2010 Division I 103 lb Wrestling Championship

February 18 - February 20, 2010  ·  Williamson Co. Expo Center - Franklin, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 18 Parker Pennington (So.) , Jacob Climer (Jr.)
Thursday Feb 18 Jeremy Gonzales (Fr.) , Alan Bekhtyar (Fr.)
Thursday Feb 18 Paul Mount (Jr.) , Garrett Sealor (Fr.)
Thursday Feb 18 Zac Sumner (Fr.) , Trevin Schafer (Fr.)
Thursday Feb 18 Dillan Jones (8th) , Alec Barkman (Fr.)
Thursday Feb 18 Mo Overton (Fr.) , Austin Robinson (So.)
Thursday Feb 18 Jacob Maples (Fr.) , Jeremy Taylor (Fr.)
Thursday Feb 18 Brandon Brunner (Fr.) , Sidney Blackwood (Fr.)
Thursday Feb 18 Max Vaughn (8th) 9, Cameron Cox (So.) 1
Thursday Feb 18 Caleb Poole (Fr.) , Austin Cook (Fr.)
Thursday Feb 18 Caleb Langford (Fr.) , Tyler Smith (So.)
Thursday Feb 18 Chris Palacio (Fr.) 4, Jack Finnegan (So.) 0
Thursday Feb 18 William Jordan (So.) , Donovan Roberts (Jr.)
Thursday Feb 18 Austin Oliver (Fr.) , Michael Hill (So.)
Thursday Feb 18 Chris Darylmple (So.) 16, Blake Grant (So.) 4
Thursday Feb 18 Kyle Eustice (So.) 17, Kyler Smith (Jr.) 1
Thursday Feb 18 Gonzales 11, Climer 9
Thursday Feb 18 Sealor 7, Sumner 6
Thursday Feb 18 Overton 13, Jones 6
Thursday Feb 18 Brunner 8, Maples 1
Thursday Feb 18 Cook , Vaughn
Thursday Feb 18 Palacio , Langford
Thursday Feb 18 Oliver , Roberts
Thursday Feb 18 Eustice 7, Dalrymple 3
Friday Feb 19 Climer , Bekhtyar
Friday Feb 19 Maples , Blackwood
Friday Feb 19 Smith 8, Palacio 1
Friday Feb 19 Roberts , Hill
Friday Feb 19 Gonzales 3, Sealor 1
Friday Feb 19 Brunner 8, Overton 3
Friday Feb 19 Langford , Vaughn
Friday Feb 19 Oliver 6, Eustice 2
Friday Feb 19 Climer 5, Sealor 0
Friday Feb 19 Maples , Overton
Friday Feb 19 Vaughn , Smith
Friday Feb 19 Roberts 9, Eustice 7
Friday Feb 19 Brunner 17, Gonzales 5
Friday Feb 19 Oliver 11, Langford 10
Friday Feb 19 Maples , Climer
Friday Feb 19 Smith 3, Roberts 2
Saturday Feb 20 Langford 9, Maples 4
Saturday Feb 20 Gonzales 3, Roberts 2
Saturday Feb 20 Jacob Maples 7, Donovan Roberts 5
Saturday Feb 20 Caleb Langford 10, Jeremy Gonzales 2
Saturday Feb 20 Brandon Brunner 2, Austin Oliver 0

Participating Schools

Bolton
Bradley Central
Centennial
Clarksville Northwest
Cleveland
Collierville
Eagleville
Farragut
Franklin
Germantown
Greenback
Happy Valley
Harpeth
Houston
Independence
Karns
Knoxville West
Montgomery Central
Mt. Juliet
Notre Dame
Ooltewah
Pigeon Forge
Ravenwood
Red Bank
Rossview
Science Hill
Seymour
Siegel
Soddy-Daisy
Tennessee High
Tullahoma
Walker Valley

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE