First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
John Wunderlich (12), McCallie
|
Fall 5:16
|
Darryl Whitney (11), LaVergne
|
|
Wunderlich, McCallie
|
Fall 3:38
|
Sinclair, Jefferson Co.
|
|
9
Wunderlich, McCallie
|
Dec.
|
2
Tansil, CBHS
|
|
5
Wunderlich, McCallie
|
Dec.
|
4
Zapp, Brentwood
|
|
9
John Wunderlich, McCallie
|
Dec.
|
2
Jon Straub, Germantown
|
|
John Wunderlich
STATE CHAMPION
|
7
Danny Sinclair (12), Jefferson Co.
|
Dec.
|
6
Marcus Garza (11), McMinn Co.
|
|
7
Nathan Tansil (12), CBHS
|
Dec.
|
0
Steve Ogle (12), Seymour
|
|
19
Tansil, CBHS
|
TF
|
3
Vaughan, Hunters Lane
|
|
15
Anthony Albrecht (12), MBA
|
Dec.
|
16
Dion Vaughan (12), Hunters Lane
|
|
4
Mario Cox (12), Hillsboro
|
Dec.
|
7
Steve Knapstein (12), Notre Dame
|
|
7
Knapstein, Notre Dame
|
Dec.
|
4
Satterfield, William Blount
|
|
1
Knapstein, Notre Dame
|
Dec.
|
6
Zapp, Brentwood
|
|
Brian Satterfield (11), William Blount
|
TF 4:46
|
Frank Haley (11), Millington
|
|
4
T.J. Higgins (11), Soddy-Daisy
|
Dec.
|
3
Ron Shelton (12), Morristown East
|
|
3
Higgins, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
8
Zapp, Brentwood
|
|
2
Jermaine Betts (11), Whites Creek
|
Dec.
|
8
Justin Zapp (11), Brentwood
|
|
Jon Straub (11), Germantown
|
Fall 5:20
|
Robert Holton (10), Tennessee
|
|
11
Straub, Germantown
|
Dec.
|
3
Harris, Stratford
|
|
3
Straub, Germantown
|
Dec.
|
2
Gibson, Bradley Central
|
|
4
Straub, Germantown
|
Dec.
|
1
McKenzie, Baylor
|
|
0
Chris Slaughter (11), Hillwood
|
MD
|
10
Jessie Harris (12), Stratford
|
|
Jim Higdon (11), East Ridge
|
Fall 1:38
|
Tate Robinson (12), Riverdale
|
|
4
Higdon, East Ridge
|
Dec.
|
9
Gibson, Bradley Central
|
|
Chad Ennis (11), Karns
|
Fall 4:51
|
Mark Gibson (12), Bradley Central
|
|
5
Mark Gregory (12), Maryville
|
Dec.
|
1
John Grider (11), Tyner
|
|
9
Gregory, Maryville
|
Dec.
|
13
Badon, Franklin
|
|
3
Badon, Franklin
|
Dec.
|
4
McKenzie, Baylor
|
|
13
Doug Badon (12), Franklin
|
MD
|
0
Stephen Tice (12), N. Overton
|
|
Bryan Waters (11), McGavock
|
Fall 3:03
|
Burton McKenzie (12), Baylor
|
|
10
McKenzie, Baylor
|
Dec.
|
6
Nye, Elizabethton
|
|
8
Jim Bridgeforth (12), Oakhaven
|
Dec.
|
10
Jeff Nye (11), Elizabethton
|
|
Whitney, LaVergne
|
Fall 3:00
|
Sinclair, Jefferson Co.
|
|
5
Sinclair, Jefferson Co.
|
MD
|
16
Tansil, CBHS
|
|
7
Tansil, CBHS
|
Dec.
|
2
Knapstein, Notre Dame
|
|
|
|
|
|
|
8
Knapstein, Notre Dame
|
Dec.
|
4
Betts, Whites Creek
|
|
0
Tansil, CBHS
|
Dec.
|
4
McKenzie, Baylor
|
|
Betts, Whites Creek
|
Fall 2:14
|
Higgins, Soddy-Daisy
|
|
1
Burton McKenzie, Baylor
|
Dec.
|
0
Justin Zapp, Brentwood
|
|
Burton McKenzie
THIRD PLACE
|
Holton, Tennessee
|
Fall 1:39
|
Harris, Stratford
|
|
Harris, Stratford
|
Fall 2:59
|
Gibson, Bradley Central
|
|
Gibson, Bradley Central
|
Dec.
|
Baden, Franklin
|
|
3
Zapp, Brentwood
|
Dec.
|
1
Baden, Franklin
|
|
|
|
9
Badon, Franklin
|
MD
|
0
Walters, McGavock
|
|
12
Waters, McGavock
|
MD
|
3
Nye, Elizabethton
|
|
|
3
Nathan Tansil, CBHS
|
Dec.
|
5
Doug Badon, Franklin
|
|
Doug Badon
FIFTH PLACE
|