First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Kenny Stewart (11), Hunters Lane
|
Fall 3:44
|
Bryan Wyatt (12), Karns
|
|
Stewart, Hunters Lane
|
Fall 3:37
|
Samuels, Hixson
|
|
3
Samuels, Hixson
|
Dec.
|
7
Roberts, McCallie
|
|
15
Roberts, McCallie
|
MD
|
3
Besley, Millington
|
|
2
Jason Roberts, McCallie
|
Dec.
|
9
Marcus Coleman, Soddy-Daisy
|
|
Marcus Coleman
STATE CHAMPION
|
Nate Lester (9), Lipscomb Aca.
|
Forfeit
|
Michael Samuels (12), Hixson
|
|
3
Cosell Perry (12), Science Hill
|
Dec.
|
7
Brian Fox (11), Brentwood Aca.
|
|
2
Fox, Brentwood Aca.
|
MD
|
14
Roberts, McCallie
|
|
BaBa Tanzy (12), Oakhaven
|
Fall 1:54
|
Jason Roberts (10), McCallie
|
|
Brian Beasley (12), Millington
|
Fall 4:07
|
Eric Ethridge (12), Stratford
|
|
3
Beasley, Millington
|
Dec.
|
2
Wiseman, Bradley Central
|
|
9
Beasley, Millington
|
Dec.
|
6
Dial, Franklin
|
|
9
Phillip Wiseman (12), Bradley Central
|
MD
|
0
John Butler (12), MBA
|
|
4
Jason Dial (11), Franklin
|
Dec.
|
1
Casey Kyle (12), Morristown East
|
|
Dial, Franklin
|
Fall 1:08
|
Norton, Knox. Webb
|
|
Doug Henry (11), Red Bank
|
Fall 2:53
|
Josh Norton (11), Knox. Webb
|
|
12
Travis Robinette (12), Tennessee
|
MD
|
4
Chris Kizziah (12), Tyner
|
|
8
Robinettte, Tennessee
|
Dec.
|
6
Pabis, Germantown
|
|
9
Robinettte, Tennessee
|
MD
|
1
Woods, N. Overton
|
|
4
Robinettte, Tennessee
|
Dec.
|
9
Coleman, Soddy-Daisy
|
|
11
Jason Pabis (11), Germantown
|
MD
|
2
Adam Budnar (10), William Blount
|
|
3
John Jackson (11), McGavock
|
Dec.
|
4
Travis Fridell (12), East Ridge
|
|
Fridell, East Ridge
|
Forfeit
|
Woods, N. Overton
|
|
0
Germain Parsons (10), Shelbyville
|
TF
|
16
Greg Woods (12), N. Overton
|
|
20
Eric Goricki (12), Brentwood
|
MD
|
6
Jason Shelton (10), Greeneville
|
|
4
Goricki, Brentwood
|
Dec.
|
11
Moore, Baylor
|
|
6
Moore, Baylor
|
MD
|
14
Coleman, Soddy-Daisy
|
|
11
Will Moore (12), Baylor
|
MD
|
3
Trevor Benetone (12), MUS
|
|
14
John Koester (12), Powell
|
Dec.
|
3
Audie Spencer (11), Northwest
|
|
Koester, Powell
|
Fall 3:35
|
Coleman, Soddy-Daisy
|
|
Mike Cunningham (1), Mt. Juliet
|
Fall 4:52
|
Marcus Coleman (12), Soddy-Daisy
|
|
4
Tanzy, Oakhaven
|
Dec.
|
11
Fox, Brentwood Aca.
|
|
Fox, Brentwood Aca.
|
Fall 2:43
|
Samuels, Hixson
|
|
Samuels, Hixson
|
Dec.
|
Wiseman, Bradley Central
|
|
|
|
|
|
|
3
Dial, Franklin
|
Dec.
|
5
Wiseman, Bradley Central
|
|
0
Samuels, Hixson
|
Dec.
|
4
Robinette, Tennessee
|
|
2
Etheridge, Stratford
|
Dec.
|
7
Wiseman, Bradley Central
|
|
4
Travis Robinette, Tennessee
|
Dec.
|
2
Will Moore, Baylor
|
|
Travis Robinette
THIRD PLACE
|
2
Kizziah, Tyner
|
MD
|
15
Pabis, Germantown
|
|
5
Pabis, Germantown
|
Dec.
|
4
Woods, N. Overton
|
|
3
Pabis, Germantown
|
Dec.
|
5
Moore, Baylor
|
|
5
Beasley, Millington
|
Dec.
|
9
Moore, Baylor
|
|
|
|
9
Moore, Baylor
|
Dec.
|
5
Cunningham, Mt. Juliet
|
|
Cunningham, Mt. Juliet
|
Fall 2:17
|
Koester, Powell
|
|
|
12
Michael Samuels, Hixson
|
MD
|
3
Brian Beasley, Millington
|
|
Michael Samuels
FIFTH PLACE
|