First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
10
Marvin Lopez (Jr.), Cleveland
|
MD
|
1
Carlos Garcia (So.), McGavock
|
|
Lopez, Cleveland
|
Fall 1:22
|
Simmons, Coffee Co.
|
|
6
Lopez, Cleveland
|
Dec.
|
0
Sharp, Red Bank
|
|
14
Lopez, Cleveland
|
Dec.
|
7
Woods, Franklin
|
|
10
Marvin Lopez, Cleveland
|
MD
|
0
Scott Seaman, Mt. Juliet
|
|
Marvin Lopez
STATE CHAMPION
|
14
Ricky Simmons (Sr.), Coffee Co.
|
MD
|
2
Patrick DeMilia (Jr.), Rossview
|
|
6
Michael Bishop (Jr.), Sullivan East
|
Dec.
|
7
Zach Sharp (Fr.), Red Bank
|
|
21
Sharp, Red Bank
|
MD
|
8
Muller, Bartlett
|
|
Karie Barrs (Jr.), Knox. West
|
Fall 1:36
|
Dacoda Muller (Sr.), Bartlett
|
|
13
Austin Woods (So.), Franklin
|
MD
|
3
Nick Ogle (Jr.), Maryville
|
|
14
Woods, Franklin
|
MD
|
4
Gamble, Soddy-Daisy
|
|
5
Woods, Franklin
|
Dec.
|
0
Baker, Gibbs
|
|
1
Javier Tapia (Jr.), Science Hill
|
MD
|
9
Jake Gamble (Sr.), Soddy-Daisy
|
|
6
John Jordon (Sr.), Tullahoma
|
Dec.
|
10
Grant Hill (Sr.), Montgomery Central
|
|
3
Hill, Montgomery Central
|
Dec.
|
4
Baker, Gibbs
|
|
Bradley Kraemer (So.), Collierville
|
Forfeit
|
Matt Baker (Sr.), Gibbs
|
|
Scott Seaman (Jr.), Mt. Juliet
|
Fall 1:03
|
Rafael Aguilera (So.), East Ridge
|
|
7
Seaman, Mt. Juliet
|
Dec. (OT)
|
5
Thigpen, N. Overton
|
|
15
Seaman, Mt. Juliet
|
MD
|
1
Thomas, Northeast
|
|
9
Seaman, Mt. Juliet
|
Dec.
|
4
Schuch, Bradley Central
|
|
12
Trey Thigpen (Sr.), N. Overton
|
MD
|
3
Adam Bentley (Jr.), Houston
|
|
Nate Croley (Fr.), Pigeon Forge
|
Fall 2:26
|
Jess Hooper (Sr.), Greenback
|
|
Hooper, Greenback
|
Fall 3:38
|
Thomas, Northeast
|
|
5
Rico Vacquero (Jr.), David Crockett
|
Dec.
|
8
Adrian Thomas (Jr.), Northeast
|
|
Logan Henley (Jr.), Signal Mountain
|
Fall 4:28
|
Timothy Mullins (Co), Franklin
|
|
6
Henley, Signal Mountain
|
Dec.
|
4
Heithcock, Independence
|
|
Henley, Signal Mountain
|
Fall 3:12
|
Schuch, Bradley Central
|
|
0
Jacob Killian (Sr.), Knoxville Halls
|
MD
|
10
Austin Heithcock (Sr.), Independence
|
|
17
Tyler Schuch (So.), Bradley Central
|
MD
|
4
Josh Robertson (So.), Arlington
|
|
4
Schuch, Bradley Central
|
Dec.
|
3
Sawyer, Harpeth
|
|
13
Damean Sawyer (Jr.), Harpeth
|
Dec.
|
6
Trent Williams (So.), Seymour
|
|
4
Garcia, McGavock
|
Dec.
|
8
Simmons, Coffee Co.
|
|
2
Simmons, Coffee Co.
|
MD
|
12
Sharp, Red Bank
|
|
7
Sharp, Red Bank
|
Dec.
|
5
Gamble, Soddy-Daisy
|
|
|
|
|
|
|
2
Baker, Gibbs
|
Dec.
|
5
Gamble, Soddy-Daisy
|
|
12
Sharp, Red Bank
|
Dec.
|
7
Schuch, Bradley Central
|
|
Ogle, Maryville
|
Fall 3:30
|
Gamble, Soddy-Daisy
|
|
Zach Sharp, Red Bank
|
Fall 0:48
|
Austin Woods, Franklin
|
|
Austin Woods
THIRD PLACE
|
Aguilera, East Ridge
|
Fall 2:50
|
Thigpen, N. Overton
|
|
7
Thigpen, N. Overton
|
Dec.
|
5
Thomas, Northeast
|
|
2
Thigpen, N. Overton
|
Dec.
|
3
Henley, Signal Mountain
|
|
6
Woods, Franklin
|
Dec.
|
2
Henley, Signal Mountain
|
|
|
|
4
Henley, Signal Mountain
|
Dec.
|
0
Sawyer, Harpeth
|
|
Robertson, Arlington
|
Fall 3:00
|
Sawyer, Harpeth
|
|
|
3
Tyler Schuch, Bradley Central
|
Dec.
|
4
Logan Henley, Signal Mountain
|
|
Logan Henley
FIFTH PLACE
|