3 1 110 26 6 2 209 146 Melrose, MLK Prep, Sheffield, Trezevant
Trezevant 3 1 96 67 5 4 195 195 Melrose, MLK Prep, Sheffield, Raleigh Egypt
Melrose 2 2 74 50 3 5 120 162 MLK Prep, Sheffield, Wooddale
MLK Prep 0 4 8 174 1 7 72 381 Sheffield
Sheffield 0 4 35 137 0 8 41 286 MLK Prep

Division I, Class 4A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greeneville 4 0 229 34 8 0 397 44 Elizabethton, Sullivan Central, Sullivan South, Union Co., Grainger, Sullivan East
Sullivan South 4 1 144 129 6 2 245 216 Grainger, Sullivan Central, Sullivan East, Union Co., Elizabethton
Elizabethton 3 1 193 54 7 1 347 125 Grainger, Sullivan East, Union Co., Sullivan South, Sullivan Central
Grainger 2 2 110 136 5 3 222 186 Sullivan Central, Sullivan East, Greeneville, Union Co.
Union Co. 1 3 71 173 4 4 222 218 Sullivan East, Sullivan Central, Grainger
Sullivan Central 1 3 93 180 1 7 166 314 Sullivan East, Union Co., Elizabethton
Sullivan East 0 5 90 224 0 8 131 298 Greeneville

Division I, Class 4A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Anderson Co. 4 0 186 56 8 0 378 132 Chattanooga Central, East Ridge, Hixson, Howard, East Hamilton, Sequoyah
East Hamilton 3 1 95 40 4 4 114 107 East Ridge, Hixson, Sequoyah, Anderson Co., Howard
Chattanooga Central 3 2 114 92 4 4 209 205 East Hamilton, Howard, Sequoyah, Hixson
Howard 2 2 105 83 3 4 144 152 Hixson, Sequoyah, East Ridge, East Hamilton
East Ridge 2 2 91 134 2 6 134 217 Chattanooga Central, Sequoyah, Howard, Hixson
Sequoyah 1 4 92 173 5 4 258 236 Hixson, Anderson Co.
Hixson 0 4 55 160 0 7 83 299 Chattanooga Central, East Ridge

Division I, Class 4A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Stone Memorial 3 0 111 35 7 1 238 133 DeKalb Co., Livingston Academy, Macon Co., Cumberland Co.
Livingston Academy 2 1 96 43 5 3 204 120 Cumberland Co., DeKalb Co., Macon Co.
Macon Co. 2 1 42 59 4 4 113 167 Cumberland Co., DeKalb Co., Livingston Academy
Cumberland Co. 0 2 3 56 1 7 27 288 Stone Memorial, DeKalb Co.
DeKalb Co. 0 3 23 82 2 7 125 259 Cumberland Co.

Division I, Class 4A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Maplewood 4 0 156 33 8 1 370 105 Lawrence Co., Marshall Co., Nolensville, Spring Hill, Tullahoma
Tullahoma 4 0 102 46 7 1 211 109 Lawrence Co., Marshall Co., Nolensville, Spring Hill, Maplewood
Nolensville 2 2 116 70 5 4 266 174 Lawrence Co., Spring Hill, Marshall Co.
Marshall Co. 2 2 84 57 3 5 171 172 Lawrence Co., Spring Hill, Nolensville
Spring Hill * 0 4 20 138 0 8 76 265 Lawrence Co.
Lawrence Co. * 0 4 34 168 0 8 61 338 Spring Hill
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 4A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Springfield 4 0 165 74 6 2 260 186 Montgomery Central, Portland, White House, White House Heritage, Greenbrier, Creek Wood
Montgomery Central 3 1 129 91 7 1 221 118 Creek Wood, Greenbrier, Portland, White House, White House Heritage
Creek Wood 3 1 139 83 6 2 239 128 Greenbrier, White House, White House Heritage, Portland, Springfield
Portland 3 2 113 103 6 3 226 176 Greenbrier, White House, White House Heritage, Creek Wood
White House 1 3 62 135 5 3 224 162 White House Heritage, Montgomery Central, Greenbrier
Greenbrier 1 3 104 119 2 6 189 249 White House Heritage, Springfield, White House
White House Heritage 0 5 69 176 0 8 132 293 Montgomery Central

