First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Brennen Cox (Jr.), Independence
|
Fall 3:46
|
Melvin Rodriguez (Sr.), West Creek
|
|
13
Cox, Independence
|
MD
|
1
Underwood, Eagleville
|
|
3
Cox, Independence
|
Dec.
|
0
Aguilar, Bradley Central
|
|
8
Cox, Independence
|
Dec.
|
7
Isbell, Clarksville
|
|
2
Brennen Cox, Independence
|
Dec.
|
0
Jeremy Miller, Greenback
|
|
Brennen Cox
STATE CHAMPION
|
13
Samuel Underwood (So.), Eagleville
|
MD
|
0
Jarod Julies (Sr.), Knoxville Catholic
|
|
Vince Aguilar (Sr.), Bradley Central
|
Fall 2:32
|
Chase Wender (Sr.), South Doyle
|
|
10
Aguilar, Bradley Central
|
Dec.
|
9
Stevens, Bolton
|
|
0
John McIntosh (Sr.), East Ridge
|
MD
|
13
Ryne Stevens (Sr.), Bolton
|
|
15
Brandon Isbell (Sr.), Clarksville
|
MD
|
2
Kenny Chatfield (Sr.), Brentwood
|
|
13
Isbell, Clarksville
|
MD
|
5
Bowling, Cookeville
|
|
9
Isbell, Clarksville
|
Dec.
|
7
Powell, Silverdale
|
|
Derek Wagner (Sr.), Knoxville Halls
|
Fall 2:59
|
Sean Bowling (Jr.), Cookeville
|
|
7
Andrew Brimer (So.), Morristown West
|
Dec.
|
4
Cole Dias (Jr.), Walker Valley
|
|
Brimer, Morristown West
|
Fall 5:01
|
Powell, Silverdale
|
|
Lavon Moore (So.), Raleigh Egypt
|
Fall 1:49
|
Ryan Powell (So.), Silverdale
|
|
11
Matt Stull (Jr.), Science Hill
|
MD
|
3
Michael Ramirez (Jr.), Riverdale
|
|
3
Stull, Science Hill
|
Dec.
|
1
Chandler, N. MLK
|
|
4
Stull, Science Hill
|
Dec.
|
10
Flanagan, Hixson
|
|
Flanagan, Hixson
|
Fall 0:28
|
Miller, Greenback
|
|
10
Kyle Chandler (Sr.), N. MLK
|
MD
|
0
Andrew Koch (Sr.), Collierville
|
|
0
Ben Knox (So.), Dickson Co.
|
Dec.
|
7
Curtis Flanagan (Sr.), Hixson
|
|
3
Flanagan, Hixson
|
Dec.
|
2
Holland, Pigeon Forge
|
|
Kody Morgan (Sr.), Kingston
|
Fall 1:30
|
Edward Holland (Jr.), Pigeon Forge
|
|
Kyle Hughes (Sr.), Siegel
|
Fall 5:41
|
Kevin Carlson (So.), Greeneville
|
|
4
Hughes, Siegel
|
Dec.
|
0
Nicholson, East Hamilton
|
|
Hughes, Siegel
|
Fall 1:00
|
Miller, Greenback
|
|
3
David Bosanko (Sr.), Northwest
|
Dec.
|
7
Jake Nicholson (Jr.), East Hamilton
|
|
8
Zach Bennett (Jr.), Franklin
|
Dec.
|
0
Knox Strawn (So.), Bartlett
|
|
0
Bennett, Franklin
|
Dec.
|
6
Miller, Greenback
|
|
Tim Vara (So.), Hardin Valley
|
Fall 2:39
|
Jeremy Miller (Jr.), Greenback
|
|
12
Rodriguez, West Creek
|
Dec. (OT)
|
10
Underwood, Eagleville
|
|
2
Rodriguez, West Creek
|
Dec.
|
3
Aguilar, Bradley Central
|
|
11
Aguilar, Bradley Central
|
MD
|
1
Powell, Silverdale
|
|
|
|
|
|
|
6
Powell, Silverdale
|
Dec.
|
2
Chatfield, Brentwood
|
|
2
Aguilar, Bradley Central
|
Dec.
|
1
Flanagan, Hixson
|
|
6
Chatfield, Brentwood
|
Dec.
|
2
Bowling, Cookeville
|
|
3
Vince Aguilar, Bradley Central
|
Dec.
|
11
Brandon Isbell, Clarksville
|
|
Brandon Isbell
THIRD PLACE
|
2
Knox, Dickson Co.
|
TF
|
17
Holland, Pigeon Forge
|
|
3
Holland, Pigeon Forge
|
Dec.
|
0
Stull, Science Hill
|
|
3
Holland, Pigeon Forge
|
Dec. (OT)
|
5
Bennett, Franklin
|
|
3
Isbell, Clarksville
|
Dec.
|
0
Bennett, Franklin
|
|
|
|
1
Hughes, Siegel
|
Dec.
|
5
Bennett, Franklin
|
|
2
Vara, Hardin Valley
|
MD
|
11
Bennett, Franklin
|
|
|
2
Curtis Flanagan, Hixson
|
Dec.
|
3
Zach Bennett, Franklin
|
|
Zach Bennett
FIFTH PLACE
|