2012 Division I 138 lb Wrestling Championship

February 16 - February 18, 2012  ·  Williamson Co. Expo Center - Franklin, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 16 Willis Keeton (Sr.) , Austin Woods (Sr.)
Thursday Feb 16 Austin Burris (Sr.) 6, Corey Hunt (Sr.) 1
Thursday Feb 16 Skyler Boring (Jr.) 18, Nick Malyar (Sr.) 4
Thursday Feb 16 Logan Young (Sr.) , Kendall Small (Jr.)
Thursday Feb 16 Todd Hargis (So.) , Gage Richmond (So.)
Thursday Feb 16 Trent Williams (Sr.) 5, Taylor Cozine (Sr.) 4
Thursday Feb 16 Gene Lewis (Fr.) , Kristopher Strawn (Sr.)
Thursday Feb 16 Tyler Garrison (Fr.) , Kevin Braziel (Sr.)
Thursday Feb 16 Steven Goldstein (Sr.) 11, Cody Caruthers (Jr.) 2
Thursday Feb 16 Ryan Meguiar (Sr.) , David Garabradt (Fr.)
Thursday Feb 16 Michael Labbe (Jr.) 8, Caleb Little (Sr.) 6
Thursday Feb 16 Jeff Baker (Sr.) , Timothy Raloff (So.)
Thursday Feb 16 Dedrick Mayes (Jr.) 12, Brenden Melton (Sr.) 6
Thursday Feb 16 Chris Rasberry (So.) , Kelly Olds (Sr.)
Thursday Feb 16 Taylor Warren (So.) 7, Logan Griffith (So.) 2
Thursday Feb 16 Brandon Strickland (Sr.) , Deaton Myers (Jr.)
Thursday Feb 16 Hunt 8, Keeton 3
Thursday Feb 16 Small 5, Malyar 2
Thursday Feb 16 Cozine , Hargis
Thursday Feb 16 Braziel , Lewis
Thursday Feb 16 Caruthers 9, Meguiar 2
Thursday Feb 16 Raloff , Little
Thursday Feb 16 Olds , Melton
Thursday Feb 16 Myers , Griffith
Thursday Feb 16 Burris , Woods
Thursday Feb 16 Young 4, Boring 3
Thursday Feb 16 Williams , Richmond
Thursday Feb 16 Strawn 9, Garrison 4
Thursday Feb 16 Garabradt , Goldstein
Thursday Feb 16 Baker 8, Labbe 1
Thursday Feb 16 Rasberry , Mayes
Thursday Feb 16 Strickland 6, Warren 5
Thursday Feb 16 Warren 7, Hunt 1
Thursday Feb 16 Small 7, Rasberry 3
Thursday Feb 16 Cozine 6, Labbe 3
Thursday Feb 16 Garabradt 16, Braziel 6
Thursday Feb 16 Caruthers 3, Garrison 2
Thursday Feb 16 Williams 15, Little 4
Thursday Feb 16 Boring 9, Melton 4
Thursday Feb 16 Burris 6, Griffith 3
Friday Feb 17 Warren 6, Small 2
Friday Feb 17 Garabradt , Cozine
Friday Feb 17 Williams 7, Carthers 2
Friday Feb 17 Boring 13, Griffith 2
Friday Feb 17 Woods 10, Young 1
Friday Feb 17 Richmond 9, Strawn 2
Friday Feb 17 Baker , Goldstein
Friday Feb 17 Mayes 6, Strickland 5
Friday Feb 17 Strawn , Warren
Friday Feb 17 Cozine , Young
Friday Feb 17 Strickland , Williams
Friday Feb 17 Boring 11, Baker 4
Friday Feb 17 Strawn 11, Young 10
Friday Feb 17 Strickland 8, Boring 7
Friday Feb 17 Richmond , Woods
Friday Feb 17 Mayes , Goldstein
Saturday Feb 18 Mayes 13, Strawn 6
Saturday Feb 18 Richmond 4, Strickland 2
Saturday Feb 18 Brandon Strickland , Kristopher Strawn
Saturday Feb 18 Gage Richmond 10, Dedrick Mayes 8
Saturday Feb 18 Austin Woods 15, Steven Goldstein 3

Participating Schools

Bartlett
Beech
Blackman
Bolton
Brighton
Chattanooga Central
Chuckey-Doak
Clarksville Northwest
Cleveland
Cordova
East Ridge
Elizabethton
Farragut
Franklin
Gibbs
Hendersonville
Heritage
Independence
Knoxville Grace
LaVergne
Lebanon
Maryville
McGavock
Notre Dame
Pigeon Forge
Ravenwood
Rossview
Science Hill
Seymour
Siegel
Soddy Daisy
Stone Memorial

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE