First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Ben Murray (12), Science Hill
|
Fall 0:39
|
Elijah Baird (10), Wilson Central
|
|
3
Murray, Science Hill
|
Dec.
|
5
Zimmerman, Soddy-Daisy
|
|
6
Zimmerman, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
8
Gibbs, Antioch
|
|
Gibbs, Antioch
|
Fall 5:56
|
Mycyk, Kenwood
|
|
0
Robert Mycyk, Kenwood
|
Dec.
|
5
Cody Slilger, Ooltewah
|
|
Cody Slilger
STATE CHAMPION
|
Bill Zimmerman (11), Soddy-Daisy
|
Fall 1:27
|
Nat Hooten (12), Riverdale
|
|
Trent Gibbs (12), Antioch
|
Fall 0:40
|
Josh Cantwell (11), Maryville
|
|
Gibbs, Antioch
|
Fall 1:29
|
Green, Bartlett
|
|
Matt Mercy (12), FRA
|
Fall 1:30
|
James Green (10), Bartlett
|
|
6
Eddie Turner (11), McMinn Co.
|
Dec.
|
1
Andy Cornell (12), N. Overton
|
|
Turner, McMinn Co.
|
Fall 5:55
|
Leonard, Knoxville Halls
|
|
Leonard, Knoxville Halls
|
Fall 4:13
|
Mycyk, Kenwood
|
|
Caleb Leonard (10), Knoxville Halls
|
Fall 3:29
|
Tim Gossett (10), Franklin Co.
|
|
Mario Scott (12), Springfield
|
Forfeit
|
Todd Bridgeforth (11), Cordova
|
|
Scott, Springfield
|
Fall 3:49
|
Mycyk, Kenwood
|
|
6
Robert Mycyk (11), Kenwood
|
Dec.
|
2
Brian Goode (12), Hixson
|
|
Cody Sliger (11), Ooltewah
|
Fall 3:28
|
Scott Gunter (11), Stone Memorial
|
|
Sliger, Ooltewah
|
Fall 1:07
|
Tillison, Greeneville
|
|
Sliger, Ooltewah
|
Fall 2:11
|
Hays, Dickson Co.
|
|
3
Sliger, Ooltewah
|
Dec.
|
0
Potter, Elizabethton
|
|
Tuker Cathey (11), Franklin
|
Fall 5:32
|
Eric Tilison (12), Greeneville
|
|
4
Darius Weatherspoon (12), Stratford
|
Dec.
|
6
Chris Hays (12), Dickson Co.
|
|
Hays, Dickson Co.
|
Fall 5:03
|
Roper, Tullahoma
|
|
Taylor Roper (11), Tullahoma
|
Fall 2:25
|
Brandon McLeroy (11), Rhea Co.
|
|
Pete Evans (12), William Blount
|
Fall 1:18
|
Charles Stevens (12), Lipscomb Aca.
|
|
Evans, William Blount
|
Fall 2:58
|
Hill, Clarksville
|
|
5
Hill, Clarksville
|
Dec.
|
6
Potter, Elizabethton
|
|
Jeremy Jones (10), Brighton
|
Forfeit
|
Enoch Hill (12), Clarksville
|
|
Zack Potter (12), Elizabethton
|
Fall 2:20
|
Travis Baldwin (12), McMinn Central
|
|
2
Potter, Elizabethton
|
Dec.
|
1
Waynick, Friendship Chr.
|
|
Quintin Robinson (10), Hunters Lane
|
Fall 2:42
|
G.L. Waynick (11), Friendship Chr.
|
|
Cantwell, Maryville
|
Fall 5:29
|
Green, Bartlett
|
|
1
Cantwell, Maryville
|
Dec.
|
2
Zimmerman, Soddy-Daisy
|
|
1
Zimmerman, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
3
Leonard, Knoxville Halls
|
|
|
|
|
|
|
3
Leonard, Knoxville Halls
|
Dec.
|
1
Scott, Springfield
|
|
Leonard, Knoxville Halls
|
Fall 3:31
|
Potter, Elizabethton
|
|
2
Goode, Hixson
|
Dec.
|
5
Scott, Springfield
|
|
7
Zack Potter, Elizabethton
|
Dec.
|
4
Trent Gibbs, Antioch
|
|
Zack Potter
THIRD PLACE
|
1
Gunter, Stone Memorial
|
Dec.
|
5
Tillison, Greeneville
|
|
7
Tillison, Greeneville
|
Dec.
|
6
Hays, Dickson Co.
|
|
0
Tillison, Greeneville
|
Dec.
|
3
Waynick, Friendship Chr.
|
|
8
Gibbs, Antioch
|
Dec.
|
2
Waynick, Friendship Chr.
|
|
|
|
2
Hill, Clarksville
|
Dec.
|
6
Waynick, Friendship Chr.
|
|
Baldwin, McMinn Central
|
Fall 4:11
|
Waynick, Friendship Chr.
|
|
|
Caleb Leonard, Knoxville Halls
|
Fall 3:20
|
G.L. Waynick, Friendship Chr.
|
|
G.L. Waynick
FIFTH PLACE
|