2019 Class AA Region Girls' Soccer Tournament Bracket

October 22 - October 26, 2019
Scroll horizontally to view entire bracket.
Regional Semifinals Regional Finals Sectionals State Qualifiers
D1 W
9
 Greeneville
Tue. Oct. 22
D2 R-Up
0
 Pigeon Forge
5
 Greeneville
Thu. Oct. 24
0
 Seymour
D2 W
5
 Seymour
Tue. Oct. 22
D1 R-Up
0
 Sullivan Central
8
 Greeneville
Sat. Oct. 26
0
 Gibbs (16-3-1)
Greeneville  
D3 W
5
 Gibbs
Tue. Oct. 22
D4 R-Up
0
 Carter
0
 Gibbs
Thu. Oct. 24 7:00 PM
2
 Knoxville Central
D4 W
2
 Knoxville Central
Tue. Oct. 22
D3 R-Up
1
 Grainger
3
 Knoxville Central (12-6-2)
4-3 PK's
Sat. Oct. 26
2
 Seymour (10-7-2)
Knoxville Central  
D5 W
1
 Anderson Co.
Tue. Oct. 22
D6 R-Up
2
 Livingston Academy
0
 Livingston Academy
Thu. Oct. 24 6:00 PM
1
 Cumberland Co.
D6 W
3
 Cumberland Co.
Tue. Oct. 22
D5 R-Up
1
 Scott
1
 Cumberland Co. (12-3-4)
Sat. Oct. 26 1:00 PM
0
 Sequatchie Co.
Cumberland Co.  
D7 W
5
 East Hamilton
Tue. Oct. 22
D8 R-Up
0
 Hixson
2
 East Hamilton
Thu. Oct. 24
1
 Sequatchie Co.
D8 W
2
 Sequatchie Co.
Tue. Oct. 22
D7 R-Up
0
 McMinn Central
1
 East Hamilton (10-8-2)
Sat. Oct. 26
0
 Livingston Academy (10-4-3)
East Hamilton  
D9 W
5
 White House Heritage
Tue. Oct. 22
D10 R-Up
0
 Hume-Fogg
6
 White House Heritage
Thu. Oct. 24 7:00 PM
0
 White House
D10 W
2
 MLK
Tue. Oct. 22
D9 R-Up
5
 White House
2
 White House Heritage (12-2-4)
Sun. Oct. 27 3:00 PM
3
 Murfreesboro Central (15-2-3)
Murfreesboro Central  
D11 W
9
 Murfreesboro Central
Tue. Oct. 22
D12 R-Up
0
 Fairview
1
 Murfreesboro Central
Thu. Oct. 24
2
 Nolensville
D12 W
1
 Sycamore
Tue. Oct. 22
D11 R-Up
3
 Nolensville
9
 Nolensville (11-3-3)
Sun. Oct. 27
0
 White House (8-11-1)
Nolensville  
D13 W
5
 Chester Co.
Tue. Oct. 22
D14 R-Up
2
 Dyersburg
3
 Chester Co.
Thu. Oct. 24
2
 South Gibson
D14 W
4
 South Gibson
Tue. Oct. 22 6:00 PM
D13 R-Up
0
 Lexington
10
 Chester Co. (13-2-1)
Sat. Oct. 26
1
 Fayette Ware (15-3-1)
Chester Co.  
D15 W
1
 Fayette Ware
Forfeit
Tue. Oct. 22
D16 R-Up
0
 Craigmont
3
 Fayette Ware
Thu. Oct. 24
4
 Kirby
D16 W
4
 Kirby
Tue. Oct. 22 5:00 PM
D15 R-Up
3
 Millington
0
 Kirby
Sat. Oct. 26
8
 South Gibson (13-4-1)
South Gibson  

Notes:
If a district winner from a district that is to host the regional finals is defeated, the district runner-up from that district shall host the regional finals. (Example: If it is district 2's time to host the region and the district 2 winner is defeated, the district 2 runner-up (provided that team wins) shall host the regional finals. If both teams from district 2 are defeated in the regional semi-final games, the district 1 winner shall host the regional finals.)

ADS BY GOOGLE