First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
17
Nate Jones (10), N. Overton
|
TF
|
0
Matt Feller (9), Tullahoma
|
|
10
Jones, N. Overton
|
MD
|
0
Moseley, Bradley Central
|
|
10
Jones, N. Overton
|
MD
|
2
Greer, McGavock
|
|
6
Jones, N. Overton
|
Dec.
|
4
Walt, Karns
|
|
6
Nate Jones, N. Overton
|
Dec.
|
14
Jeff Loyd, Northwest
|
|
Jeff Loyd
STATE CHAMPION
|
Eric Rush (10), Greeneville
|
Fall 5:05
|
Mike Moseley (12), Bradley Central
|
|
7
Shawn Greer (10), McGavock
|
Dec.
|
4
Todd Arnold (10), Kirby
|
|
8
Greer, McGavock
|
Dec.
|
7
Gilbert, McCallie
|
|
Steve McGill (12), Sevier Co.
|
Fall 1:50
|
Will Gilbert (10), McCallie
|
|
Mike Watt (11), Karns
|
Fall 0:27
|
Lewis Woodard (10), Hillsboro
|
|
Walt, Karns
|
Fall 5:01
|
Chiu, Hixson
|
|
12
Walt, Karns
|
MD
|
4
Brooks, Springfield
|
|
14
Clarenece Chiu (12), Hixson
|
Dec.
|
13
Ray Myers (12), Morristown East
|
|
Mike Jankowski (10), CBHS
|
Fall 5:53
|
Carlos Brooks (10), Springfield
|
|
6
Brooks, Springfield
|
Dec.
|
0
Peck, Franklin
|
|
0
Brian Smith (10), Red Bank
|
TF
|
15
Josh Peck (9), Franklin
|
|
7
Casey Varner (10), Soddy-Daisy
|
Dec.
|
3
Eric White (12), Millington
|
|
6
Varner, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
7
Hernandez, Seymour
|
|
10
Hernandez, Seymour
|
MD
|
20
Loyd, Northwest
|
|
4
Loyd, Northwest
|
Dec.
|
2
Sheir, Germantown
|
|
9
Issac Hernandez (9), Seymour
|
MD
|
1
Jhosa Moore (Chattanooga City, 8), Chattanooga City
|
|
2
Willie Hogue (10), Brentwood
|
Dec.
|
8
Ji8m Uden (10), MBA
|
|
13
Uden, MBA
|
Dec.
|
18
Loyd, Northwest
|
|
Spencer Graybeal (9), Tennessee
|
Fall 0:26
|
Jeff Loyd (12), Northwest
|
|
Adam Sheir (12), Germantown
|
Fall 1:47
|
Miller Robinson (11), Rhea Co.
|
|
6
Sheir, Germantown
|
Dec.
|
1
Smith, Baylor
|
|
Sheir, Germantown
|
Fall 3:15
|
Leonard, Sullivan East
|
|
4
Bos Smith (10), Baylor
|
Dec.
|
3
Jamie Stiles (11), William Blount
|
|
11
Phillip Swinger (9), Hillwood
|
MD
|
3
Quinn Ewaldson (9), Oakland
|
|
5
Swinger, Hillwood
|
Dec.
|
10
Leonard, Sullivan East
|
|
David Highland (10), Stratford
|
Forfeit
|
Doby Leonard (10), Sullivan East
|
|
Feller, Tullahoma
|
Fall 2:24
|
Moseley, Bradley Central
|
|
0
Moseley, Bradley Central
|
Dec.
|
7
Greer, McGavock
|
|
5
Greer, McGavock
|
Dec.
|
1
Brooks, Springfield
|
|
|
|
|
|
|
Brooks, Springfield
|
Fall 1:55
|
Woodard, Hillsboro
|
|
0
Greer, McGavock
|
Dec.
|
3
Sheir, Germantown
|
|
4
Woodard, Hillsboro
|
Dec.
|
2
Chiu, Hixson
|
|
Adam Sheir, Germantown
|
Fall 2:03
|
Mike Watts, Karns
|
|
Mike Watts
THIRD PLACE
|
Graybeal, Tennessee
|
Default
|
Uden, MBA
|
|
Graybeal, Tennessee
|
Fall 2:10
|
Hernandez, Seymour
|
|
Hernandez, Seymour
|
Fall 2:04
|
Leonard, Sullivan East
|
|
4
Walt, Karns
|
Dec.
|
2
Hernandez, Seymour
|
|
|
|
5
Leonard, Sullivan East
|
Dec.
|
3
Smith, Baylor
|
|
1
Robinson, Rhea Co.
|
Dec.
|
7
Smith, Baylor
|
|
|
10
Shawn Greer, McGavock
|
Dec.
|
4
Isaac Hernandez, Seymour
|
|
Shawn Greer
FIFTH PLACE
|