First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
15
Bo Usary (12), Science Hill
|
TF
|
0
Gant Stokes (10), Cookeville
|
|
9
Usary, Science Hill
|
Dec.
|
6
Geren, South Doyle
|
|
9
Usary, Science Hill
|
MD
|
1
Cope, Centennial
|
|
Usary, Science Hill
|
Fall 3:56
|
Morris, Bradley Central
|
|
5
Bo Usary, Science Hill
|
Dec.
|
0
Joseph Pair, Page
|
|
Bo Usary
STATE CHAMPION
|
5
Cole Geren (12), South Doyle
|
Dec.
|
0
Josh Russell (11), Munford
|
|
7
Stuart Cope (11), Centennial
|
Dec.
|
6
Brian Dedman (12), Smyrna
|
|
3
Cope, Centennial
|
Dec.
|
1
Fuller, Soddy-Daisy
|
|
Mikey Fuller (10), Soddy-Daisy
|
Fall 3:17
|
Son Nguyen (11), East Nashville
|
|
4
Andy Morris (12), Bradley Central
|
Dec.
|
3
A.J. Farinella (10), Farragut
|
|
5
Morris, Bradley Central
|
Dec.
|
1
Proctor, Blackman
|
|
2
Morris, Bradley Central
|
Dec.
|
0
Tisdale, Collierville
|
|
4
Josh Proctor (11), Blackman
|
Dec.
|
3
Chase Sanders (11), Brentwood
|
|
Beyar Yahya (10), McGavock
|
Fall 5:09
|
Chris Tisdale (12), Collierville
|
|
5
Tisdale, Collierville
|
Dec.
|
3
Price, Montgomery Central
|
|
12
Jeff Price (11), Montgomery Central
|
Dec.
|
9
Jerimiah Holt (12), Springfield
|
|
Jonas Gibbs (12), Ridgeway
|
Fall 2:53
|
Dylan Beyer (12), Forrest
|
|
Gibbs, Ridgeway
|
Fall 4:56
|
Calendar, Kenwood
|
|
Gibbs, Ridgeway
|
Fall 1:31
|
Johnson, Walker Valley
|
|
2
Gibbs, Ridgeway
|
Dec.
|
8
Pair, Page
|
|
Tyler McCroskey (9), Seymour
|
Forfeit
|
Tyrone Calendar (12), Kenwood
|
|
6
Jason Ricker (12), Greeneville
|
Dec.
|
8
Tanner Johnson (11), Walker Valley
|
|
6
Johnson, Walker Valley
|
Dec.
|
2
Shanes, Beech
|
|
Justin Shanes (12), Beech
|
Fall 2:44
|
Matt Steward (11), Ooltewah
|
|
4
Austin Haynes (12), Stratford
|
Dec. (OT)
|
2
Andrew Birdwell (11), Bearden
|
|
2
Haynes, Stratford
|
MD
|
11
Boehm, Rossview
|
|
2
Boehm, Rossview
|
Dec.
|
6
Pair, Page
|
|
Rene Carteron (11), Tullahoma
|
Fall 3:15
|
Chris Boehm (12), Rossview
|
|
16
Joey Royster (12), Red Bank
|
TF
|
0
C.L. Hill (11), Tennessee
|
|
0
Royster, Red Bank
|
MD
|
13
Pair, Page
|
|
Hunter Daniel (10), Rhea Co.
|
Fall 2:54
|
Joseph Pair (12), Page
|
|
12
Geren, South Doyle
|
MD
|
1
Stokes, Cookeville
|
|
6
Geren, South Doyle
|
Dec.
|
9
Cope, Centennial
|
|
6
Cope, Centennial
|
Dec.
|
4
Tisdale, Collierville
|
|
|
|
|
|
|
8
Tisdale, Collierville
|
Dec.
|
3
Proctor, Blackman
|
|
3
Cope, Centennial
|
MD
|
12
Gibbs, Ridgeway
|
|
Proctor, Blackman
|
Forfeit
|
Farinella, Farragut
|
|
Jonas Gibbs, Ridgeway
|
Fall 3:54
|
Tanner Johnson, Walker Valley
|
|
Jonas Gibbs
THIRD PLACE
|
Calendar, Kenwood
|
Fall 3:36
|
Beyer, Forrest
|
|
Calendar, Kenwood
|
Fall 3:38
|
Johnson, Walker Valley
|
|
11
Johnson, Walker Valley
|
Dec.
|
4
Royster, Red Bank
|
|
7
Morris, Bradley Central
|
Dec.
|
12
Johnson, Walker Valley
|
|
|
|
3
Boehm, Rossview
|
Dec.
|
8
Royster, Red Bank
|
|
10
Royster, Red Bank
|
MD
|
1
Daniel, Rhea Co.
|
|
|
0
Stuart Cope, Centennial
|
Dec.
|
1
Andy Morris, Bradley Central
|
|
Andy Morris
FIFTH PLACE
|