First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Derrick Esmond (12), Glencliff
|
Fall 1:33
|
Wade Murphy (10), Jefferson Co.
|
|
11
Esmond, Glencliff
|
Dec.
|
4
Russell, Red Bank
|
|
5
Esmond, Glencliff
|
Dec.
|
4
Mitchell, Kirby
|
|
9
Esmond, Glencliff
|
Dec. (OT)
|
7
Davidson, McMinn Co.
|
|
Derrick Esmond, Glencliff
|
Fall 1:29
|
Justin Romano, Franklin
|
|
Derrick Esmond
STATE CHAMPION
|
Sam Fussell (11), Red Bank
|
Fall 4:44
|
McKinley Garrison (10), Kenwood
|
|
5
Matt Wilson (11), Knoxville Halls
|
Dec.
|
9
Adam Hays (10), Smyrna
|
|
4
Hays, Smyrna
|
Dec.
|
8
Mitchell, Kirby
|
|
Trevor Brown (11), Bradley Central
|
Fall 1:54
|
Ryan Mitchell (12), Kirby
|
|
Allen Davidson (11), McMinn Co.
|
Fall 2:47
|
J. Jordan (9), Whites Creek
|
|
Davidson, McMinn Co.
|
Fall 1:04
|
Hughes, Brentwood
|
|
9
Davidson, McMinn Co.
|
MD
|
0
Martin, Greeneville
|
|
Josh Hughes (11), Brentwood
|
Fall 5:24
|
Tim Freel (9), Karns
|
|
20
Mike Hiser (12), Northeast
|
MD
|
9
Brad Frame (12), East Ridge
|
|
6
Hiser, Northeast
|
Dec.
|
10
Martin, Greeneville
|
|
6
Leavy Davis (9), Westside
|
Dec.
|
11
Josh Martin (12), Greeneville
|
|
Jeff Rudolph (12), Clarksville
|
TF
|
Brandon Perry (10), Marion Co.
|
|
Rudolph, Clarksville
|
Fall 5:00
|
Totherow, Chatt. Central
|
|
13
Rudolph, Clarksville
|
Dec.
|
7
Goodwin, Bearden
|
|
4
Rudolph, Clarksville
|
Dec.
|
5
Romano, Franklin
|
|
Johnathan Totherow (11), Chatt. Central
|
Fall 0:30
|
Johnny Waldrop (12), Chuckey-Doak
|
|
Ben King (11), Lipscomb Aca.
|
Fall 5:41
|
Justin Jonakin (12), Bartlett
|
|
King, Lipscomb Aca.
|
Fall 4:40
|
Goodwin, Bearden
|
|
4
Bryan Mayer (12), Lincoln Co.
|
MD
|
18
Alex Goodwin (12), Bearden
|
|
Ronald Woods (11), Hixson
|
Fall 1:40
|
Michael Harter (12), Cheatham Co.
|
|
Woods, Hixson
|
Fall 5:01
|
Mirian, Hillsboro
|
|
Woods, Hixson
|
Fall 3:41
|
Romano, Franklin
|
|
3
Grant Cole (11), Houston
|
Dec.
|
8
Ben Mirian (11), Hillsboro
|
|
11
Nathan Stewart (12), Sullivan East
|
Dec.
|
9
Josh Bonham (9), Cleveland
|
|
Stewart, Sullivan East
|
Fall 3:14
|
Romano, Franklin
|
|
Ryan Watts (11), Powell
|
Fall 0:54
|
Justin Romano (12), Franklin
|
|
Murphy, Jefferson Co.
|
Fall 3:43
|
Fussell, Red Bank
|
|
Fussell, Red Bank
|
Fall 5:10
|
Mitchell, Kirby
|
|
12
Fussell, Red Bank
|
MD
|
4
Martin, Greeneville
|
|
|
|
|
|
|
Martin, Greeneville
|
TF 3:00
|
Jordan, Whites Creek
|
|
7
Fussell, Red Bank
|
Dec.
|
10
Rudolph, Clarksville
|
|
Jordan, Whites Creek
|
Fall 3:22
|
Hughes, Brentwood
|
|
Jeff Rudolph, Clarksville
|
Fall 4:30
|
Allen Davidson, McMinn Co.
|
|
Jeff Rudolph
THIRD PLACE
|
Perry, Marion Co.
|
Fall 3:48
|
Totherow, Chatt. Central
|
|
Perry, Marion Co.
|
TF 4:30
|
Goodwin, Bearden
|
|
19
Goodwin, Bearden
|
MD
|
9
Woods, Hixson
|
|
10
Davidson, McMinn Co.
|
Dec.
|
9
Goodwin, Bearden
|
|
|
|
Woods, Hixson
|
Fall 3:28
|
Stewart, Sullivan East
|
|
Watts, Powell
|
DQ
|
Stewart, Sullivan East
|
|
|
3
Sam Fussell, Red Bank
|
MD
|
14
Alex Goodwin, Bearden
|
|
Alex Goodwin
FIFTH PLACE
|