2001 Class 2A Football Playoffs Bracket

November 2 - November 30, 2001
Scroll horizontally to view entire bracket.
First Round Second Round Quarterfinals Semifinals Championship
R1 #1
20
  South Greene (9-1)
Game 101
Fri. Nov. 2 7 PM
R2 #4
23
  Oliver Springs (7-3)
7
  Oliver Springs
Game 201
Fri. Nov. 9 7 PM
13
  Sweetwater
28
  Sweetwater
Game 301
Fri. Nov. 16 7 PM
35
  Alcoa
13
  Alcoa
Game 401
Fri. Nov. 23 7 PM
17
  Goodpasture
14
  Goodpasture
Game 501
Fri. Nov. 30 7 PM
BlueCross Bowl @ MTSU
0
  Westview
Goodpasture
R2 #2
47
  Sweetwater (8-2)
Game 102
Fri. Nov. 2 7 PM
R1 #3
19
  Happy Valley (5-5)
R1 #2
0
  Hampton (6-4)
Game 103
Fri. Nov. 2 7 PM
R2 #3
12
  Wartburg Central (7-3)
14
  Wartburg Central
Game 202
Fri. Nov. 9 7 PM
49
  Alcoa
R1 #4
6
  Chuckey-Doak (4-6)
Game 104
Fri. Nov. 2 7 PM
R2 #1
41
  Alcoa (9-1)
R3 #1
61
  Tyner (8-2)
Game 105
Fri. Nov. 2 7 PM
R4 #4
7
  East Robertson (4-6)
34
  Tyner
Game 203
Fri. Nov. 9 7 PM
28
  David Lipscomb
14
  Tyner
Game 302
Fri. Nov. 16 7 PM
38
  Goodpasture
R4 #2
28
  David Lipscomb (9-1)
Game 106
Fri. Nov. 2 7 PM
R3 #3
7
  Meigs Co. (8-2)
R3 #2
14
  Polk Co. (8-2)
Game 107
Fri. Nov. 2 7 PM
R4 #3
6
  Westmoreland (5-5)
7
  Polk Co.
Game 204
Fri. Nov. 9 7 PM
35
  Goodpasture
R3 #4
12
  Tellico Plains (5-5)
Game 108
Fri. Nov. 2 7 PM
R4 #1
48
  Goodpasture (7-2)
R5 #1
40
  Lewis Co. (10-0)
Game 109
Fri. Nov. 2 7 PM
R6 #4
0
  Camden (6-4)
35
  Lewis Co.
Game 205
Fri. Nov. 9 7 PM
28
  Harpeth
14
  Lewis Co.
Game 303
Fri. Nov. 16 7 PM
42
  McKenzie
0
  McKenzie
Game 402
Fri. Nov. 23 7 PM
35
  Westview
STATE CHAMPION
R6 #2
7
  Huntingdon (6-4)
Game 110
Fri. Nov. 2 7 PM
R5 #3
10
  Harpeth (6-4)
R5 #2
19
  Loretto (4-6)
Game 111
Fri. Nov. 2 7 PM
R6 #3
13
  Riverside (5-5)
14
  Loretto
Game 206
Fri. Nov. 9 7 PM
47
  McKenzie
R5 #4
8
  Fairview (5-5)
Game 112
Fri. Nov. 2 7 PM
R6 #1
24
  McKenzie (10-0)
R7 #1
42
  Westview (9-1)
Game 113
Fri. Nov. 2 7 PM
R8 #4
0
  Booker T. Washington (3-6)
40
  Westview
Game 207
Fri. Nov. 9 7 PM
21
  Milan
41
  Westview
Game 304
Fri. Nov. 16 7 PM
7
  Union City
R8 #2
12
  Oakhaven (6-4)
Game 114
Fri. Nov. 2 7 PM
R7 #3
18
  Milan (7-3)
R7 #2
45
  Humboldt (8-2)
Game 115
Fri. Nov. 2 7 PM
R8 #3
0
  Memphis Westside (6-4)
7
  Humboldt
Game 208
Fri. Nov. 9 7 PM
13
  Union City
R7 #4
28
  Union City (7-2)
Game 116
Fri. Nov. 2 7 PM
R8 #1
6
  Memphis Carver (8-2)

Notes:


ADS BY GOOGLE