First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
9
Nic Bundy (12), Hendersonville
|
MD
|
0
Alex Rochelle (12), Lipscomb Aca.
|
|
12
Bundy, Hendersonville
|
MD
|
0
Santos, Marion Co.
|
|
Bundy, Hendersonville
|
Fall 2:00
|
Cranfill, Rhea Co.
|
|
14
Bundy, Hendersonville
|
MD
|
1
Walden, Ooltewah
|
|
6
Nic Bundy, Hendersonville
|
Dec.
|
0
Tanner Withrow, Bradley Central
|
|
Nic Bundy
STATE CHAMPION
|
Brad McAlister (12), McGavock
|
Fall 1:15
|
Chris Santos (12), Marion Co.
|
|
Ozgur Cakir (11), South Doyle
|
Fall 4:32
|
Preston Selby (10), Arlington
|
|
Selby, Arlington
|
Fall 0:56
|
Cranfill, Rhea Co.
|
|
Demarcus Cranfill (12), Rhea Co.
|
Fall 1:47
|
Brad Weakley (10), Clarksville
|
|
15
Caleb Proctor (9), Blackman
|
MD
|
2
Joey Brassell (11), Greenbrier
|
|
Proctor, Blackman
|
Fall 5:59
|
Creighton, Page
|
|
3
Creighton, Page
|
Dec.
|
8
Walden, Ooltewah
|
|
4
Jacob Creighton (12), Page
|
Dec.
|
2
Johnathan Shelton (12), Kenwood
|
|
8
Andy Walden (11), Ooltewah
|
Dec.
|
2
Isaac Legg (9), Seymour
|
|
4
Walden, Ooltewah
|
Dec.
|
2
Felty, Daniel Boone
|
|
9
Cameron Felty (12), Daniel Boone
|
Dec.
|
2
Matt Craig (11), Kingsbury
|
|
6
Geston Gordon (12), Dickson Co.
|
Dec.
|
8
Jacob Coffin (8), CAK
|
|
3
Coffin, CAK
|
MD
|
15
Withrow, Bradley Central
|
|
Withrow, Bradley Central
|
Fall 2:36
|
Zarbo, Franklin
|
|
11
Withrow, Bradley Central
|
Dec.
|
6
McCroskey, Soddy-Daisy
|
|
7
Tanner Withrow (11), Bradley Central
|
Dec.
|
2
Will Haynes (10), Tennessee
|
|
Brian Shook (11), TSB
|
Fall 5:14
|
Josh Bradford (12), Smyrna
|
|
Bradford, Smyrna
|
Fall 3:25
|
Zarbo, Franklin
|
|
20
Ty Zarbo (10), Franklin
|
TF
|
3
Jeffrey Semels (12), Forrest
|
|
12
Ben Carr (12), Cordova
|
Dec.
|
10
Joel Clayton (9), Chatt. Central
|
|
2
Carr, Cordova
|
Dec.
|
9
Drish, Science Hill
|
|
Drish, Science Hill
|
Fall 0:56
|
McCroskey, Soddy-Daisy
|
|
7
Matt Drish (11), Science Hill
|
Dec.
|
4
Clint Manus (12), Riverdale
|
|
Rian Burns (10), William Blount
|
Fall 1:03
|
Steven Yates (10), Mt. Juliet
|
|
Burns, William Blount
|
Fall 1:40
|
McCroskey, Soddy-Daisy
|
|
Seth Jones (9), Maplewood
|
Fall 1:27
|
Jason McCroskey (11), Soddy-Daisy
|
|
4
Santos, Marion Co.
|
Dec.
|
6
Rochelle, Lipscomb Aca.
|
|
Rochelle, Lipscomb Aca.
|
Fall 3:30
|
Cranfill, Rhea Co.
|
|
5
Cranfill, Rhea Co.
|
MD
|
13
Felty, Daniel Boone
|
|
|
|
|
|
|
2
Creighton, Page
|
Dec.
|
6
Felty, Daniel Boone
|
|
0
Felty, Daniel Boone
|
Dec.
|
5
McCroskey, Soddy-Daisy
|
|
14
Felty, Daniel Boone
|
MD
|
3
Legg, Seymour
|
|
9
Jason McCroskey, Soddy-Daisy
|
MD
|
0
Andy Walden, Ooltewah
|
|
Jason McCroskey
THIRD PLACE
|
1
Coffin, CAK
|
Dec.
|
7
Haynes, Tennessee
|
|
10
Haynes, Tennessee
|
Dec.
|
8
Zarbo, Franklin
|
|
10
Haynes, Tennessee
|
Dec.
|
6
Burns, William Blount
|
|
7
Walden, Ooltewah
|
Dec.
|
5
Haynes, Tennessee
|
|
|
|
Drish, Science Hill
|
Fall 2:42
|
Burns, William Blount
|
|
Burns, William Blount
|
Fall 1:23
|
Jones, Maplewood
|
|
|
12
Cameron Felty, Daniel Boone
|
Dec.
|
3
Will Haynes, Tennessee
|
|
Cameron Felty
FIFTH PLACE
|