First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Danny Micka (12), Red Bank
|
Fall 3:25
|
Marc Chaplin (11), East Nashville
|
|
13
Micka, Red Bank
|
MD
|
2
Long, Farragut
|
|
Micka, Red Bank
|
TF 2:44
|
Quinn, Cleveland
|
|
Micka, Red Bank
|
TF 4:33
|
Chambliss, Centennial
|
|
2
Danny Micka, Red Bank
|
Dec. (OT)
|
4
Matt Sweeton, Tullahoma
|
|
Matt Sweeton
STATE CHAMPION
|
Damion Long (12), Farragut
|
Fall 5:50
|
Jonathan Helms (11), Brentwood
|
|
18
Sean Anderson, Springfield
|
MD
|
8
Matt Proctor (11), Germantown
|
|
12
Anderson, Springfield
|
Dec.
|
13
Quinn, Cleveland
|
|
Jeremy Mounts (10), Daniel Boone
|
Fall 3:29
|
Brian Quinn (12), Cleveland
|
|
4
Lee Eden (11), N. Overton
|
Dec.
|
0
Jason Fillers (12), Boyd Buchanan
|
|
Eden, N. Overton
|
Fall 5:59
|
Genung, Hendersonville
|
|
2
Eden, N. Overton
|
MD
|
14
Chambliss, Centennial
|
|
6
Chris Schmidt (11), Houston
|
Dec.
|
8
Mike Genung (12), Hendersonville
|
|
8
Dave Chambliss (11), Centennial
|
MD
|
0
John Young (12), Seymour
|
|
3
Chambliss, Centennial
|
Dec.
|
0
Paduch, Science Hill
|
|
5
Mack Ridge (11), Lookout Valley
|
Dec.
|
12
Brett Paduch (12), Science Hill
|
|
7
Caleb Midgett (12), Clarksville
|
Dec.
|
5
Adam Hunkapillar (12), Oakland
|
|
Midgett, Clarksville
|
Fall 4:46
|
Patrick, Hillwood
|
|
8
Midgett, Clarksville
|
Dec.
|
13
Gray, Knoxville Halls
|
|
9
Gray, Knoxville Halls
|
Dec.
|
16
Sweeton, Tullahoma
|
|
5
Josh Fair (12), Elizabethton
|
Dec.
|
12
Brandon Patrick (11), Hillwood
|
|
10
Rocky Stalnaker (11), East Ridge
|
Dec.
|
11
Jim Donnelly (11), Cumberland Co.
|
|
Donnelly, Cumberland Co.
|
Fall 2:42
|
Gray, Knoxville Halls
|
|
Will Andrews (12), Dyersburg
|
TF
|
Benji Gray (12), Knoxville Halls
|
|
Carlos Plez (12), Westside
|
Fall 1:57
|
Daniel Pfeffer (12), Mt. Juliet
|
|
8
Plez, Westside
|
Dec.
|
6
Morgan, McGavock
|
|
Plez, Westside
|
Fall 3:58
|
Sweeton, Tullahoma
|
|
4
Josh Morgan (11), McGavock
|
Dec.
|
3
James Wene (11), Soddy-Daisy
|
|
14
Mikel Kinder (12), Bradley Central
|
MD
|
1
Justin Dykes (9), Dobyns Bennett
|
|
Kinder, Bradley Central
|
TF 4:43
|
Sweeton, Tullahoma
|
|
Paris Cornwell (11), Karns
|
Fall 1:26
|
Matt Sweeton (11), Tullahoma
|
|
1
Chaplin, East Nashville
|
MD
|
10
Long, Farragut
|
|
Lon, Farragut
|
Fall 3:48
|
Quinn, Cleveland
|
|
4
Quinn, Cleveland
|
Dec. (OT)
|
2
Paduch, Science Hill
|
|
|
|
|
|
|
3
Eden, N. Overton
|
Dec.
|
5
Paduch, Science Hill
|
|
Quinn, Cleveland
|
Fall 4:12
|
Gray, Knoxville Halls
|
|
3
Young, Seymour
|
Dec. (OT)
|
5
Paduch, Science Hill
|
|
6
Brian Quinn, Cleveland
|
Dec.
|
2
Caleb Midgett, Clarksville
|
|
Brian Quinn
THIRD PLACE
|
13
Andrews, Dyersburg
|
MD
|
3
Donnely, Cumberland Co.
|
|
4
Andrews, Dyersburg
|
MD
|
12
Midgett, Clarksville
|
|
7
Midgett, Clarksville
|
Dec.
|
1
Kinder, Bradley Central
|
|
2
Chambliss, Centennial
|
Dec.
|
4
Midgett, Clarksville
|
|
|
|
Plez, Westside
|
Fall 2:35
|
Kinder, Bradley Central
|
|
Cornwell, Karns
|
Forfeit
|
Kinder, Bradley Central
|
|
|
3
Benji Gray, Knoxville Halls
|
MD
|
13
Dave Chambliss, Centennial
|
|
Dave Chambliss
FIFTH PLACE
|