First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Jay Adamson (11), Notre Dame
|
TF 4:00
|
Daniel Turner (10), Farragut
|
|
16
Adamson, Notre Dame
|
MD
|
4
Mitchell, Science Hill
|
|
Adamson, Notre Dame
|
Fall 5:40
|
Hill, Forrest
|
|
17
Adamson, Notre Dame
|
TF
|
2
Sneed, Greeneville
|
|
9
Jay Adamson, Notre Dame
|
Dec. (OT)
|
7
David Mang, Bradley Central
|
|
Jay Adamson
STATE CHAMPION
|
1
Matt Alred (11), Cookeville
|
Dec.
|
3
Grant Mitchell (12), Science Hill
|
|
James Hill (12), Forrest
|
Fall 2:47
|
Clifford Lett (10), Stratford
|
|
12
Hill, Forrest
|
MD
|
2
Childers, White House
|
|
4
Jimmy Childers (10), White House
|
Dec.
|
3
Blake Britcliff (11), Collierville
|
|
Corey Alexander (12), Northwest
|
TF 6:00
|
Jacob Henley (10), Rhea Co.
|
|
4
Alexander, Northwest
|
MD
|
14
Sneed, Greeneville
|
|
11
Sneed, Greeneville
|
Dec.
|
7
Ortiz, Franklin
|
|
Allen Sneed (12), Greeneville
|
TF 6:00
|
Jesse Watson (12), Lebanon
|
|
9
Dustin Ortiz (10), Franklin
|
Dec.
|
3
Casey Welch (11), Warren Co.
|
|
9
Ortiz, Franklin
|
Dec.
|
6
Ridenour, Maryville
|
|
Blake Ridenour (9), Maryville
|
Fall 1:51
|
Eric Rucker (10), Antioch
|
|
David Mang (10), Bradley Central
|
Fall 2:35
|
Corey Jones (9), East Nashville
|
|
Mang, Bradley Central
|
Fall 1:21
|
Witt, Soddy-Daisy
|
|
9
Mang, Bradley Central
|
Dec.
|
5
Webb, Dobyns Bennett
|
|
10
Mang, Bradley Central
|
Dec.
|
5
Rudas, East Ridge
|
|
Tim Roddy (12), Kingston
|
Fall 3:32
|
Taylor Witt (9), Soddy-Daisy
|
|
Jeremy Carter (12), FRA
|
TF 6:00
|
Chris Livingston (10), Houston
|
|
3
Livingston, Houston
|
Dec.
|
4
Webb, Dobyns Bennett
|
|
20
Daniel Webb (12), Dobyns Bennett
|
MD
|
7
Brad Warren (10), Rossview
|
|
Maxx Yates-Orr (11), Mt. Juliet
|
TF 4:21
|
Stefen Orozco (10), Arlington
|
|
Yates-Orr, Mt. Juliet
|
Fall 3:43
|
Rudas, East Ridge
|
|
12
Rudas, East Ridge
|
Dec.
|
6
Pappas, Ravenwood
|
|
Christian Rudas (11), East Ridge
|
Fall 3:47
|
Dupaul George (11), Kenwood
|
|
Danny Pappas (11), Ravenwood
|
Fall 2:45
|
Tony Corley (11), Hunters Lane
|
|
10
Pappas, Ravenwood
|
Dec.
|
3
Casteele, Oakland
|
|
Ryan King (9), Seymour
|
Forfeit
|
Jason Casteele (11), Oakland
|
|
9
Mitchell, Science Hill
|
MD
|
0
Turner, Farragut
|
|
Mitchell, Science Hill
|
Fall 5:23
|
Hill, Forrest
|
|
3
Mitchell, Science Hill
|
Dec.
|
9
Ortiz, Franklin
|
|
|
|
|
|
|
Ortiz, Franklin
|
Fall 3:29
|
Watson, Lebanon
|
|
1
Ortiz, Franklin
|
Dec.
|
4
Rudas, East Ridge
|
|
6
Alexander, Northwest
|
Dec.
|
7
Watson, Lebanon
|
|
8
Christian Rudas, East Ridge
|
Dec.
|
4
Daniel Webb, Dobyns Bennett
|
|
Christian Rudas
THIRD PLACE
|
Witt, Soddy-Daisy
|
Fall 3:56
|
Jones, East Nashville
|
|
0
Witt, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
4
Webb, Dobyns Bennett
|
|
Webb, Dobyns Bennett
|
Fall 2:13
|
Pappas, Ravenwood
|
|
3
Sneed, Greeneville
|
Dec.
|
6
Webb, Dobyns Bennett
|
|
|
|
15
Pappas, Ravenwood
|
Dec.
|
10
Yates-Orr, Mt. Juliet
|
|
8
Yates-Orr, Mt. Juliet
|
Dec.
|
1
George, Kenwood
|
|
|
3
Dustin Ortiz, Franklin
|
Dec.
|
2
Allen Sneed, Greeneville
|
|
Dustin Ortiz
FIFTH PLACE
|