First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Eric Davis (12), Brentwood
|
Fall 1:34
|
Roman Tabor (12), Greeneville
|
|
14
Davis, Brentwood
|
MD
|
5
Hunley, East Ridge
|
|
16
Davis, Brentwood
|
Dec.
|
15
Anderson, Oakhaven
|
|
6
Davis, Brentwood
|
Dec.
|
8
Smith, Tyner
|
|
13
Sean Smith, Tyner
|
MD
|
4
Tim Townsend, William Blount
|
|
Sean Smith
STATE CHAMPION
|
3
Michael Webb (11), Seymour
|
Dec.
|
10
Allen Hunley (12), East Ridge
|
|
Donnie Murphy (12), N. Overton
|
Fall 5:32
|
Troy Troup (11), McGavock
|
|
9
Murphy, N. Overton
|
Dec.
|
14
Anderson, Oakhaven
|
|
Brian Mohn (10), Chatt. Central
|
TF 5:02
|
James Anderson (12), Oakhaven
|
|
Delbert Hawkins (11), Morristown East
|
Fall 5:24
|
Jason Remillard (11), Kirby
|
|
9
Remillard, Kirby
|
Dec.
|
2
Marshall, Northeast
|
|
Remillard, Kirby
|
Fall 2:51
|
Smith, Tyner
|
|
6
Rafael Marshall (12), Northeast
|
Dec.
|
5
Fulton Wold (11), Knox. Webb
|
|
Tidaro Sanderfur (Chattanooga City, 11), Chattanooga City
|
Fall 5:48
|
Chad Matingly (11), Mt. Juliet
|
|
Sanderfur (Chattanooga City), Chattanooga City
|
Fall 5:38
|
Smith, Tyner
|
|
Sam Ward (10), Forrest
|
Fall 5:12
|
Sean Smith (11), Tyner
|
|
Thomas Jones (12), Whites Creek
|
TF 5:43
|
John Long (11), Glencliff
|
|
9
Jones, Whites Creek
|
Dec.
|
7
Murphy, Science Hill
|
|
2
Jones, Whites Creek
|
MD
|
10
Townsend, William Blount
|
|
Townsend, William Blount
|
Fall 1:29
|
Kell, Red Bank
|
|
Ryan Jensen (12), Shelbyville
|
Fall 4:22
|
Yirayah Murphy (11), Science Hill
|
|
8
Jason Kazy (11), Bradley Central
|
Dec.
|
4
Chris Drake (10), Millington
|
|
6
Kazy, Bradley Central
|
Dec.
|
11
Townsend, William Blount
|
|
2
Alex Henegar (12), McCallie
|
Dec.
|
9
Tim Townsend (12), William Blount
|
|
Zeus Williams (12), Father Ryan
|
TF 4:00
|
Jeff Gourd (10), Knoxville Central
|
|
18
Williams, Father Ryan
|
Dec.
|
8
Rouse, Germantown
|
|
9
Williams, Father Ryan
|
MD
|
17
Kell, Red Bank
|
|
9
Andy Rouse (11), Germantown
|
MD
|
0
Michael Reasons (10), Brentwood Aca.
|
|
Doyle Wicher (12), Morristown West
|
Fall 3:07
|
Randy King (11), Cleveland
|
|
5
King, Cleveland
|
Dec.
|
12
Kell, Red Bank
|
|
Chris Garland (12), Beech
|
Fall 0:48
|
Chad Kell (11), Red Bank
|
|
6
Tabor, Greeneville
|
Dec.
|
8
Hunley, East Ridge
|
|
0
Hunley, East Ridge
|
Dec.
|
2
Anderson, Oakhaven
|
|
Anderson, Oakhaven
|
Fall 1:59
|
Remillard, Kirby
|
|
|
|
|
|
|
9
Remillard, Kirby
|
Dec.
|
7
Ward, Forrest
|
|
6
Anderson, Oakhaven
|
Dec.
|
5
Kell, Red Bank
|
|
Ward, Forrest
|
Fall 4:10
|
Sanderfur (Chattanooga City), Chattanooga City
|
|
15
James Anderson, Oakhaven
|
Dec.
|
10
Eric Davis, Brentwood
|
|
James Anderson
THIRD PLACE
|
2
Henegar, McCallie
|
Dec.
|
6
Kazy, Bradley Central
|
|
2
Kazy, Bradley Central
|
Dec.
|
5
Jones, Whites Creek
|
|
9
Jones, Whites Creek
|
Dec.
|
5
King, Cleveland
|
|
17
Davis, Brentwood
|
Dec.
|
15
Jones, Whites Creek
|
|
|
|
Williams, Father Ryan
|
Fall 4:10
|
King, Cleveland
|
|
2
Garland, Beech
|
Dec.
|
5
King, Cleveland
|
|
|
6
Chad Kell, Red Bank
|
Dec.
|
12
Thomas Jones, Whites Creek
|
|
Thomas Jones
FIFTH PLACE
|