First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Josh Craft (12), East Ridge
|
Fall 1:52
|
John York (11), Cumberland Co.
|
|
9
Craft, East Ridge
|
MD
|
1
Wilson, Page
|
|
6
Craft, East Ridge
|
Dec.
|
3
Lamberth, Dickson Co.
|
|
5
Craft, East Ridge
|
Dec.
|
3
West, Bradley Central
|
|
5
Josh Craft, East Ridge
|
Dec.
|
8
Brian Hall, Millington
|
|
Brian Hall
STATE CHAMPION
|
10
Kevin Wilson (10), Page
|
Dec.
|
8
Chuck Chambers (10), Bartlett
|
|
12
Justin Lamberth (11), Dickson Co.
|
Dec. (OT)
|
10
Josh Bosken (10), Science Hill
|
|
9
Lamberth, Dickson Co.
|
Dec.
|
6
Kelley, East Nashville
|
|
7
Dusty Breeden (9), South Doyle
|
TF 5:45
|
22
Joey Kelley (10), East Nashville
|
|
Jason Finstad (10), Farragut
|
Fall 3:12
|
Greg Appleberry (9), Hixson
|
|
Appleberry, Hixson
|
Fall 3:41
|
Houston, Jefferson Co.
|
|
2
Houston, Jefferson Co.
|
Dec.
|
6
West, Bradley Central
|
|
11
Scooter Houston (9), Jefferson Co.
|
Dec. (OT)
|
9
John Ziegler (11), Marshall Co.
|
|
16
Andrew Houth (12), White Station
|
MD
|
2
Rodney Zemanick (10), Springfield
|
|
2
Houth, White Station
|
Dec.
|
4
West, Bradley Central
|
|
2
Whit Jordan (11), Lipscomb Aca.
|
Dec.
|
9
Jake West (9), Bradley Central
|
|
15
Jason Gessler (11), Warren Co.
|
MD
|
1
Nick Rodgers (9), Collierville
|
|
Gessler, Warren Co.
|
Fall 5:32
|
Fontana, Antioch
|
|
Gessler, Warren Co.
|
Fall 2:50
|
Fontana, Antioch
|
|
3
Furman, Red Bank
|
Dec.
|
10
Hall, Millington
|
|
4
Mark Fontana (12), Antioch
|
Dec.
|
2
Jameson Cagle (10), Cleveland
|
|
Will Furman (10), Red Bank
|
Fall 5:21
|
Jeff Fletcher (12), Seymour
|
|
Furman, Red Bank
|
Fall 5:16
|
Clemons, Kenwood
|
|
Trey Justice (12), Sullivan East
|
Fall 0:31
|
Jon Clemons (12), Kenwood
|
|
12
Matthew Thompson (12), Greeneville
|
MD
|
4
John Vandal (9), Clarksville
|
|
4
Thompson, Greeneville
|
Dec.
|
6
Lane, Soddy-Daisy
|
|
2
Lane, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
9
Hall, Millington
|
|
Mitch Ogle (11), William Blount
|
Fall 3:44
|
John Lane (9), Soddy-Daisy
|
|
Evan Talley (11), Cookeville
|
Fall 3:48
|
John Kim (11), N. Overton
|
|
Talley, Cookeville
|
Fall 0:17
|
Hall, Millington
|
|
Charlie Warfield (9), Franklin
|
Fall 0:33
|
Brian Hall (12), Millington
|
|
5
York, Cumberland Co.
|
Dec.
|
8
Wilson, Page
|
|
1
Wilson, Page
|
Dec.
|
6
Lamberth, Dickson Co.
|
|
5
Lamberth, Dickson Co.
|
Dec. (OT)
|
7
Houston, Jefferson Co.
|
|
|
|
|
|
|
7
Houston, Jefferson Co.
|
Dec.
|
3
Houth, White Station
|
|
6
Houston, Jefferson Co.
|
Dec. (Criteria)
|
6
Furman, Red Bank
|
|
5
Jordan, Lipscomb Aca.
|
MD
|
16
Houth, White Station
|
|
3
Scooter Houston, Jefferson Co.
|
Dec.
|
5
Jake West, Bradley Central
|
|
Jake West
THIRD PLACE
|
Fletcher, Seymour
|
Fall 2:57
|
Clemons, Kenwood
|
|
13
Clemons, Kenwood
|
Dec.
|
10
Gessler, Warren Co.
|
|
0
Clemons, Kenwood
|
Dec.
|
6
Lane, Soddy-Daisy
|
|
5
West, Bradley Central
|
Dec.
|
0
Lane, Soddy-Daisy
|
|
|
|
12
Lane, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
6
Talley, Cookeville
|
|
1
Warfield, Franklin
|
Dec.
|
8
Talley, Cookeville
|
|
|
4
Will Furman, Red Bank
|
MD
|
15
John Lane, Soddy-Daisy
|
|
John Lane
FIFTH PLACE
|