First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Tanner Withrow (12), Bradley Central
|
Fall 0:30
|
Scott Searle (12), Brentwood
|
|
Withrow, Bradley Central
|
Fall 3:44
|
Elliott, Ooltewah
|
|
Withrow, Bradley Central
|
Fall 1:56
|
Burns, William Blount
|
|
11
Withrow, Bradley Central
|
MD
|
2
Grady, Clarksville
|
|
Tanner Withrow, Bradley Central
|
Fall 0:32
|
Ulric Winesburgh, Soddy-Daisy
|
|
Ulric Winesburgh
STATE CHAMPION
|
Brent Elliott (10), Ooltewah
|
Fall 1:58
|
Clay Wilson (12), White House
|
|
2
Trevor Schmidt (10), Tullahoma
|
Dec.
|
8
Dustin Smith (12), Germantown
|
|
Smith, Germantown
|
Fall 3:08
|
Burns, William Blount
|
|
Rian Burns (11), William Blount
|
Fall 0:18
|
Ebi Sikpi (10), Hunters Lane
|
|
Anthonoy Grady (10), Clarksville
|
Fall 5:20
|
Kenny Erman (11), Pigeon Forge
|
|
Grady, Clarksville
|
Fall 5:36
|
Lett, Stratford
|
|
2
Grady, Clarksville
|
Dec.
|
0
Sohr, FRA
|
|
9
Clifford Lett (11), Stratford
|
Dec.
|
6
Bandrecius Farmer (10), Kingsbury
|
|
Austin Sohr (11), FRA
|
Fall 5:19
|
Josh Maggart (11), Beech
|
|
Sohr, FRA
|
Fall 4:47
|
Usary, Science Hill
|
|
11
Brett Usary (10), Science Hill
|
MD
|
2
Eric Heider (11), Notre Dame
|
|
Ulric Winesburgh (12), Soddy-Daisy
|
TF 5:33
|
Jeremy Breese (11), Walker Valley
|
|
4
Winesburgh, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
0
Farinella, Farragut
|
|
9
Winesburgh, Soddy-Daisy
|
MD
|
1
Osataille, Antioch
|
|
7
Winesburgh, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
2
Konz, Franklin
|
|
6
Steven Yates (11), Mt. Juliet
|
MD
|
14
A.J. Farinella (11), Farragut
|
|
Thomas Willet (11), Greeneville
|
Fall 3:36
|
Isaac Mitchell (12), Riverdale
|
|
5
Willet, Greeneville
|
Dec.
|
8
Osataille, Antioch
|
|
10
Scott Osataille (11), Antioch
|
Dec.
|
4
Michael Johnson (11), Rossview
|
|
Matt Craig (12), Cordova
|
Fall 5:30
|
Nick Alemany (9), Hixson
|
|
5
Craig, Cordova
|
Dec.
|
1
Birdwell, Bearden
|
|
Craig, Cordova
|
Fall 1:20
|
Konz, Franklin
|
|
15
Andrew Birdwell (12), Bearden
|
TF
|
0
Kyle Tate (10), Oakland
|
|
Clay Bunch (11), Cleveland
|
Fall 1:41
|
David Barron (12), Sycamore
|
|
Barron, Sycamore
|
Fall 2:09
|
Konz, Franklin
|
|
Adam Stewart (12), Daniel Boone
|
Fall 1:06
|
Ryan Konz (11), Franklin
|
|
3
Searle, Brentwood
|
Dec.
|
4
Elliott, Ooltewah
|
|
11
Elliott, Ooltewah
|
Dec.
|
13
Burns, William Blount
|
|
Burns, William Blount
|
Fall 2:23
|
Erman, Pigeon Forge
|
|
|
|
|
|
|
2
Sohr, FRA
|
Dec.
|
8
Erman, Pigeon Forge
|
|
Burns, William Blount
|
Fall 5:26
|
Konz, Franklin
|
|
12
Erman, Pigeon Forge
|
Dec.
|
6
Lett, Stratford
|
|
13
Ryan Konz, Franklin
|
MD
|
2
Anthony Grady, Clarksville
|
|
Ryan Konz
THIRD PLACE
|
2
Breese, Walker Valley
|
MD
|
10
Farinella, Farragut
|
|
6
Farinella, Farragut
|
Dec.
|
0
Osataille, Antioch
|
|
4
Farinella, Farragut
|
Dec.
|
6
Craig, Cordova
|
|
12
Grady, Clarksville
|
Dec.
|
10
Craig, Cordova
|
|
|
|
17
Craig, Cordova
|
TF
|
2
Barron, Sycamore
|
|
Stewart, Daniel Boone
|
Fall 4:40
|
Barron, Sycamore
|
|
|
3
Matt Craig, Cordova
|
Dec.
|
9
Rian Burns, William Blount
|
|
Rian Burns
FIFTH PLACE
|