1998 Division I 103 lb Wrestling Championship

February 19 - February 21, 1998  ·  Maclellan Gymnasium - University of Tennessee - Chattanooga, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 19 Matt Thompson (9) , Chris Eubanks (12)
Thursday Feb 19 Michael Moharreri (10) 6, Chris Hoose (11) 5
Thursday Feb 19 Lucas Fuller (10) 14, Andy Simmons (12) 6
Thursday Feb 19 Brian Drinkwine (10) , Phillip Meadows (9)
Thursday Feb 19 Ben Coffey (9) , Damien Bryant (11)
Thursday Feb 19 Trip Allen (10) , Josh Craft (9)
Thursday Feb 19 Caleb Gregory (9) , Matt Sweeton (9)
Thursday Feb 19 Michael Dye (9) 12, Kyle Cochrane (8) 3
Thursday Feb 19 Nick Spagnuolo (12) 8, Carter Wright (9) 6
Thursday Feb 19 Alex Wolfe (11) 11, Mark Fontana (9) 2
Thursday Feb 19 Benjamin Smith (9) , Ben Smitherman (10)
Thursday Feb 19 Darren McKnight (9) 14, Mike Hinote (10) 8
Thursday Feb 19 Chris Holshouser (10) , Erik Floyd (10)
Thursday Feb 19 Jamie Mills (10) , Jeremy Umphries (10)
Thursday Feb 19 Chad Watson (9) , Jaren Johnson (11)
Thursday Feb 19 Todd Humbert (9) , Jake Hughes (11)
Friday Feb 20 Moharreri , Eubanks
Friday Feb 20 Drinkwine 7, Fulller 0
Friday Feb 20 Craft 9, Bryant 5
Friday Feb 20 Dye , Sweeton
Friday Feb 20 Spagnuolo 6, Wolf 3
Friday Feb 20 McKnight 18, Smitherman 7
Friday Feb 20 Floyd 8, Umphries 6
Friday Feb 20 Hughes , Johnson
Friday Feb 20 Moharreri 14, Thompson 6
Friday Feb 20 Gregory 7, Dye 5
Friday Feb 20 Hinote 7, Smitherman 6
Friday Feb 20 Umphries 16, Holshouser 3
Friday Feb 20 Eubanks 4, Drinkwine 0
Friday Feb 20 Sweeton 20, Craft 7
Friday Feb 20 McKnight 6, Spagnuolo 4
Friday Feb 20 Johnson , Floyd
Friday Feb 20 Drinkwine 6, Moharreri 2
Friday Feb 20 Craft 4, Gregory 0
Friday Feb 20 Hinote 7, Smitherman 6
Friday Feb 20 Umphries 16, Holshouser 3
Friday Feb 20 Sweeton 10, Eubanks 4
Friday Feb 20 Floyd , McKnight
Friday Feb 20 Drinkwine 1, Craft 0
Friday Feb 20 Spagnuolo 11, Umphries 5
Saturday Feb 21 McKnight 1, Drinkwine 0
Saturday Feb 21 Eubanks 5, Spagnuolo 4
Saturday Feb 21 Nick Spagnuolo 10, Brian Drinkwine 7
Saturday Feb 21 Darren McKnight 4, Chris Eubanks 3
Saturday Feb 21 Matt Sweeton 5, Erik Floyd 4

Participating Schools

Bearden
Beech
Boyd Buchanan
Brentwood
Centennial
Chattanooga Central
Clarksville
Clarksville Northwest
Cleveland
Daniel Boone
Dobyns Bennett
East Ridge
Farragut
Germantown
Greeneville
Hixson
Houston
Hume-Fogg
Hunters Lane
Lipscomb Academy
Maryville
McMinn Co.
Millington
Montgomery Central
Nashville Overton
Red Bank
Riverdale
Science Hill
Soddy-Daisy
Tullahoma
White Station
William Blount

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE