First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Joe Knox (12), Farragut
|
Fall 1:20
|
David Lane (11), East Nashville
|
|
Knox, Farragut
|
Fall 1:34
|
Mayo, Chatt. Central
|
|
5
Knox, Farragut
|
Dec.
|
3
Graham, East Ridge
|
|
8
Knox, Farragut
|
MD
|
17
King, Lipscomb Aca.
|
|
8
Andrew King, Lipscomb Aca.
|
Dec.
|
9
David Adams, Clarksville
|
|
David Adams
STATE CHAMPION
|
Kevin Weber (12), Greeneville
|
Forfeit
|
Joe Mayo (11), Chatt. Central
|
|
Andrew Cornelius (11), Collierville
|
Fall 3:44
|
David Beck (12), Northeast
|
|
2
Cornelius, Collierville
|
MD
|
13
Graham, East Ridge
|
|
4
Ryan Aziminia (12), Marshall Co.
|
MD
|
13
Matt Graham (10), East Ridge
|
|
Trevor Finch (12), Oakland
|
Fall 4:45
|
Jake Smithson (12), Alcoa
|
|
6
Finch, Oakland
|
Dec.
|
4
Dale, Cumberland Co.
|
|
7
Finch, Oakland
|
Dec.
|
10
King, Lipscomb Aca.
|
|
3
Jimmy Dale (11), Cumberland Co.
|
Dec.
|
0
Adam Bartholomew (12), White Station
|
|
9
Jon Joshlin (12), Mt. Juliet
|
Dec.
|
2
Brandon Brown (12), Morristown East
|
|
Joshlin, Mt. Juliet
|
Fall 3:05
|
King, Lipscomb Aca.
|
|
Brian Massengale, Hixson
|
Fall 3:29
|
Andrew King (11), Lipscomb Aca.
|
|
9
Justin Walker (11), Bradley Central
|
Dec.
|
3
Segrid Bodie (12), Westside
|
|
1
Walker, Bradley Central
|
Dec.
|
5
Carver, Red Bank
|
|
6
Carver, Red Bank
|
Dec.
|
7
Vance, South Doyle
|
|
5
Vance, South Doyle
|
Dec.
|
8
Adams, Clarksville
|
|
21
Andrew Carver (11), Red Bank
|
MD
|
11
Daniel Neff (10), N. Overton
|
|
10
Chris Vance (12), South Doyle
|
MD
|
2
Chris Wilson (12), Forrest
|
|
3
Vance, South Doyle
|
Dec.
|
1
Edmonds, Science Hill
|
|
10
Jason Searles (12), Beech
|
Dec.
|
13
Jon Edmonds (11), Science Hill
|
|
15
Josh Taylor (12), Houston
|
MD
|
4
Tony McCleary (10), Cleveland
|
|
8
Taylor, Houston
|
Dec. (OT)
|
13
Feigerle, Bearden
|
|
6
Fiegerle, Bearden
|
MD
|
18
Adams, Clarksville
|
|
4
Barry Hudson (12), Hillsboro
|
Dec.
|
7
Dustin Feigerle (11), Bearden
|
|
5
Alan Moran (11), Tullahoma
|
MD
|
13
Bubba Hardy (10), Soddy-Daisy
|
|
Hardy, Soddy-Daisy
|
Fall 5:02
|
Adams, Clarksville
|
|
Josh Standifer (10), Morristown West
|
Fall 0:57
|
David Adams (12), Clarksville
|
|
7
Lane, East Nashville
|
Dec.
|
4
Mayo, Chatt. Central
|
|
Lane, East Nashville
|
Fall 4:05
|
Graham, East Ridge
|
|
10
Graham, East Ridge
|
Dec.
|
3
Finch, Oakland
|
|
|
|
|
|
|
8
Finch, Oakland
|
Dec.
|
3
Massengale, Hixson
|
|
6
Graham, East Ridge
|
Dec.
|
3
Vance, South Doyle
|
|
10
Massengale, Hixson
|
Dec.
|
6
Joshlin, Mt. Juliet
|
|
4
Matt Graham, East Ridge
|
Dec.
|
11
Joe Knox, Farragut
|
|
Joe Knox
THIRD PLACE
|
7
Wilson, Forrest
|
Dec.
|
4
Edmonds, Science Hill
|
|
2
Wilson, Forrest
|
Dec.
|
4
Carver, Red Bank
|
|
8
Carver, Red Bank
|
Dec.
|
3
Feigerle, Bearden
|
|
7
Knox, Farragut
|
Dec.
|
2
Carver, Red Bank
|
|
|
|
4
Fiegerle, Bearden
|
Dec.
|
3
Hardy, Soddy-Daisy
|
|
Standifer, Morristown West
|
Fall 1:55
|
Hardy, Soddy-Daisy
|
|
|
3
Chris Vance, South Doyle
|
Dec.
|
1
Andrew Carver, Red Bank
|
|
Chris Vance
FIFTH PLACE
|