Division I, Class 4A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Jackson South Side 4 0 92 44 8 0 219 79 Chester Co., Hardin Co., Lexington, Liberty Magnet, Jackson North Side
Jackson North Side 4 0 135 63 5 3 220 204 Chester Co., Hardin Co., Lexington, Liberty Magnet, Jackson South Side
Hardin Co. 2 2 100 79 7 2 308 112 Chester Co., Lexington, Liberty Magnet
Lexington 1 3 38 79 2 6 73 132 Liberty Magnet, Chester Co.
Liberty Magnet 1 3 40 80 1 7 70 218 Chester Co., Hardin Co.
Chester Co. 0 4 56 116 1 6 132 199 Lexington

Division I, Class 4A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dyersburg 3 0 141 51 8 0 365 125 Haywood, Obion Co., Ripley, Crockett Co.
Haywood 2 1 95 68 4 4 250 193 Crockett Co., Ripley, Obion Co.
Obion Co. 1 2 49 88 3 6 165 256 Crockett Co., Haywood
Crockett Co. 1 2 77 83 5 3 208 181 Ripley, Dyersburg
Ripley 1 3 84 156 3 6 190 320 Obion Co.,

Division I, Class 4A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Millington 2 0 63 28 3 5 159 230 Craigmont, Fayette Ware, Memphis East
Craigmont * 1 1 54 34 2 6 160 238 Memphis East, Fayette Ware
Fayette Ware § 1 1 45 35 2 6 78 234 Memphis East, Craigmont
Memphis East 0 2 6 71 0 7 12 301 Millington
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 5A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
David Crockett 4 0 161 51 8 0 309 93 Cherokee, Cocke Co., Tennessee High, Volunteer, Daniel Boone, Morristown East
Daniel Boone 4 0 164 63 7 1 285 156 Cocke Co., Morristown East, Tennessee High, Volunteer, David Crockett, Cherokee
Tennessee High 3 2 174 97 6 3 297 176 Cocke Co., Morristown East, Volunteer, Cherokee
Morristown East 2 2 116 98 2 6 169 219 Cherokee, Volunteer, Cocke Co., David Crockett
Cocke Co. 1 3 93 158 5 3 248 234 Cherokee, Morristown East, Volunteer
Cherokee 1 3 106 130 1 7 207 298 Volunteer, Tennessee High, Daniel Boone
Volunteer 0 5 49 266 2 7 189 411 Cocke Co.

Division I, Class 5A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South-Doyle 5 0 211 58 7 1 331 116 Gibbs, Knoxville Carter, Knoxville Halls, Sevier Co., Seymour, Knoxville Central
Knoxville Central 4 0 167 30 6 2 262 101 Knoxville Carter, Knoxville Halls, Sevier Co., Seymour, South-Doyle, Gibbs
Gibbs 3 1 66 75 5 3 173 204 Knoxville Halls, Sevier Co., Seymour, Knoxville Carter, Knoxville Central
Knoxville Halls 1 3 81 125 3 5 145 232 Knoxville Carter, Sevier Co., Seymour
Sevier Co. 1 3 61 120 2 6 129 262 Seymour, Knoxville Halls, Knoxville Carter
Knoxville Carter 1 3 41 115 1 7 66 257 Seymour, Gibbs, Sevier Co.
Seymour 0 5 44 148 2 6 106 220 Knoxville Halls

