First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Jason Roberts (12), McCallie
|
TF 4:00
|
David Knickerbocker, Marshall Co.
|
|
Roberts, McCallie
|
Fall 1:52
|
Sussadorf, Tyner
|
|
13
Roberts, McCallie
|
Dec.
|
7
Buba, Father Ryan
|
|
Roberts, McCallie
|
TF 3:49
|
Clift, Brentwood Aca.
|
|
Jason Roberts, McCallie
|
Fall 1:33
|
Fred Robertson, Franklin
|
|
Jason Roberts
STATE CHAMPION
|
Scott Sussdorf (12), Tyner
|
Fall 2:31
|
Matt Harper (11), Farragut
|
|
Dewayne Merriweather (12), Northeast
|
Fall 1:38
|
Ryan Losi (12), Houston
|
|
2
Losi, Houston
|
Dec.
|
6
Buba, Father Ryan
|
|
Martin Tasker (11), Morristown West
|
Fall 1:31
|
Darren Buba (12), Father Ryan
|
|
6
Jud Clift (12), Brentwood Aca.
|
Dec.
|
3
Ricky Boyd (10), Chattanooga City
|
|
13
Clift, Brentwood Aca.
|
MD
|
3
Brock, McMinn Co.
|
|
Clift, Brentwood Aca.
|
TF 5:00
|
Ryan, Antioch
|
|
Donny Zigelnik (12), Sevier Co.
|
Forfeit
|
Jason Brock (12), McMinn Co.
|
|
Derrick Lewis (12), St. Benedict
|
Fall 4:10
|
Joseph Williams (9), Stratford
|
|
Williams, Stratford
|
Fall 4:43
|
Ryan, Antioch
|
|
Kenan Ryan (12), Antioch
|
Fall 1:36
|
Eric Eads (12), Tennessee
|
|
Chuck Rymer (12), Bradley Central
|
Fall 1:54
|
Matt Craig (10), Maryville
|
|
Rymer, Bradley Central
|
Fall 4:53
|
Duncan, Nashville Chr.
|
|
8
Duncan, Nashville Chr.
|
Dec.
|
10
Johnson, Germantown
|
|
2
Johnson, Germantown
|
Dec.
|
5
Robertson, Franklin
|
|
14
Joe Duncan (11), Nashville Chr.
|
Dec.
|
10
Mark Braner (11), Greeneville
|
|
16
Jason Jolley (10), Red Bank
|
Dec.
|
7
Walter Hill (12), Tullahoma
|
|
Jolley, Red Bank
|
Inj. Default
|
Johnson, Germantown
|
|
3
Fred Wix (11), Springfield
|
MD
|
13
Steve Johnson (11), Germantown
|
|
9
Terry Ogle (10), William Blount
|
Dec.
|
3
Josh Clabo (10), Cleveland
|
|
3
Ogle, William Blount
|
Dec.
|
5
Robertson, Franklin
|
|
5
Robertson, Franklin
|
Dec.
|
4
Stevenson, McGavock
|
|
10
Fred Robertson (10), Franklin
|
Dec.
|
8
Brad Davis (11), Baylor
|
|
Allan Thornburg (12), Sullivan East
|
Fall 1:50
|
Daryl Armstrong (12), Pearl Cohn
|
|
Armstrong, Pearl Cohn
|
Forfeit
|
Stevenson, McGavock
|
|
Korey Weeks (12), CBHS
|
TF 4:00
|
Frank Stevenson (12), McGavock
|
|
Knickerbocker, Marshall Co.
|
Fall 1:11
|
Sussadorf, Tyner
|
|
13
Sussadorf, Tyner
|
Dec.
|
9
Buba, Father Ryan
|
|
8
Sussadorf, Tyner
|
Dec.
|
5
Brock, McMinn Co.
|
|
|
|
|
|
|
10
Ryan, Antioch
|
Dec.
|
12
Brock, McMinn Co.
|
|
13
Sussadorf, Tyner
|
MD
|
1
Johnson, Germantown
|
|
2
Boyd, Chattanooga City
|
Dec.
|
5
Brock, McMinn Co.
|
|
7
Scott Sussdorf, Tyner
|
MD
|
17
Frank Stevenson, McGavock
|
|
Frank Stevenson
THIRD PLACE
|
Wix, Springfield
|
Forfeit
|
Jolley, Red Bank
|
|
4
Wix, Springfield
|
Dec.
|
9
Duncan, Nashville Chr.
|
|
1
Duncan, Nashville Chr.
|
Dec.
|
7
Stevenson, McGavock
|
|
7
Clift, Brentwood Aca.
|
Dec.
|
8
Stevenson, McGavock
|
|
|
|
Stevenson, McGavock
|
Fall 4:57
|
Davis, Baylor
|
|
8
Davis, Baylor
|
Dec.
|
2
Ogle, William Blount
|
|
|
5
Steve Johnson, Germantown
|
Dec.
|
7
Jud Clift, Brentwood Aca.
|
|
Jud Clift
FIFTH PLACE
|