First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Rusty Blackmon (12), Bradley Central
|
Fall 2:55
|
Tim Donahoo (12), Munford
|
|
Blackmon, Bradley Central
|
Fall 1:40
|
Hughes, Brentwood
|
|
Blackmon, Bradley Central
|
Fall 1:28
|
Gordon, Whites Creek
|
|
Blackmon, Bradley Central
|
Fall 3:01
|
Davis, Westside
|
|
Rusty Blackmon, Bradley Central
|
Fall 0:22
|
Chris Shea, Cookeville
|
|
Rusty Blackmon
STATE CHAMPION
|
4
Desmond Smith (11), William Blount
|
Dec.
|
9
Josh Hughes (12), Brentwood
|
|
8
Byron Tolley (11), Daniel Boone
|
Dec.
|
12
Jamario Gordon (10), Whites Creek
|
|
Gordon, Whites Creek
|
Fall 1:10
|
Jones, Cheatham Co.
|
|
Steven Overby (10), East Ridge
|
Fall 1:24
|
Aaron Jones (10), Cheatham Co.
|
|
14
Leavy Davis (10), Westside
|
Dec.
|
7
Aaron Hartung (12), Chatt. Central
|
|
Davis, Westside
|
Fall 5:59
|
Moran, Tullahoma
|
|
19
Davis, Westside
|
MD
|
6
Strain, Soddy-Daisy
|
|
10
Alan Moran (12), Tullahoma
|
Dec.
|
3
Jeff Pareira (10), Farragut
|
|
Ben Mirian (12), Hillsboro
|
Fall 2:59
|
Keith Faust (9), Morristown East
|
|
5
Mirian, Hillsboro
|
MD
|
14
Strain, Soddy-Daisy
|
|
11
Aaron Spencer (11), Dickson Co.
|
MD
|
1
Andrew Strain (11), Soddy-Daisy
|
|
2
Kevin Givens (11), Science Hill
|
Dec.
|
9
Eric Mitchell (12), Antioch
|
|
Mitchell, Antioch
|
Fall 3:07
|
Shelton, Kenwood
|
|
10
Mitchell, Antioch
|
MD
|
18
Cole, Houston
|
|
Cole, Houston
|
Fall 2:31
|
Shea, Cookeville
|
|
Derrick Shelton (12), Kenwood
|
Fall 5:48
|
Chris Bull (11), Red Bank
|
|
11
Josh Bonham (10), Cleveland
|
Dec.
|
12
Grant Cole (12), Houston
|
|
Cole, Houston
|
Fall 5:01
|
Freel, Karns
|
|
1
Adam Hays (1), Smyrna
|
Dec.
|
4
Tim Freel (10), Karns
|
|
Ben King (12), Lipscomb Aca.
|
Fall 0:48
|
Shawn Tyrell (10), Jefferson Co.
|
|
1
King, Lipscomb Aca.
|
Dec. (OT)
|
2
Nalley, Clarksville
|
|
11
Nalley, Clarksville
|
Dec.
|
15
Shea, Cookeville
|
|
1
Cody Lovelace (12), Germantown
|
MD
|
9
Eric Nalley (12), Clarksville
|
|
7
Patrick Bolton (11), Hixson
|
TF 5:37
|
23
Chris Shea (12), Cookeville
|
|
Shea, Cookeville
|
Fall 4:22
|
Hayes, Marshall Co.
|
|
4
David Bell (12), Kingston
|
Dec.
|
9
Matt Hayes (12), Marshall Co.
|
|
Donahoo, Munford
|
Fall 4:11
|
Hughes, Brentwood
|
|
3
Donahoo, Munford
|
Dec.
|
2
Gordon, Whites Creek
|
|
1
Donahoo, Munford
|
Dec.
|
7
Moran, Tullahoma
|
|
|
|
|
|
|
1
Strain, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
3
Moran, Tullahoma
|
|
5
Moran, Tullahoma
|
Dec.
|
7
Cole, Houston
|
|
3
Hartung, Chatt. Central
|
MD
|
12
Moran, Tullahoma
|
|
Grant Cole, Houston
|
Fall 1:26
|
Leavy Davis, Westside
|
|
Grant Cole
THIRD PLACE
|
Bonham, Cleveland
|
Fall 2:40
|
Freel, Karns
|
|
10
Bonham, Cleveland
|
Dec.
|
3
Mitchell, Antioch
|
|
Bonham, Cleveland
|
Fall 4:22
|
Nalley, Clarksville
|
|
7
Davis, Westside
|
Dec.
|
5
Nalley, Clarksville
|
|
|
|
3
Nalley, Clarksville
|
Dec.
|
2
Hayes, Marshall Co.
|
|
1
Bolton, Hixson
|
Dec.
|
3
Hayes, Marshall Co.
|
|
|
1
Alan Moran, Tullahoma
|
Dec.
|
3
Eric Nalley, Clarksville
|
|
Eric Nalley
FIFTH PLACE
|