TSSAAsports.com
Home
Sports
History
Hall of Fame
Girls' Basketball
Rosters
Schedules
Past Results
Records
2021 Class AA East Regional Girls' Basketball Tournaments
2021 Class AA East Regional Girls' Basketball Tournaments
February 26 - March 6, 2021
Bracket
Printable Bracket
Tweet
Share
Tournament Schedule/Results
Day
Date
Time
#
Matchup
Location
Friday
Feb 26
7:00 PM
South Greene 58
, Elizabethton 49
Friday
Feb 26
7:00 PM
Sullivan East 65
, Cumberland Gap 46
Friday
Feb 26
7:00 PM
York Institute 70
, Sequatchie Co. 53
Friday
Feb 26
7:00 PM
Upperman 87
, Marion Co. 33
Friday
Feb 26
7:00 PM
Macon Co. 82
, Grundy Co. 54
Friday
Feb 26
7:00 PM
Cumberland Co. 54
, Livingston Academy 42
Friday
Feb 26
7:00 PM
McMinn Central 78
, Tyner 19
Friday
Feb 26
7:00 PM
Brainerd 49
, Sequoyah 44
Friday
Feb 26
7:00 PM
Polk Co. 40
, Signal Mountain 35
Friday
Feb 26
7:00 PM
Meigs Co. 59
, Red Bank 11
Friday
Feb 26
7:00 PM
Gatlinburg-Pittman 69
, Kingston 43
Friday
Feb 26
7:00 PM
Alcoa 42
, Pigeon Forge 29
Friday
Feb 26
7:00 PM
Fulton 58
, Union Co. 43
Friday
Feb 26
7:00 PM
Northview Academy 72
, Scott 34
Friday
Feb 26
7:00 PM
Sullivan Central 71
, Greeneville 58
Friday
Feb 26
7:00 PM
Grainger 66
, Unicoi Co. 33
Monday
Mar 1
7:00 PM
South Greene 56
, Sullivan East 55
Higher Seed
Monday
Mar 1
7:00 PM
York Institute 40
, Upperman 37
Higher Seed
Monday
Mar 1
7:00 PM
Macon Co. 62
, Cumberland Co. 49
Higher Seed
Monday
Mar 1
7:00 PM
McMinn Central 65
, Brainerd 44
Higher Seed
Monday
Mar 1
7:00 PM
Meigs Co. 47
, Polk Co. 23
Higher Seed
Monday
Mar 1
7:00 PM
Alcoa 69
, Gatlinburg-Pittman 60
Higher Seed
Monday
Mar 1
7:00 PM
Northview Academy 72
, Fulton 29
Higher Seed
Monday
Mar 1
7:00 PM
Grainger 68
, Sullivan Central 45
Higher Seed
Wednesday
Mar 3
7:00 PM
Grainger 58
, South Greene 54
Higher Seed
Wednesday
Mar 3
7:00 PM
Northview Academy 64
, Alcoa 61
Higher Seed
Wednesday
Mar 3
7:00 PM
Meigs Co. 55
, McMinn Central 48
Higher Seed
Wednesday
Mar 3
7:00 PM
Macon Co. 51
, York Institute 49
Higher Seed
Saturday
Mar 6
7:00 PM
Grainger 38
, Alcoa 35
Saturday
Mar 6
7:00 PM
Northview Academy 67
, South Greene 64
Saturday
Mar 6
7:00 PM
Meigs Co. 47
, York Institute 39
Saturday
Mar 6
7:00 PM
Macon Co. 62
, McMinn Central 50
Participating Schools
Alcoa
Brainerd
Cumberland Co.
Cumberland Gap
Elizabethton
Gatlinburg-Pittman
Grainger
Greeneville
Grundy Co.
Kingston
Knoxville Fulton
Livingston Academy
Macon Co.
Marion Co.
McMinn Central
Meigs Co.
Northview Academy
Pigeon Forge
Polk Co.
Red Bank
Scott
Sequatchie Co.
Sequoyah
Signal Mountain
South Greene
Sullivan Central
Sullivan East
Tyner
Unicoi Co.
Union Co.
Upperman
York Institute
Participants' Tournament History
See something wrong or out of place?
Submit a Correction
ADS BY GOOGLE
Bracket/Results Correction
×
This form is only for recommending corrections for the website. All other questions or comments will be ignored.
Name:
Email:
We need your email so we can contact you if we have a question.
Message:
Submit