2019 Class AAA Region Girls' Soccer Tournament Bracket

October 22 - October 26, 2019
Scroll horizontally to view entire bracket.
Regional Semifinals Regional Finals Sectionals State Qualifiers
D1 W
5
 Science Hill
Tue. Oct. 22
D2 R-Up
0
 Knoxville West
1
 Science Hill
Thu. Oct. 24 7:00 PM
0
 Bearden
D2 W
8
 Bearden
Tue. Oct. 22
D1 R-Up
0
 Dobyns Bennett
2
 Science Hill (18-3-1)
Sat. Oct. 26
1
 Powell (12-5)
Science Hill  
D3 W
0
 Oak Ridge
Tue. Oct. 22
D4 R-Up
3
 Maryville
3
 Maryville
Thu. Oct. 24
0
 Powell
D4 W
1
 Hardin Valley
Tue. Oct. 22
D3 R-Up
2
 Powell
2
 Maryville (16-3-3)
Sat. Oct. 26
0
 Bearden
Maryville  
D5 W
4
 McMinn Co.
Tue. Oct. 22
D6 R-Up
0
 Cookeville
5
 McMinn Co.
Thu. Oct. 24
0
 Walker Valley
D6 W
1
 Soddy-Daisy
Tue. Oct. 22
D5 R-Up
2
 Walker Valley
2
 McMinn Co. (14-3)
Sat. Oct. 26
5
 Siegel (13-5-3)
Siegel  
D7 W
3
 Siegel
Tue. Oct. 22
D8 R-Up
0
 Coffee Co.
0
 Siegel
Thu. Oct. 24 7:00 PM
3
 Stewarts Creek
D8 W
0
 Franklin Co.
Tue. Oct. 22
D7 R-Up
6
 Stewarts Creek
9
 Stewarts Creek (18-2-1)
Sun. Oct. 27
0
 Walker Valley
Stewarts Creek  
D9 W
2
 Mt. Juliet
Tue. Oct. 22
D10 R-Up
3
 Gallatin
1
 Gallatin
Thu. Oct. 24
4
 Hendersonville
D10 W
9
 Hendersonville
Tue. Oct. 22
D9 R-Up
0
 Lebanon
0
 Hendersonville (14-4-2)
Sat. Oct. 26
1
 Ravenwood (10-3-1)
Ravenwood  
D11 W
1
 Dickson Co.
Tue. Oct. 22
D12 R-Up
4
 Ravenwood
0
 Ravenwood
Thu. Oct. 24
1
 Brentwood
D12 W
10
 Brentwood
Tue. Oct. 22 6:00 PM
D11 R-Up
0
 Hillsboro
5
 Brentwood (13-0)
Sat. Oct. 26
0
 Gallatin
Brentwood  
D13 W
9
 Clarksville
Mon. Oct. 21 6:00 PM
D14 R-Up
0
 Munford
5
 Clarksville
Wed. Oct. 23 6:00 PM
0
 Arlington
D14 W
3
 Arlington
Tue. Oct. 22 6:00 PM
D13 R-Up
2
 Henry Co.
3
 Clarksville
Sat. Oct. 26
0
 Collierville
Clarksville  
D15 W
9
 Collierville
Mon. Oct. 21 7:00 PM
D16 R-Up
0
 Memphis Central
1
 Collierville
Thu. Oct. 24 7:00 PM
6
 Houston
D16 W
1
 White Station
Tue. Oct. 22 7:00 PM
D15 R-Up
5
 Houston
6
 Houston
Sat. Oct. 26
1
 Arlington (9-10-1)
Houston  

Notes:
If a district winner from a district that is to host the regional finals is defeated, the district runner-up from that district shall host the regional finals. (Example: If it is district 2's time to host the region and the district 2 winner is defeated, the district 2 runner-up (provided that team wins) shall host the regional finals. If both teams from district 2 are defeated in the regional semi-final games, the district 1 winner shall host the regional finals.)

ADS BY GOOGLE