Regional Quarterfinals |
Regional Semifinals |
Regional Finals |
Sectionals |
State Qualifiers |
D1 #1 |
65
Sullivan East
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D2 #4 |
46
Cumberland Gap
|
|
55
Sullivan East
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
56
South Greene
|
|
54
South Greene
|
Wed. Mar. 3 7:00 PM Higher Seed
|
58
Grainger
|
|
|
|
D2 #2 |
58
South Greene
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D1 #3 |
49
Elizabethton
|
|
D2 #1 |
66
Grainger
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D1 #4 |
33
Unicoi Co.
|
|
68
Grainger
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
45
Sullivan Central
|
|
38
Grainger
(32-3)
|
Sat. Mar. 6 7:00 PM
|
35
Alcoa
(19-8)
|
|
Grainger
|
D1 #2 |
71
Sullivan Central
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D2 #3 |
58
Greeneville
|
|
D3 #1 |
72
Northview Academy
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D4 #4 |
34
Scott
|
|
72
Northview Academy
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
29
Fulton
|
|
64
Northview Academy
|
OT
Wed. Mar. 3 7:00 PM Higher Seed
|
61
Alcoa
|
|
D4 #2 |
58
Fulton
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D3 #3 |
43
Union Co.
|
|
D4 #1 |
42
Alcoa
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D3 #4 |
29
Pigeon Forge
|
|
69
Alcoa
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
60
Gatlinburg-Pittman
|
|
67
Northview Academy
(31-1)
|
Sat. Mar. 6 7:00 PM
|
64
South Greene
(17-13)
|
|
Northview Academy
|
D3 #2 |
69
Gatlinburg-Pittman
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D4 #3 |
43
Kingston
|
|
D5 #1 |
59
Meigs Co.
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D6 #4 |
11
Red Bank
|
|
47
Meigs Co.
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
23
Polk Co.
|
|
55
Meigs Co.
|
Wed. Mar. 3 7:00 PM Higher Seed
|
48
McMinn Central
|
|
D6 #2 |
35
Signal Mountain
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D5 #3 |
40
Polk Co.
|
|
D6 #1 |
49
Brainerd
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D5 #4 |
44
Sequoyah
|
|
44
Brainerd
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
65
McMinn Central
|
|
47
Meigs Co.
(20-4)
|
Sat. Mar. 6 7:00 PM
|
39
York Institute
(23-8)
|
|
Meigs Co.
|
D5 #2 |
78
McMinn Central
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D6 #3 |
19
Tyner
|
|
D7 #1 |
54
Cumberland Co.
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D8 #4 |
42
Livingston Academy
|
|
49
Cumberland Co.
|
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
62
Macon Co.
|
|
51
Macon Co.
|
Wed. Mar. 3 7:00 PM Higher Seed
|
49
York Institute
|
|
D8 #2 |
82
Macon Co.
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D7 #3 |
54
Grundy Co.
|
|
D8 #1 |
87
Upperman
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D7 #4 |
33
Marion Co.
|
|
37
Upperman
|
OT
Mon. Mar. 1 7:00 PM Higher Seed
|
40
York Institute
|
|
62
Macon Co.
(22-6)
|
Sat. Mar. 6 7:00 PM
|
50
McMinn Central
(23-9)
|
|
Macon Co.
|
D7 #2 |
53
Sequatchie Co.
|
|
Fri. Feb. 26 7:00 PM
|
D8 #3 |
70
York Institute
|
|
|
|
|