First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Robby Massengale (12), Soddy-Daisy
|
Fall 0:36
|
Nathan Stewart (12), Sullivan East
|
|
Massengale, Soddy-Daisy
|
Fall 1:13
|
Houston, Westside
|
|
6
Massengale, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
10
Minor, Stratford
|
|
5
Minor, Stratford
|
Dec.
|
7
Lee, N. Overton
|
|
11
Roby Lee, N. Overton
|
Dec. (OT)
|
9
Martin Kimbrell, Cumberland Co.
|
|
Roby Lee
STATE CHAMPION
|
10
Demarian Houston (12), Westside
|
Dec.
|
3
Alex Goodwin (11), Bearden
|
|
Andre Minor (11), Stratford
|
Fall 0:56
|
Ryan Aziminia (11), Marshall Co.
|
|
Minor, Stratford
|
Fall 3:58
|
Flowers, Beech
|
|
3
Scott Flowers (12), Beech
|
Dec.
|
0
Chris Davis (12), McMinn Central
|
|
2
Brandon Sulfridge (11), Morristown West
|
TF 5:14
|
17
Ronald Woods (Chattanooga City, 10), Chattanooga City
|
|
7
Woods, Morristown West
|
Dec.
|
13
Lee, N. Overton
|
|
18
Lee, N. Overton
|
Dec.
|
12
Rudolph, Clarksville
|
|
Bryant Armstrong (12), Lincoln Co.
|
Fall 0:30
|
Robby Lee (12), N. Overton
|
|
6
Nolin Huddleston (12), Maryville
|
Dec.
|
7
Clayton Jones (12), Kirby
|
|
Jones, Kirby
|
Fall 3:07
|
Rudolph, Clarksville
|
|
Trevor Brown (10), Bradley Central
|
Fall 1:06
|
Jeff Rudolph (11), Clarksville
|
|
William Gunther (10), Centennial
|
Fall 4:35
|
Justin Jonakin (11), Bartlett
|
|
8
Jonakin, Bartlett
|
MD
|
16
Turbyfill, Elizabethton
|
|
5
Turbyfill, Elizabethton
|
Dec.
|
6
Esmond, Glencliff
|
|
2
Esmond, Glencliff
|
Dec. (OT)
|
3
Kimbrell, Cumberland Co.
|
|
Josh Turbyfill (12), Elizabethton
|
Fall 0:49
|
Jonathan Totherow (11), Chatt. Central
|
|
Josh Green (12), Dickson Co.
|
Fall 6:33
|
Chris Rockwell (11), Ooltewah
|
|
Green, Dickson Co.
|
Fall 1:33
|
Esmond, Glencliff
|
|
Clay Wilson (12), Knoxville Halls
|
Fall 3:44
|
Derrick Esmond (11), Glencliff
|
|
Robert McLean (12), Germantown
|
Fall 2:32
|
Elvis Spann (12), Smyrna
|
|
2
McLean, Germantown
|
Dec.
|
3
Kimbrell, Cumberland Co.
|
|
Kimbrell, Cumberland Co.
|
Fall 1:20
|
Watson, Farragut
|
|
Martin Kimbrell (12), Cumberland Co.
|
Fall 1:00
|
Josh Martin (11), Greeneville
|
|
Dennis Oliver (12), Grundy Co.
|
Fall 1:15
|
Mark Griffin (11), Hendersonville
|
|
Oliver, Grundy Co.
|
Fall 3:35
|
Watson, Farragut
|
|
Ben King (10), Lipscomb Aca.
|
Fall 3:47
|
Sean Watson (12), Farragut
|
|
Aziminia, Marshall Co.
|
Fall 0:53
|
Flowers, Beech
|
|
Flowers, Beech
|
Fall 0:48
|
Massengale, Soddy-Daisy
|
|
12
Massengale, Soddy-Daisy
|
MD
|
3
Rudolph, Clarksville
|
|
|
|
|
|
|
Rudolph, Clarksville
|
Fall 3:43
|
Armstrong, Lincoln Co.
|
|
Massengale, Soddy-Daisy
|
Fall 5:01
|
Esmond, Glencliff
|
|
12
Armstrong, Lincoln Co.
|
Dec.
|
6
Woods (Chattanooga City), Chattanooga City
|
|
6
Derrick Esmond, Glencliff
|
Dec.
|
0
Andre Mionr, Stratford
|
|
Derrick Esmond
THIRD PLACE
|
8
Wilson, Knoxville Halls
|
Dec. (OT)
|
6
Green, Dickson Co.
|
|
Wilson, Knoxville Halls
|
Fall 0:58
|
Turbyfill, Elizabethton
|
|
Turbyfill, Elizabethton
|
Fall 0:58
|
Martin, Greeneville
|
|
Minor, Stratford
|
DQ
|
Turbyfill, Elizabethton
|
|
|
|
8
Watson, Farragut
|
Dec.
|
10
Martin, Greeneville
|
|
3
Martin, Greeneville
|
Dec.
|
1
McLean, Germantown
|
|
|
Bobby Massengale, Soddy-Daisy
|
DQ
|
Josh Turbyfill, Elizabethton
|
|
Bobby Massengale
FIFTH PLACE
|