First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
5
Shawn Grady (11), Bradley Central
|
Dec.
|
2
Christopher Gibbs (12), Cheatham Co.
|
|
8
Grady, Bradley Central
|
Dec.
|
3
Horton, Daniel Boone
|
|
1
Grady, Bradley Central
|
Dec. (OT)
|
3
Elston, Glencliff
|
|
Elston, Glencliff
|
Fall 4:14
|
Suggs, Sycamore
|
|
Shawn Elston, Glencliff
|
Fall 5:34
|
Joseph Hudgins, Fairview
|
|
Joseph Hudgins
STATE CHAMPION
|
John Horton (12), Daniel Boone
|
Fall 4:24
|
Ben Furman (10), Ooltewah
|
|
3
Carl Taylor (11), Ridgeway
|
Dec.
|
1
Chris King (12), Warren Co.
|
|
6
Taylor, Ridgeway
|
Dec.
|
8
Elston, Glencliff
|
|
B. J.Telfer (12), Maryville
|
Fall 0:51
|
Shawn Elston (12), Glencliff
|
|
Justin Johnson (12), Seymour
|
Fall 0:51
|
Chase Breeding (12), Cumberland Co.
|
|
8
Johnson, Seymour
|
Dec.
|
4
Mason, Hixson
|
|
7
Johnson, Seymour
|
Dec.
|
8
Suggs, Sycamore
|
|
Dustin Mason (12), Hixson
|
Fall 2:45
|
Charlie Smith (11), Sullivan East
|
|
Michael Stewart (12), Shelbyville
|
Fall 0:35
|
James Lindow (11), Collierville
|
|
Lindow, Collierville
|
Fall 3:45
|
Suggs, Sycamore
|
|
Mark Moore (10), Hillwood
|
Fall 5:15
|
Zack Suggs (12), Sycamore
|
|
Tom Schnell (12), Science Hill
|
Fall 2:59
|
Stephan Slowey (11), Brentwood
|
|
Schnell, Science Hill
|
Fall 5:08
|
Layman, FRA
|
|
Schnell, Science Hill
|
Fall 3:44
|
Bates, Cookeville
|
|
1
Schnell, Science Hill
|
Dec.
|
5
Hudgins, Fairview
|
|
Taylor Layman (12), FRA
|
Fall 1:35
|
Van Williams (12), Northeast
|
|
Matt Bates (12), Cookeville
|
Fall 2:00
|
John Vandergriff (10), Knoxville Halls
|
|
4
Bates, Cookeville
|
Dec.
|
2
Allen, Cordova
|
|
Jason Bolton (11), Marion Co.
|
Fall 2:30
|
Stewart Allen (11), Cordova
|
|
Joseph Hudgins (12), Fairview
|
Fall 1:23
|
Terry Johnson (12), Westside
|
|
Hudgins, Fairview
|
Fall 3:00
|
Jones, Clarksville
|
|
Hudgins, Fairview
|
Fall 0:38
|
Shadrick, Soddy-Daisy
|
|
Nathan Jones (12), Clarksville
|
Fall 3:18
|
Matt Vanderloop (11), Hillsboro
|
|
6
David Graves (12), Gibbs
|
Dec.
|
2
Jonah Stewart (10), McMinn Central
|
|
Graves, Gibbs
|
Fall 5:26
|
Shadrick, Soddy-Daisy
|
|
Don Rozar (10), West Greene
|
Fall 1:41
|
Jean Paul Shadrick (10), Soddy-Daisy
|
|
Telfer, Maryville
|
Fall 1:24
|
Taylor, Ridgeway
|
|
7
Telfer, Maryville
|
MD
|
16
Grady, Bradley Central
|
|
1
Grady, Bradley Central
|
Dec.
|
2
Johnson, Seymour
|
|
|
|
|
|
|
10
Johnson, Seymour
|
Dec.
|
4
Lindow, Collierville
|
|
Johnson, Seymour
|
Fall 4:03
|
Schnell, Science Hill
|
|
Moore, Hillwood
|
Fall 0:11
|
Lindow, Collierville
|
|
Tom Schnell, Science Hill
|
Fall 1:17
|
Taylor Layman, FRA
|
|
Tom Schnell
THIRD PLACE
|
Slowey, Brentwood
|
Fall 2:42
|
Layman, FRA
|
|
4
Layman, FRA
|
Dec. (OT)
|
2
Bates, Cookeville
|
|
Layman, FRA
|
Fall 4:46
|
Jones, Clarksville
|
|
2
Suggs, Sycamore
|
Dec.
|
4
Layman, FRA
|
|
|
|
4
Shadrick, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
10
Jones, Clarksville
|
|
Johnson, Westside
|
Fall 0:31
|
Jones, Clarksville
|
|
|
7
Justin Johnson, Seymour
|
Dec.
|
13
Zack Suggs, Sycamore
|
|
Zack Suggs
FIFTH PLACE
|