First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
McCoy Newberg (Jr.), Independence
|
Fall 3:26
|
Kyle Odom (Sr.), Soddy-Daisy
|
|
16
Newberg, Independence
|
TF 5:41
|
1
Underwood, Eagleville
|
|
2
Newberg, Independence
|
Dec.
|
0
Johnson, Jefferson Co.
|
|
11
Newberg, Independence
|
MD
|
2
Bailey, Bradley Central
|
|
9
McCoy Newberg, Independence
|
MD
|
1
John Shrader, Franklin
|
|
McCoy Newberg
STATE CHAMPION
|
Peter Underwood (Sr.), Eagleville
|
Fall 4:39
|
Anton Jones (Jr.), Cordova
|
|
8
David Vaigneur (Jr.), Hardin Valley
|
Dec.
|
2
Fletcher Valentine (So.), Dickson Co.
|
|
Vaigneur, Hardin Valley
|
Fall 1:39
|
Johnson, Jefferson Co.
|
|
Sam Petrillo (Sr.), McMinn Co.
|
Fall 1:51
|
Tyler Johnson (Sr.), Jefferson Co.
|
|
Brock Pressley (Jr.), Signal Mountain
|
Fall 2:29
|
Jeremiah Rogers (Jr.), David Crockett
|
|
Rogers, David Crockett
|
Fall 1:52
|
Charest, Mt. Juliet
|
|
8
Rogers, David Crockett
|
MD
|
22
Bailey, Bradley Central
|
|
Quenton Woods (Jr.), White Station
|
Fall 2:57
|
Alex Charest (Jr.), Mt. Juliet
|
|
Greg Cross (Sr.), Hendersonville
|
Fall 4:49
|
Kenny Campbell (Jr.), CAK
|
|
0
Cross, Hendersonville
|
TF 3:21
|
15
Bailey, Bradley Central
|
|
Milak Burris (So.), Cane Ridge
|
Fall 2:49
|
Jacob Bailey (Jr.), Bradley Central
|
|
15
Jake Knox (So.), Bearden
|
MD
|
5
Cody Winston (Jr.), Cookeville
|
|
1
Knox, Bearden
|
Dec.
|
4
Shrader, Franklin
|
|
11
Shrader, Franklin
|
MD
|
2
Badon, Arlington
|
|
9
Shrader, Franklin
|
Dec.
|
3
Baggett, Clarksville
|
|
2
Cory Keen (Sr.), William Blount
|
MD
|
10
John Shrader (Jr.), Franklin
|
|
5
Austin Fullbright (Sr.), Science Hill
|
Dec.
|
12
Josh Zink (Sr.), Ooltewah
|
|
Zink, Ooltewah
|
Fall 1:00
|
Badon, Arlington
|
|
Kris Sawyer (Jr.), West Creek
|
Fall 1:04
|
Hunter Badon (Sr.), Arlington
|
|
Ben Baggett (Sr.), Clarksville
|
Fall 5:35
|
Trevor Reed (So.), Pigeon Forge
|
|
7
Baggett, Clarksville
|
Dec.
|
1
Mabry, Ravenwood
|
|
4
Baggett, Clarksville
|
Dec.
|
1
Chipley, Seymour
|
|
7
Jonathan Mabry (Jr.), Ravenwood
|
Dec.
|
0
Justin Mathieson (Jr.), Hixson
|
|
Isaiah Nichols (Sr.), Cleveland
|
Fall 3:22
|
Shane Chipley (Sr.), Seymour
|
|
Chipley, Seymour
|
Fall 3:06
|
Gallagher, Houston
|
|
9
Danny Gallagher (Sr.), Houston
|
Dec.
|
8
Jacob Shelton (Jr.), Tullahoma
|
|