First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Luke Borneman (11), Houston
|
Fall 4:34
|
Brian Kjeldgaard (11), Chatt. Central
|
|
Borneman, Houston
|
Fall 3:10
|
Coffin, N. MLK
|
|
8
Borneman, Houston
|
Dec.
|
5
Espinosa, Kenwood
|
|
4
Borneman, Houston
|
Dec.
|
5
Turner, Farragut
|
|
2
Chad Turner, Farragut
|
MD
|
12
Ty Cody, Science Hill
|
|
Ty Cody
STATE CHAMPION
|
6
Paul Coffin (12), N. MLK
|
Dec.
|
4
James Reagan (11), Chatt. Christian
|
|
8
Zack McMackin (11), Dobyns Bennett
|
Dec.
|
2
Justin Anderson (12), Warren Co.
|
|
McMackin, Dobyns Bennett
|
Fall 4:51
|
Espinosa, Kenwood
|
|
Brandon Harless (11), Karns
|
Fall 3:14
|
Jose Espinosa (12), Kenwood
|
|
Justin Spain (9), Bradley Central
|
Fall 1:29
|
Dustin Ring (10), Cordova
|
|
Spain, Bradley Central
|
Fall 1:26
|
Ross, Brentwood
|
|
Ross, Brentwood
|
Fall 1:39
|
Turner, Farragut
|
|
10
Stephen Ross (12), Brentwood
|
Dec.
|
3
Elliott Durr (12), FRA
|
|
5
Ben Burney (11), Hixson
|
MD
|
13
Mitch Cornett (11), Elizabethton
|
|
Cornett, Elizabethton
|
TF 5:43
|
Turner, Farragut
|
|
George Alston (12), Northwest
|
Fall 5:29
|
Chad Turner (12), Farragut
|
|
Ty Cody (12), Science Hill
|
TF 5:35
|
Justin Metcalf (10), Ooltewah
|
|
Cody, Science Hill
|
TF 3:37
|
Hebda, Clarksville
|
|
12
Cody, Science Hill
|
MD
|
0
Clemons, Glencliff
|
|
12
Cody, Science Hill
|
Dec.
|
5
Gessler, Tullahoma
|
|
Samuel Hebda (11), Clarksville
|
TF 5:35
|
Matt Sansevero (10), Sevier Co.
|
|
John Chism (11), Bartlett
|
TF 6:00
|
Charles Taylor (11), Cookeville
|
|
6
Chism, Bartlett
|
Dec.
|
9
Clemons, Glencliff
|
|
Renell McCullough (12), Franklin
|
Fall 4:50
|
Anthony Clemons (10), Glencliff
|
|
Tyler Roberson (9), Soddy-Daisy
|
Fall 1:55
|
Greg Tippett (12), Morristown East
|
|
Roberson, Soddy-Daisy
|
Fall 1:58
|
Johnson, Rossview
|
|
9
Johnson, Rossview
|
MD
|
18
Gessler, Tullahoma
|
|
Derek Harrison (11), Cleveland
|
Fall 4:15
|
David Johnson (11), Rossview
|
|
4
Adam Smith (11), South Doyle
|
MD
|
12
Billy West (12), Collierville
|
|
6
West, Collierville
|
MD
|
14
Gessler, Tullahoma
|
|
Brandon Vanderloop (9), Hillsboro
|
Fall 0:46
|
Max Gessler (11), Tullahoma
|
|
4
Kjeldgaard, Chatt. Central
|
MD
|
12
Coffin, N. MLK
|
|
Coffin, N. MLK
|
Fall 3:09
|
Espinosa, Kenwood
|
|
Espinosa, Kenwood
|
TF 3:29
|
Alston, Northwest
|
|
|
|
|
|
|
Ross, Brentwood
|
Fall 0:56
|
Alston, Northwest
|
|
Espinosa, Kenwood
|
Fall 3:25
|
Gessler, Tullahoma
|
|
8
Alston, Northwest
|
Dec.
|
4
Cornett, Elizabethton
|
|
Max Gessler, Tullahoma
|
Fall 4:42
|
Luke Borneman, Houston
|
|
Luke Borneman
THIRD PLACE
|
4
Metcalf, Ooltewah
|
MD
|
14
Hebda, Clarksville
|
|
5
Hebda, Clarksville
|
Dec.
|
4
Clemons, Glencliff
|
|
3
Hebda, Clarksville
|
MD
|
15
Johnson, Rossview
|
|
8
Borneman, Houston
|
Dec. (OT)
|
6
Johnson, Rossview
|
|
|
|
Johnson, Rossview
|
Fall 2:08
|
Vanderloop, Hillsboro
|
|
7
Vanderloop, Hillsboro
|
Dec.
|
5
West, Collierville
|
|
|
Jose Espinosa, Kenwood
|
Fall 4:17
|
David Johnson, Rossview
|
|
David Johnson
FIFTH PLACE
|