Division I, Class 5A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville Fulton * 4 0 198 32 7 1 314 76 Campbell Co., Clinton, Karns, Powell, Knoxville West, Oak Ridge
Oak Ridge * 4 0 170 70 7 1 289 122 Campbell Co., Clinton, Karns, Knoxville West, Powell, Knoxville Fulton
Campbell Co. 2 2 58 121 4 4 176 224 Karns, Powell, Clinton, Knoxville West
Knoxville West 2 2 97 81 3 5 150 126 Clinton, Karns, Knoxville Fulton, Campbell Co.
Clinton 1 3 44 118 2 6 129 251 Powell, Campbell Co., Karns
Karns 1 4 57 203 2 6 173 329 Powell, Clinton
Powell 1 4 46 45 1 7 46 48 Knoxville West, Oak Ridge
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 5A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lenoir City * 2 1 88 66 5 3 201 148 Soddy-Daisy, Walker Valley, Knoxville Catholic
Soddy-Daisy 2 1 65 55 4 3 166 141 Knoxville Catholic, Rhea Co., Walker Valley
Knoxville Catholic 2 1 86 36 5 3 218 157 Rhea Co., Walker Valley, Lenoir City
Rhea Co. 2 2 96 64 4 4 200 148 Lenoir City, Walker Valley,
Walker Valley 0 3 31 145 0 8 81 361 Soddy-Daisy
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 5A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Page * 4 0 134 47 7 1 248 143 Franklin Co., Lincoln Co., Summit, White Co., Shelbyville, Columbia
Shelbyville * 4 0 189 44 7 1 309 118 Columbia, Lincoln Co., Summit, White Co., Page, Franklin Co.
Summit 3 2 118 94 5 4 198 170 Columbia, Franklin Co., White Co., Lincoln Co.
Franklin Co. 2 2 103 75 5 3 213 167 Columbia, White Co., Lincoln Co., Shelbyville
Lincoln Co. 2 2 116 111 3 5 200 218 Columbia, White Co., Franklin Co., Summit
Columbia 0 4 82 140 3 5 211 244 White Co., Page
White Co. 0 5 41 272 0 8 54 382 Columbia
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 5A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Gallatin 3 0 135 42 4 4 204 193 Hillsboro, Hillwood, Hunters Lane, Beech, Glencliff
Hillsboro 3 1 169 53 6 3 272 164 Beech, Glencliff, Hillwood, Hunters Lane
Beech 2 1 113 20 5 3 262 122 Glencliff, Hunters Lane, Gallatin, Hillwood
Hillwood 2 2 131 121 3 6 284 333 Glencliff, Hunters Lane, Beech
Glencliff 1 3 20 179 1 8 63 410 Hunters Lane, Gallatin
Hunters Lane 0 4 0 153 0 9 13 359 Hillsboro

Division I, Class 5A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Henry Co. 4 0 185 57 7 1 292 137 Clarksville, Dyer Co., Kenwood, West Creek, Clarksville Northeast, Clarksville Northwest
Kenwood 3 2 45 72 4 4 79 109 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, West Creek, Dyer Co.
Clarksville Northeast 3 2 146 51 3 5 146 54 Clarksville, Clarksville Northwest, West Creek, Henry Co.
Clarksville 2 2 118 115 6 2 259 187 Dyer Co., Kenwood, Clarksville Northwest, West Creek
Dyer Co. 2 2 78 105 4 4 188 228 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, West Creek, Kenwood
Clarksville Northwest 1 3 76 102 2 6 161 252 West Creek, Clarksville, Henry Co.
West Creek 0 4 35 181 1 7 137 337 Dyer Co., Clarksville

