First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
19
Jack Riddle (12), Knoxville Halls
|
TF
|
3
Nick Dalessando (9), Harding Aca.
|
|
11
Riddle, Knoxville Halls
|
MD
|
3
McCamey, Greeneville
|
|
6
Riddle, Knoxville Halls
|
Dec.
|
3
Perdue, Cumberland Co.
|
|
1
Riddle, Knoxville Halls
|
Dec.
|
5
Bell, Kirby
|
|
4
Ronnie Bell, Kirby
|
Dec.
|
6
John Anderson, Baylor
|
|
John Anderson
STATE CHAMPION
|
11
Todd McCamey (11), Greeneville
|
Dec.
|
9
Jason Sims (12), East Ridge
|
|
6
Edward Wildrick (12), Lipscomb Aca.
|
Dec.
|
1
David Anderson (11), Brentwood Aca.
|
|
2
Wildrick, Lipscomb Aca.
|
Dec.
|
9
Perdue, Cumberland Co.
|
|
1
Kinyon Radley (10), Clarksville
|
Dec.
|
6
Clint Perdue (11), Cumberland Co.
|
|
16
Ronnie Bell (12), Kirby
|
MD
|
5
Brad Hughes (12), McMinn Co.
|
|
5
Bell, Kirby
|
Dec.
|
3
Turner, Red Bank
|
|
9
Bell, Kirby
|
Dec.
|
3
Dickson, Dobyns Bennett
|
|
1
Rabbit Turner (11), Red Bank
|
Dec.
|
0
Justin Staggs (12), Hillsboro
|
|
6
Chad Lake (11), Oakland
|
MD
|
14
John Dickson (12), Dobyns Bennett
|
|
8
Dickson, Dobyns Bennett
|
Dec.
|
6
Keltner, Hendersonville
|
|
1
Mark Napier (11), Knoxville Catholic
|
Dec.
|
5
Cory Keltner (11), Hendersonville
|
|
Robert McKinney (12), Morristown East
|
Fall 2:333
|
Matt Shuff (9), Father Ryan
|
|
13
McKinney, Morristown East
|
MD
|
5
Pertius, Northeast
|
|
McKinney, Morristown East
|
Dec.
|
Anderson, Baylor
|
|
5
Anderson, Baylor
|
Dec.
|
2
Bedford, Franklin
|
|
10
Jeremie Pertuis (12), Northeast
|
Dec.
|
7
Drew Neugebauer (9), Germantown
|
|
Demetrius Stevens (11), Hixson
|
Fall 3:44
|
Andy Gordon (12), William Blount
|
|
Stevens, Hixson
|
Fall 4:37
|
Anderson, Baylor
|
|
Jason Terrillion (10), Page
|
Fall 1:25
|
Jon Anderson (12), Baylor
|
|
Tom Simms (12), N. Overton
|
Fall 3:33
|
Robbie Payne (10), Notre Dame
|
|
14
Sims, N. Overton
|
MD
|
1
Borders, McGavock
|
|
2
Simms, N. Overton
|
Dec.
|
4
Bedford, Franklin
|
|
Jerrimi Moore (11), Farragut
|
Fall 5:47
|
Thomas Borders (10), McGavock
|
|
20
John Caldwell (12), Raleigh Egypt
|
TF
|
5
Brett Miller (10), Cleveland
|
|
10
Caldwell, Raleigh Egypt
|
Dec.
|
12
Bedford, Franklin
|
|
Josh Moffat (12), Jefferson Co.
|
Fall 3:18
|
Hank Bedford (12), Franklin
|
|
Dalessando, Harding Aca.
|
DQ
|
McCamey, Greeneville
|
|
3
McCamey, Greeneville
|
Dec.
|
8
Perdue, Cumberland Co.
|
|
3
Perdue, Cumberland Co.
|
Dec.
|
2
Turner, Red Bank
|
|
|
|
|
|
|
3
Dickson, Dobyns Bennett
|
Dec.
|
7
Turner, Red Bank
|
|
Perdue, Cumberland Co.
|
Fall 1:35
|
Bedford, Franklin
|
|
1
Hughes, McMinn Co.
|
TF
|
18
Turner, Red Bank
|
|
2
Hank Bedford, Franklin
|
Dec.
|
1
Jack Riddle, Knoxville Halls
|
|
Hank Bedford
THIRD PLACE
|
4
Terrillion, Page
|
MD
|
13
Stevens, Hixson
|
|
4
Stevens, Hixson
|
MD
|
13
McKinney, Morristown East
|
|
11
McKinney, Morristown East
|
Dec.
|
6
Caldwell, Raleigh Egypt
|
|
6
Riddle, Knoxville Halls
|
Dec.
|
4
McKinney, Morristown East
|
|
|
|
Simms, N. Overton
|
Fall 3:54
|
Caldwell, Raleigh Egypt
|
|
Moffat, Jefferson Co.
|
Fall 1:42
|
Caldwell, Raleigh Egypt
|
|
|
4
Clint Perdue, Cumberland Co.
|
Dec.
|
3
Robert McKinney, Morristown East
|
|
Clint Perdue
FIFTH PLACE
|