2019 TMSAA Class A Girls' Basketball Tournament Bracket

February 8 - February 9, 2019  ·  Stewarts Creek High School
Scroll horizontally to view entire bracket.
Sectional Quarterfinals Sectional Semifinals Sectional Finals State Semifinals State Championship
38
  Hampton Elementary
Game 101
Mon. Jan. 28 4:30 PM
John Sevier Middle
44
  Mary Hughes Middle
48
  Mary Hughes Middle
Game 201
Thu. Jan. 31 7:30 PM
John Sevier Middle
52
  Ottway Elementary
23
  Ottway Elementary
Section 1 Final
Game 301
Sat. Feb. 2 1 PM
John Sevier Middle
38
  Cloudland Middle
24
  Cloudland Middle
Game 401 · Stats
Fri. Feb. 8 4:30 PM
Blackman Middle
19
  South Lawrence Middle
29
  Cloudland Middle
OT
Game 403 · Stats
Sat. Feb. 9 10 AM
Stewarts Creek High
34
  Harriman Middle
Harriman Middle
11
  Bulls Gap Middle
Game 102
Mon. Jan. 28 5:30 PM
John Sevier Middle
19
  Ottway Elementary
11
  Baileyton Elementary
Game 103
Mon. Jan. 28 7:30 PM
John Sevier Middle
36
  Cloudland Middle
38
  Cloudland Middle
Game 202
Thu. Jan. 31 5:30 PM
John Sevier Middle
37
  Sulphur Springs Elementary
39
  Nolachuckey Elementary
Game 104
Mon. Jan. 28 6:30 PM
John Sevier Middle
47
  Sulphur Springs Elementary
52
  South Lawrence Middle
Game 105
Sat. Jan. 26 4 PM
Lincoln Co. High
14
  New Prospect Elementary
34
  South Lawrence Middle
Game 203
Mon. Jan. 28 5 PM
Lincoln Co. High
23
  Highland Rim School - Fayetteville
  South Lawrence Middle
Section 3 Final
Game 302
Thu. Jan. 31 5 PM
Lincoln Co. High
  South Lincoln Middle
29
  Highland Rim School - Fayetteville
Game 106
Sat. Jan. 26 1 PM
Lincoln Co. High
27
  Huntland Middle
51
  South Lincoln Middle
Game 107
Sat. Jan. 26 4 PM
Lincoln Co. Ninth Grade Acad.
24
  Collinwood Middle
43
  South Lincoln Middle
Game 204
Mon. Jan. 28 5 PM
Lincoln Co. Ninth Grade Acad.
34
  Smith Co. Middle
38
  Smith Co. Middle
Game 108
Sat. Jan. 26 1 PM
Lincoln Co. Ninth Grade Acad.
22
  Unity Middle
16
  Pi Beta Phi Elementary
Game 109
Mon. Jan. 28 4:45 PM
Anderson Co. High
42
  Huntsville Middle
13
  Huntsville Middle
Game 205
Thu. Jan. 31 7:15 PM
Anderson Co. High
31
  Harriman Middle
52
  Harriman Middle
Section 2 Final
Game 303
Sat. Feb. 2 1 PM
Anderson Co. High
28
  Oneida Middle
51
  Harriman Middle
Game 402 · Stats
Fri. Feb. 8 7:15 PM
Blackman Middle
24
  South Fulton Middle
STATE CHAMPION
29
  Pittman Center Elementary
Game 110
Mon. Jan. 28 7 PM
Anderson Co. High
57
  Harriman Middle
27
  Oneida Middle
Game 111
Mon. Jan. 28 5:45 PM
Anderson Co. High
21
  H.Y. Livesay Middle
39
  Oneida Middle
Game 206
Thu. Jan. 31 5 PM
Anderson Co. High
22
  Catons Chapel Elementary
27
  Coalfield Middle
Game 112
Mon. Jan. 28 8:15 PM
Anderson Co. High
41
  Catons Chapel Elementary
49
  Hillcrest Middle
Game 113
Mon. Jan. 28 6 PM
E. E. Jeter Middle
22
  Lara Kendall School
40
  Hillcrest Middle
Game 207
Sat. Feb. 2 3 PM
E. E. Jeter Middle
33
  Bethel Springs Elementary
27
  Hillcrest Middle
Section 4 Final
Game 304
Mon. Feb. 4 6 PM
E. E. Jeter Middle
32
  South Fulton Middle
21
  Bethel Springs Elementary
Game 114
Mon. Jan. 28 7:20 PM
E. E. Jeter Middle
19
  St. Mary's Catholic School
26
  Ramer Elementary
Game 115
Wed. Jan. 30 6 PM
E. E. Jeter Middle
28
  South Fulton Middle
36
  South Fulton Middle
Game 208
Sat. Feb. 2 5:40 PM
E. E. Jeter Middle
19
  John P. Freeman Middle
21
  Halls Junior High School
Game 116
Wed. Jan. 30 7:20 PM
E. E. Jeter Middle
29
  John P. Freeman Middle

Notes:
All times are local to host school.

Consolation Contests

ADS BY GOOGLE