First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Blake Thomas (Sr.), Brentwood
|
Fall 0:59
|
Evan McCatchen (So.), Bolton
|
|
20
Thomas, Brentwood
|
TF 4:40
|
1
Stevens, Soddy-Daisy
|
|
4
Thomas, Brentwood
|
Dec.
|
0
Kazy, Walker Valley
|
|
10
Thomas, Brentwood
|
MD
|
2
Kermick, Germantown
|
|
5
Blake Thomas, Brentwood
|
Dec.
|
3
Jericho Crutcher, Bradley Central
|
|
Blake Thomas
STATE CHAMPION
|
Lupe Martinez (Sr.), Warren Co.
|
Forfeit
|
Jacob Stevens (Fr.), Soddy-Daisy
|
|
2
Joseph Dodgen (Fr.), Pigeon Forge
|
Dec.
|
5
Tony Kazy (Sr.), Walker Valley
|
|
11
Kazy, Walker Valley
|
MD
|
3
Madison, South Doyle
|
|
7
Ryan Madison (So.), South Doyle
|
Dec.
|
4
Spencer Collazos (Sr.), Rossview
|
|
8
Cole Schurlknight (So.), Science Hill
|
Dec.
|
2
Andrew Lowe (Sr.), N. MLK
|
|
4
Schurlknight, Science Hill
|
Dec.
|
8
Insalaco, Wilson Central
|
|
2
Insalaco, Wilson Central
|
Dec.
|
6
Kermick, Germantown
|
|
Colton Browning (Jr.), Knox. West
|
Fall 3:32
|
Nick Insalaco (Fr.), Wilson Central
|
|
4
Joel Simpkins (Fr.), Cleveland
|
Dec.
|
6
Madison Martin (So.), Red Bank
|
|
2
Martin, Red Bank
|
Dec.
|
4
Kermick, Germantown
|
|
Dominic Pacheco (Sr.), West Creek
|
Fall 1:33
|
Kendall Kermick (Jr.), Germantown
|
|
5
Grayson Mullin (So.), Notre Dame
|
Dec.
|
7
Alex Kaferie (So.), Tullahoma
|
|
2
Kaferie, Tullahoma
|
MD
|
10
Shaffner, Kingsbury
|
|
2
Shaffner, Kingsbury
|
Dec.
|
4
Crutcher, Bradley Central
|
|
4
Crutcher, Bradley Central
|
Dec.
|
3
Freeman, Ravenwood
|
|
4
Austin Burris (So.), Hendersonville
|
Dec.
|
6
Shan Shaffner (Jr.), Kingsbury
|
|
Brandon Greer (Jr.), Antioch
|
Fall 4:14
|
Tom Snyder (Sr.), David Crockett
|
|
4
Greer, Antioch
|
Dec.
|
5
Crutcher, Bradley Central
|
|
Ian McKinley (Sr.), Bearden
|
Fall 2:26
|
Jericho Crutcher (So.), Bradley Central
|
|
16
Tanner Bates (Jr.), Mt. Juliet
|
TF 4:38
|
0
Jaren Sorenson (Jr.), Greenback
|
|
2
Bates, Mt. Juliet
|
MD
|
12
Freeman, Ravenwood
|
|
2
Freeman, Ravenwood
|
Dec.
|
0
Maxwell, Karns
|
|
Jacob Freeman (Fr.), Ravenwood
|
Forfeit
|
Tyler Newton (So.), Clarksville
|
|
Andrew Armstrong (Fr.), Sullivan South
|
Forfeit
|
Zack Biffle (So.), Bartlett
|
|
0
Armstrong, Sullivan South
|
MD
|
9
Maxwell, Karns
|
|
DeAngelo James (So.), Tyner
|
Fall 0:18
|
Nick Maxwell (Jr.), Karns
|
|
McCatchen, Bolton
|
Fall 0:51
|
Stevens, Soddy-Daisy
|
|
Stevens, Soddy-Daisy
|
Fall 4:25
|
Kazy, Walker Valley
|
|
17
Stevens, Soddy-Daisy
|
MD
|
8
Insalaco, Wilson Central
|
|
|
|
|
|
|
4
Insalaco, Wilson Central
|
Dec.
|
3
Martin, Red Bank
|
|
0
Stevens, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
6
Freeman, Ravenwood
|
|
4
Pacheco, West Creek
|
Dec.
|
10
Martin, Red Bank
|
|
5
Jacob Freeman, Ravenwood
|
Dec.
|
2
Nick Maxwell, Karns
|
|
Jacob Freeman
THIRD PLACE
|
4
McKinley, Bearden
|
MD
|
13
Greer, Antioch
|
|
6
Greer, Antioch
|
Dec.
|
7
Shaffner, Kingsbury
|
|
0
Shaffner, Kingsbury
|
MD
|
10
Maxwell, Karns
|
|
0
Kermick, Germantown
|
Dec.
|
3
Maxwell, Karns
|
|
|
|
5
Maxwell, Karns
|
Dec.
|
2
Bates, Mt. Juliet
|
|
Newton, Clarksville
|
Forfeit
|
Bates, Mt. Juliet
|
|
|
Jacob Stevens, Soddy-Daisy
|
Fall 2:16
|
Kendall Kermick, Germantown
|
|
Kendall Kermick
FIFTH PLACE
|