First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Shannon Sayne (12), Knoxville Halls
|
Fall 5:50
|
Daniel Lloyd (11)q, McGavock
|
|
7
Sayne, Knoxville Halls
|
Dec.
|
3
Livingston, Franklin
|
|
2
Sayne, Knoxville Halls
|
Dec.
|
1
Ward, Red Bank
|
|
8
Sayne, Knoxville Halls
|
Dec.
|
3
Lawrence, Lipscomb Aca.
|
|
1
Shannon Sayne, Knoxville Halls
|
Dec.
|
0
Sean Kim, Brentwood
|
|
Shannon Sayne
STATE CHAMPION
|
15
Mark Livingston (12), Franklin
|
TF 4:00
|
0
Steve Brandon (12), Cleveland
|
|
Dustin Ward 911), Red Bank
|
Fall 2:27
|
Sam Needham (12), White Station
|
|
9
Ward, Red Bank
|
Dec.
|
4
Owen, Morristown East
|
|
Joe Winn (11), Northeast
|
MD
|
Phillip Owen (11), Morristown East
|
|
Orlando Goncalves (12), Kenwood
|
Fall 2:52
|
Josh Michaels (10), Morristown West
|
|
0
Goncalves, Kenwood
|
Dec.
|
3
Hixson, Oakland
|
|
4
Hixson, Oakland
|
Dec.
|
6
Lawrence, Lipscomb Aca.
|
|
4
Aaron Ridgeway (10), Houston
|
Dec.
|
8
Clay Hixson (12), Oakland
|
|
6
Michael Spangler (12), Cumberland Co.
|
Dec.
|
2
Matt Jenkins (12), East Ridge
|
|
Spangler, Cumberland Co.
|
Fall 2:59
|
Lawrence, Lipscomb Aca.
|
|
Joe Walthall (11), Karns
|
Fall 1:21
|
John Lawrence (11), Lipscomb Aca.
|
|
Shane Ritchie (11), Soddy-Daisy
|
Fall 1:58
|
Jason Galland (10), LaVergne
|
|
12
Ritchie, Soddy-Daisy
|
MD
|
4
Jenner, N. Overton
|
|
13
Ritchie, Soddy-Daisy
|
MD
|
5
Mitchell, Germantown
|
|
2
Ritchie, Soddy-Daisy
|
Dec. (OT)
|
3
Kim, Brentwood
|
|
12
Dwayne Jenner (12), N. Overton
|
MD
|
4
Steven Ownby (12), Sevier Co.
|
|
Caleb Midgett (10), Clarksville
|
Fall 2:50
|
Randy Caston (12), Daniel Boone
|
|
4
Midgett, Clarksville
|
Dec. (OT)
|
6
Mitchell, Germantown
|
|
0
Stephen Clift (12), Rhea Co.
|
MD
|
9
Michael Mitchell (11), Germantown
|
|
11
Josh Keller (10), Bradley Central
|
MD
|
2
John Henry (11), Dyersburg
|
|
11
Keller, Bradley Central
|
MD
|
1
Garrett, Greeneville
|
|
3
Keller, Bradley Central
|
Dec.
|
5
Kim, Brentwood
|
|
4
Jeremy Garrett (10), Greeneville
|
Dec.
|
2
Joe Townsend (12), Harpeth
|
|
8
Wayne Kispert (12), Farragut
|
Dec.
|
12
Raymond Woods (10), Hunters Lane
|
|
Woods, Hunters Lane
|
Fall 2:59
|
Woods, Brentwood
|
|
Doug Brager (10), Hixson
|
Fall 1:49
|
Sean Kiim (11), Brentwood
|
|
4
Lloyd, McGavock
|
Dec.
|
8
Livingston, Franklin
|
|
1
Livingston, Franklin
|
Dec.
|
2
Ward, Red Bank
|
|
0
Ward, Red Bank
|
Dec.
|
4
Hixson, Oakland
|
|
|
|
|
|
|
11
Hixson, Oakland
|
MD
|
2
Walthall, Karns
|
|
Hixson, Oakland
|
Fall 2:13
|
Ritchie, Soddy-Daisy
|
|
Walthall, Karns
|
Fall 4:48
|
Spangler, Cumberland Co.
|
|
2
Shane Ritchie, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
4
Josh Keller, Bradley Central
|
|
Josh Keller
THIRD PLACE
|
Galland, LaVergne
|
Fall 1:31
|
Jenner, N. Overton
|
|
12
Jenner, N. Overton
|
Dec.
|
5
Mitchell, Germantown
|
|
1
Jenner, N. Overton
|
Dec.
|
4
Keller, Bradley Central
|
|
Lawrence, Lipscomb Aca.
|
Fall 2:59
|
Keller, Bradley Central
|
|
|
|
Keller, Bradley Central
|
Fall 3:26
|
Woods, Hunters Lane
|
|
5
Brager, Hixson
|
Dec.
|
12
Woods, Hunters Lane
|
|
|
Clay Hixson, Oakland
|
Fall 0:51
|
John Lawrence, Lipscomb Aca.
|
|
John Lawrence
FIFTH PLACE
|