First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
21
Darren McKnight (12), Red Bank
|
TF 3:48
|
5
Ryan Newman (11), LaVergne
|
|
23
McKnight, Red Bank
|
TF 5:24
|
7
Neblett, Montgomery Central
|
|
24
McKnight, Red Bank
|
TF 5:59
|
9
Jackson, Kirby
|
|
23
McKnight, Red Bank
|
TF 2:41
|
8
Bullard, Franklin
|
|
20
Darren McKnight, Red Bank
|
TF 6:00
|
5
Michael Creagan, Bradley Central
|
|
Darren McKnight
STATE CHAMPION
|
Aaron Brewster (9), N. Overton
|
Fall 3:58
|
Blake Neblett (11), Montgomery Central
|
|
Matt Morgan (10), Cleveland
|
Fall 2:29
|
Jesse Gainer (9), South Doyle
|
|
3
Morgan, Cleveland
|
Dec.
|
9
Jackson, Kirby
|
|
William Broyles (9), Morristown East
|
Fall 3:03
|
Theo Jackson (11), Kirby
|
|
Caleb Cooper (12), Daniel Boone
|
Fall 4:48
|
Doremus Young (12), Howard
|
|
5
Cooper, Daniel Boone
|
Dec.
|
7
Dukes, Knoxville Central
|
|
4
Dukes, Knoxville Central
|
Dec.
|
10
Bullard, Franklin
|
|
15
Travis Dukes (12), Knoxville Central
|
MD
|
2
James Donahue (10), N. MLK
|
|
4
Will Darnell (11), Springfield
|
MD
|
12
Chad Cushen (11), Rhea Co.
|
|
Cushen, Rhea Co.
|
Fall 3:06
|
Bullard, Franklin
|
|
0
Adam Lee (1), Bolton
|
MD
|
10
Johnson Bullard (10), Franklin
|
|
16
Michael Creagan (10), Bradley Central
|
TF 4:00
|
0
Victor Henderson (10), William Blount
|
|
3
Creagan, Bradley Central
|
Dec.
|
2
Bird, East Ridge
|
|
Creagan, Bradley Central
|
Fall 4:45
|
Speroff, Collierville
|
|
9
Creagan, Bradley Central
|
MD
|
0
Sholly, Smyrna
|
|
10
Mat Bird (10), East Ridge
|
MD
|
0
Jase Bouldin (11), Warren Co.
|
|
14
Brandon Speroff (12), Collierville
|
MD
|
4
Aaron Walker (9), Greeneville
|
|
4
Speroff, Collierville
|
Dec.
|
1
Brown, McGavock
|
|
2
Brandon Hudgins (12), Hendersonville
|
Dec. (OT)
|
4
Jamie Brown (11), McGavock
|
|
Josh Sims (11), Clarksville
|
Fall 2:46
|
Aaron Fontana (11), Hunters Lane
|
|
Sims, Clarksville
|
Fall 5:40
|
Sholly, Smyrna
|
|
10
Sholly, Smyrna
|
Dec.
|
6
Yost, Soddy-Daisy
|
|
Chris Sholly (10), Smyrna
|
Fall 5:04
|
Richard Fletcher (11), Munford
|
|
Phillip Faniola (11), Science Hill
|
Fall 5:32
|
Jared Yost (12), Soddy-Daisy
|
|
Yost, Soddy-Daisy
|
Fall 5:26
|
Humphrey, Knoxville Halls
|
|
Dustin Snow (11), Cumberland Co.
|
Fall 1:46
|
Cody Humphrey (11), Knoxville Halls
|
|
Newman, LaVergne
|
Fall 4:34
|
Neblett, Montgomery Central
|
|
2
Neblett, Montgomery Central
|
Dec.
|
9
Jackson, Kirby
|
|
14
Jackson, Kirby
|
MD
|
4
Lee, Bolton
|
|
|
|
|
|
|
6
Dukes, Knoxville Central
|
Dec.
|
7
Lee, Bolton
|
|
5
Jackson, Kirby
|
MD
|
15
Sholly, Smyrna
|
|
Lee, Bolton
|
Fall 1:34
|
Cushen, Rhea Co.
|
|
2
Chris Sholly, Smyrna
|
Dec.
|
6
Mat Bird, East Ridge
|
|
Mat Bird
THIRD PLACE
|
Henderson, William Blount
|
Fall 2:01
|
Bird, East Ridge
|
|
9
Bird, East Ridge
|
Dec.
|
4
Speroff, Collierville
|
|
12
Bird, East Ridge
|
MD
|
4
Yost, Soddy-Daisy
|
|
6
Bullard, Franklin
|
MD
|
16
Bird, East Ridge
|
|
|
|
10
Yost, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
9
Sims, Clarksville
|
|
4
Fletcher, Munford
|
Dec.
|
10
Sims, Clarksville
|
|
|
6
Theo Jackson, Kirby
|
Dec.
|
3
Johnson Bullard, Franklin
|
|
Theo Jackson
FIFTH PLACE
|