TSSAAsports.com
Home
Sports
History
Hall of Fame
Wrestling
Rosters
Schedules
Past Results
Records
2003 Division I 112 lb Wrestling Championship
2003 Division I 112 lb Wrestling Championship
February 13 - February 15, 2003 · McKenzie Arena - University of Tennessee - Chattanooga, TN
Bracket
Printable Bracket
Tweet
Share
Tournament Schedule/Results
Day
Date
Time
#
Matchup
Location
Thursday
Feb 13
Erick Abercrombie (11) 5
, Billy Plunk (10) 0
Thursday
Feb 13
Kevon Martin (11) 9
, Tike Gooden (12) 7
Thursday
Feb 13
Kris Greene (12) 16
, Garrett Karnowski (10) 1
Thursday
Feb 13
Rob Simpson (12) 6
, Colby Fillman (9) 3
Thursday
Feb 13
Tyler Lowe (10) 12
, Josh Martin (11) 1
Thursday
Feb 13
Andy Morris (9)
, Mike Ortiz (10)
Thursday
Feb 13
Justin Campbell (11)
, Ryan Rector (11)
Thursday
Feb 13
Jesse Murphy (9) 18
, Andy Graves (10) 8
Thursday
Feb 13
Bo Usary (9)
, Ryan Ruller (9)
Thursday
Feb 13
Ari Ibrahim (11)
, Whitney Slatton (10)
Thursday
Feb 13
Justin Watson (11)
, Joseph Overstreet (12)
Thursday
Feb 13
Taylor Clement (12) 10
, Ryan Drossopoulos (11) 6
Thursday
Feb 13
Jonathan Howington (10)
, Ryan McGrew (10)
Thursday
Feb 13
Shawn Speroff (10)
, Neil Priest (11)
Thursday
Feb 13
Patrick Armstrong (9) 15
, Rostum Prisayne (10) 13
Thursday
Feb 13
Cole Tanner (11)
, B.J. Sullivan (11)
Friday
Feb 14
Ibrahim 10
, McGrew 4
Friday
Feb 14
Sullivan 14
, Murphy 4
Friday
Feb 14
Ortiz 8
, Greene 4
Friday
Feb 14
Abercrombie 7
, Armstrong 2
Friday
Feb 14
Slatton
, McGrew
Friday
Feb 14
Ortiz 8
, Lowe 4
Friday
Feb 14
Tanner 4
, Murphy 1
Friday
Feb 14
Greene 10
, Lowe 4
Friday
Feb 14
Ibrahim
, Speroff
Friday
Feb 14
Ortiz
, Sullivan
Friday
Feb 14
McGrew
, Abercrombie
Friday
Feb 14
Greene
, Tanner
Friday
Feb 14
Lowe 12
, Morris 0
Friday
Feb 14
Abercrombie 2
, Martin 1
Friday
Feb 14
Speroff 10
, Armstrong 4
Friday
Feb 14
Clement
, McGrew
Friday
Feb 14
Ibrahim 20
, Overstreet 1
Friday
Feb 14
Sullivan 10
, Fuller 0
Friday
Feb 14
Murphy 10
, Rector 5
Friday
Feb 14
Greene
, Simpson
Friday
Feb 14
Armstrong
, Preist
Friday
Feb 14
Overstreet
, Slatton
Friday
Feb 14
Tanner 6
, Fuller 4
Friday
Feb 14
Speroff 9
, Abercrombie 5
Saturday
Feb 15
Sullivan
, McGrew
Saturday
Feb 15
Greene 2
, Speroff 1
Saturday
Feb 15
B.J. Sullivan 8
, Shawn Speroff 7
Saturday
Feb 15
Ryan McGrew 3
, Kris Greene 1
Saturday
Feb 15
Ari Ibrahim 11
, Mike Ortiz 7
Participating Schools
Bearden
Bolton
Boyd Buchanan
Bradley Central
Centennial
Cheatham Co.
Clarksville
Clarksville Northwest
Cleveland
Collierville
Cookeville
Cordova
Daniel Boone
Dobyns Bennett
FRA
Farragut
Franklin
Grundy Co.
Harpeth
Houston
Jefferson Co.
LaVergne
Maplewood
Maryville
McGavock
Nashville Overton
Ooltewah
Red Bank
Science Hill
Smyrna
Soddy Daisy
Union Co.
Participants' Tournament History
See something wrong or out of place?
Submit a Correction
ADS BY GOOGLE
Bracket/Results Correction
×
This form is only for recommending corrections for the website. All other questions or comments will be ignored.
Name:
Email:
We need your email so we can contact you if we have a question.
Message:
Submit