Division I, Class 5A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Kirby 5 0 253 56 7 1 370 106 Bolton, Brighton, Kingsbury, Ridgeway, Southwind, Munford, Memphis Overton
Southwind 4 1 188 61 5 3 215 136 Bolton, Kingsbury, Memphis Overton, Munford, Brighton, Ridgeway
Ridgeway 4 1 216 76 4 4 265 187 Brighton, Kingsbury, Memphis Overton, Munford, Bolton, Southwind
Munford 3 2 137 97 5 3 221 189 Bolton, Kingsbury, Memphis Overton, Kirby, Brighton
Brighton 3 2 147 132 3 5 198 271 Bolton, Kingsbury, Memphis Overton, Southwind, Munford
Memphis Overton 1 4 81 165 1 7 119 284 Bolton, Kingsbury, Kirby
Kingsbury * 0 5 40 241 0 8 67 351 Memphis Overton, Bolton
Bolton * 0 5 12 246 0 8 25 361 Ridgeway, Kingsbury
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Farragut 4 1 171 86 8 1 293 113 Dobyns Bennett, Jefferson Co., Morristown West, Science Hill, Hardin Valley
Bearden 3 1 99 71 7 1 217 98 Dobyns Bennett, Farragut, Jefferson Co., Hardin Valley, Morristown West
Hardin Valley 3 1 127 79 5 3 218 149 Dobyns Bennett, Jefferson Co., Morristown West, Bearden, Farragut
Science Hill 3 2 122 71 4 5 219 218 Bearden, Hardin Valley, Morristown West, Jefferson Co.
Morristown West 1 3 35 145 3 5 121 273 Jefferson Co., Dobyns Bennett, Bearden
Dobyns Bennett 1 3 91 131 2 6 178 257 Science Hill, Morristown West, Jefferson Co.
Jefferson Co. 0 4 73 135 4 4 198 173 Science Hill, Dobyns Bennett

Division I, Class 6A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Maryville 4 0 177 27 7 1 295 112 Cleveland, McMinn Co., Ooltewah, William Blount, Heritage, Bradley Central
Ooltewah 3 1 96 93 6 2 218 162 Bradley Central, McMinn Co., William Blount, Cleveland, Heritage
Bradley Central 3 1 134 56 6 2 259 135 Cleveland, Heritage, McMinn Co., William Blount, Maryville
Cleveland 2 2 120 102 3 4 211 165 Heritage, William Blount, Ooltewah, McMinn Co.
William Blount 2 3 124 184 3 5 171 264 Heritage, McMinn Co., Bradley Central
McMinn Co. 1 4 113 125 3 5 174 179 Heritage, Cleveland
Heritage 0 4 28 205 0 8 73 395 Maryville, Ooltewah

Division I, Class 6A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oakland 4 0 188 33 7 1 370 79 Blackman, Coffee Co., Riverdale, Siegel, Cookeville, Warren Co.
Blackman 4 1 202 55 7 1 317 97 Coffee Co., Cookeville, Siegel, Warren Co., Riverdale
Riverdale 3 1 127 108 4 4 239 205 Coffee Co., Cookeville, Siegel, Warren Co., Blackman
Cookeville 2 2 144 95 4 4 248 167 Coffee Co., Warren Co., Oakland, Siegel
Siegel 1 3 97 160 2 6 163 260 Warren Co., Coffee Co., Cookeville
Coffee Co. 1 4 42 210 1 7 71 329 Warren Co., Siegel
Warren Co. 0 4 25 164 2 6 105 244 Riverdale, Oakland

Division I, Class 6A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Mt. Juliet 3 0 83 27 8 0 319 32 Lebanon, Rossview, Wilson Central, Station Camp, Hendersonville
Hendersonville 3 0 104 50 6 2 243 155 Lebanon, Station Camp, Wilson Central, Rossview, Mt. Juliet
Rossview 2 1 44 76 6 2 153 144 Station Camp, Wilson Central, Hendersonville, Lebanon
Lebanon 1 2 74 40 6 2 216 88 Station Camp, Wilson Central, Rossview
Station Camp 0 3 28 99 3 5 153 192 Mt. Juliet, Wilson Central
Wilson Central 0 3 35 76 2 6 119 208 Lebanon, Station Camp

