2019 Class AA Region Baseball Tournament Bracket

May 13 - May 17, 2019
Scroll horizontally to view entire bracket.
Regional Semifinals Regional Finals Sectionals State Qualifiers
D1 W
5
 Elizabethton
Mon. May. 13
D2 R-up
4
 Claiborne
6
 Elizabethton
Wed. May. 15
8
 Greeneville
D2 W
10
 Greeneville
Tue. May. 14
D1 R-up
6
 Sullivan South
2
 Greeneville
Fri. May. 17
5
 Pigeon Forge (26-7)
Pigeon Forge  
D3 W
4
 Pigeon Forge
Mon. May. 13
D4 R-up
0
 Kingston
2
 Pigeon Forge
Wed. May. 15 6:00 PM
8
 Alcoa
D4 W
7
 Alcoa
Mon. May. 13
D3 R-up
0
 Gibbs
2
 Alcoa (33-5)
Fri. May. 17
7
 Elizabethton (25-8)
Elizabethton  
D5 W
3
 Loudon
Mon. May. 13
D6 R-up
1
 Hixson
7
 Loudon
Wed. May. 15
3
 Signal Mountain
D6 W
7
 Signal Mountain
Mon. May. 13
D5 R-up
2
 Meigs Co.
3
 Loudon
Fri. May. 17
0
 Grundy Co. (17-15)
Loudon  
D7 W
4
 Sequatchie Co.
Mon. May. 13
D8 R-up
3
 Cannon Co.
3
 Sequatchie Co.
Wed. May. 15
0
 Grundy Co.
D8 W
2
 Smith Co.
Mon. May. 13
D7 R-up
6
 Grundy Co.
5
 Sequatchie Co. (24-10-1)
Sat. May. 18 11:00 AM
1
 Signal Mountain (25-10)
Sequatchie Co.  
D9 W
8
 Sycamore
Mon. May. 13
D10 R-up
3
 Hume-Fogg
11
 Sycamore
Wed. May. 15
9
 Greenbrier
D10 W
0
 MLK
Mon. May. 13 6:00 PM
Shelby Park
D9 R-up
7
 Greenbrier
4
 Sycamore (22-10-1)
Fri. May. 17 6:30 PM
8
 Forrest (15-14-1)
Forrest  
D11 W
1
 Creek Wood
Mon. May. 13
D12 R-up
10
 Forrest
2
 Forrest
Wed. May. 15
8
 Nolensville
D12 W
8
 Nolensville
Mon. May. 13
D11 R-up
0
 Lewis Co.
5
 Nolensville (20-14)
Fri. May. 17 7:00 PM
3
 Greenbrier
Nolensville  
D13 W
4
 South Gibson
Mon. May. 13
D14 R-up
5
 Chester Co.
5
 Chester Co.
Wed. May. 15 4:15 PM
3
 McNairy Central
D14 W
14
 McNairy Central
Mon. May. 13
D13 R-up
0
 Dyersburg
4
 Chester Co. (14-19)
Fri. May. 17 5:30 PM
10
 Haywood (19-13)
Haywood  
D15 W
15
 Covington
Mon. May. 13
D16 R-up
0
 Melrose
6
 Covington
Wed. May. 15
1
 Haywood
D16 W
0
 Craigmont
Mon. May. 13
D15 R-up
16
 Haywood
3
 Covington (29-7)
Fri. May. 17
0
 McNairy Central
Covington  

Notes:
If a district winner from a district that is to host the regional finals is defeated, the district runner-up from that district shall host the regional finals. (Example: If it is district 2's time to host the region and the district 2 winner is defeated, the district 2 runner-up (provided that team wins) shall host the regional finals. If both teams from district 2 are defeated in the regional semi-final games, the district 1 winner shall host the regional finals.)

ADS BY GOOGLE