Division I, Class 6A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cane Ridge 6 0 239 91 9 0 358 169 Antioch, LaVergne, McGavock, Nashville Overton, Smyrna, Stewarts Creek,
Smyrna 3 1 86 33 5 3 201 139 LaVergne, Nashville Overton, Stewarts Creek, Antioch, McGavock
Nashville Overton 3 2 119 112 3 6 126 225 LaVergne, McGavock, Stewarts Creek, Antioch
McGavock 3 2 126 94 3 6 166 211 Antioch, LaVergne, Stewarts Creek, Smyrna
Stewarts Creek * 1 4 115 133 2 6 200 205 Antioch, LaVergne
LaVergne * 1 4 100 208 2 7 186 302 Antioch, Stewarts Creek
Antioch 0 4 34 148 0 8 86 295 Smyrna, Nashville Overton
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Ravenwood 3 1 128 82 7 2 254 148 Centennial, Dickson Co., Franklin, Independence
Independence 3 1 148 100 4 4 251 253 Brentwood, Dickson Co., Franklin, Ravenwood
Brentwood 3 1 135 91 6 2 252 180 Dickson Co., Franklin, Ravenwood, Centennial
Centennial 2 2 146 120 3 6 256 324 Dickson Co., Independence, Brentwood
Franklin 1 3 69 79 4 4 145 147 Centennial, Dickson Co.
Dickson Co. 0 4 27 181 3 5 110 244 Franklin

Division I, Class 6A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Houston 3 0 109 48 7 1 300 111 Arlington, Bartlett, Cordova, Collierville
Cordova § 1 1 32 21 5 3 230 146 Collierville, Arlington, Bartlett
Arlington 1 1 49 62 5 3 263 216 Bartlett, Cordova, Collierville
Collierville 1 1 34 39 4 4 156 155 Bartlett, Houston, Arlington
Bartlett 0 3 48 102 4 4 239 159 Cordova
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Germantown 1 0 31 0 8 0 339 78 White Station, Memphis Central, Whitehaven
Whitehaven 1 0 35 14 6 2 301 113 Memphis Central, White Station, Germantown
White Station 0 1 0 31 3 5 160 228 Whitehaven, Memphis Central
Memphis Central 0 1 14 35 6 1 225 83 Germantown, White Station

Division II, Class A, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Friendship Christian 5 0 241 57 7 2 310 122 Chattanooga Grace, DCA, Ezell-Harding, King's Academy, Mt. Juliet Christian, MTCS
MTCS 3 1 136 53 8 1 268 110 DCA, Ezell-Harding, King's Academy, Friendship Christian, Chattanooga Grace
Mt. Juliet Christian * 3 1 85 103 6 2 155 176 Ezell-Harding, King's Academy, MTCS, Chattanooga Grace, DCA
Chattanooga Grace * 3 1 103 69 6 1 214 69 DCA, Ezell-Harding, King's Academy, Mt. Juliet Christian, MTCS
Ezell-Harding 1 4 70 163 3 5 153 209 DCA, King's Academy
Concord Christian 0 0 0 0 0 6 0 6
King's Academy 0 4 55 172 1 7 111 353 DCA, Ezell-Harding
DCA 0 4 57 130 0 8 85 280 King's Academy, Mt. Juliet Christian
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division II, Class A, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Davidson Academy 4 0 227 91 8 0 450 206 Fayette Academy, Jackson Christian, Nashville Christian, Tipton-Rosemark, Zion Christian, Clarksville Academy
Fayette Academy 4 1 208 90 7 1 326 146 Clarksville Academy, Nashville Christian, Tipton-Rosemark, Zion Christian, Rossville, Jackson Christian
Clarksville Academy 3 1 127 82 5 3 255 140 Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Zion Christian, Nashville Christian, Davidson Academy
Nashville Christian 2 2 94 108 2 6 122 245 Jackson Christian, Zion Christian, Clarksville Academy, Tipton-Rosemark
Tipton-Rosemark 2 3 149 152 4 4 237 174 Rossville, Zion Christian, Jackson Christian, Nashville Christian
Jackson Christian 1 3 53 100 4 4 166 160 Zion Christian, Tipton-Rosemark, Fayette Academy
Rossville 0 1 12 62 1 5 82 267 Fayette Academy, Zion Christian
Zion Christian 0 5 34 219 3 5 111 258 Davidson Academy, Rossville

Division II, Class AA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Notre Dame 5 0 213 79 7 1 344 161 Boyd Buchanan, CAK, Knoxville Grace, Knoxville Webb, Silverdale, Chattanooga Christian
Knoxville Webb 3 1 155 50 3 5 185 142 Boyd Buchanan, Chattanooga Christian, Knoxville Grace, CAK, Silverdale
Chattanooga Christian 3 1 129 50 5 3 208 133 Boyd Buchanan, CAK, Silverdale, Notre Dame, Knoxville Grace
Silverdale 2 2 59 90 5 3 199 130 Boyd Buchanan, CAK, Knoxville Grace, Knoxville Webb
CAK 1 3 65 90 2 6 126 264 Knoxville Grace, Knoxville Webb, Boyd Buchanan
Knoxville Grace 1 3 77 119 3 5 192 244 Boyd Buchanan, Silverdale, Chattanooga Christian
Boyd Buchanan 0 5 32 252 0 9 52 443 CAK

Division II, Class AA, Middle Region
Middle Region Overall Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
CPA 3 0 133 48 9 0 369 183 BGA, Goodpasture, Lipscomb Academy, FRA
BGA 2 1 79 54 7 2 311 102 FRA, Goodpasture, Lipscomb Academy
FRA 2 1 68 38 5 3 221 119 Goodpasture, Lipscomb Academy, CPA
Lipscomb Academy 1 2 66 68 1 7 126 174 Goodpasture, BGA
Goodpasture 0 4 34 172 2 6 154 310

Division II, Class AA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lausanne 4 0 195 68 7 0 324 117 ECS, Harding Academy, Northpoint Christian, St. George's, USJ, FACS
USJ 3 1 105 47 4 3 146 108 FACS, Northpoint Christian, St. George's, Lausanne, Harding Academy
St. George's 3 2 133 140 3 5 192 266 ECS, Harding Academy, Northpoint Christian, FACS
ECS 2 2 142 87 6 2 247 118 FACS, USJ, Harding Academy, Northpoint Christian
Harding Academy 2 2 102 140 5 3 242 194 FACS, Northpoint Christian, ECS, USJ
FACS 1 3 53 131 3 5 134 212 Northpoint Christian, St. George's, Lausanne
Northpoint Christian 0 5 53 170 0 8 79 251 ECS

Division II, Class AAA, East/Middle Region
East/Middle Region Overall East/Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
MBA 4 0 121 42 7 1 235 77 Ensworth, Father Ryan, McCallie, Pope John Paul, Brentwood Academy, Baylor
McCallie 4 1 129 70 8 1 250 105 Baylor, Brentwood Academy, Ensworth, Pope John Paul, Father Ryan
Brentwood Academy 3 1 148 48 7 1 316 74 Baylor, Father Ryan, Pope John Paul, MBA, Ensworth
Ensworth 2 2 66 74 5 3 173 141 Baylor, Father Ryan, Pope John Paul, Brentwood Academy
Baylor 1 3 56 95 3 5 163 177 Pope John Paul, Father Ryan, MBA
Pope John Paul 1 4 59 144 4 4 201 181 Father Ryan, Ensworth
Father Ryan 0 4 37 143 2 6 112 213 Baylor, McCallie

Division II, Class AAA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
MUS § 2 0 73 0 7 0 260 55 Briarcrest, St. Benedict, Christian Brothers
Christian Brothers § 2 0 59 21 7 1 249 82 Briarcrest, St. Benedict, MUS
St. Benedict 0 2 7 77 6 2 226 139 Briarcrest
Briarcrest 0 2 14 55 5 3 221 158 St. Benedict
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

ADS BY GOOGLE