2014 Class AAA 132 lb Wrestling Championship

February 13 - March 15, 2014  ·  Williamson Co. Expo Center - Franklin, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 13 Jacob Cutshall (Sr.) , Austin Richard (Sr.)
Thursday Feb 13 Stephen Thomas (Sr.) 11, Joseph Munoz (Fr.) 8
Thursday Feb 13 Grant Wallen (So.) 16, Matthew Gold (Fr.) 6
Thursday Feb 13 Andrew Zarshenas (Jr.) , Mason Dobbs (Jr.)
Thursday Feb 13 Christian Macias (Jr.) , Christian Ocon (Sr.)
Thursday Feb 13 Tristan Strader (So.) , Eric Foust (Sr.)
Thursday Feb 13 Emory Holcomb (Fr.) 7, Tanner Finch (Jr.) 1
Thursday Feb 13 Max Vaughn (Sr.) , Justin Taylor (Fr.)
Thursday Feb 13 Ayinde Bakari (Sr.) 7, Taylor Kazy (Sr.) 3
Thursday Feb 13 Tristan Hackett (Jr.) , Jack Holloran (Jr.)
Thursday Feb 13 Diego Scott-McCabe (So.) , Ladon Porter (Jr.)
Thursday Feb 13 Michael Diemer (So.) , Nick Moore (So.)
Thursday Feb 13 Angel Leyva (So.) 8, David Cloninger (Jr.) 4
Thursday Feb 13 Dewey Pendley (Fr.) 3, Dakarri Wiggins (Sr.) 0
Thursday Feb 13 David Thomas (So.) , Chris Rowland (So.)
Thursday Feb 13 Austin Stevison (Sr.) , Danny Jensen (Jr.)
Thursday Feb 13 Munoz 15, Cutshall 2
Thursday Feb 13 Dobbs , Gold
Thursday Feb 13 Foust , Macias
Thursday Feb 13 Taylor , Finch
Thursday Feb 13 Holloran 4, Kazy 2
Thursday Feb 13 Moore , Scott-McCabe
Thursday Feb 13 Wiggins 3, Cloninger 2
Thursday Feb 13 Jensen , Thomas
Thursday Feb 13 Thomas , Richard
Thursday Feb 13 Wallen vs. Zarshenas
Thursday Feb 13 Ocon 8, Strader 2
Thursday Feb 13 Vaughn 5, Holcomb 2
Thursday Feb 13 Bakari 6, Hackett 4
Thursday Feb 13 Diemer , Porter
Thursday Feb 13 Leyva 4, Pendley 2
Thursday Feb 13 Stevison 9, Rowland 5
Thursday Feb 13 Rowland , Munoz
Thursday Feb 13 Dobbs , Pendley
Thursday Feb 13 Porter 7, Macias 5
Thursday Feb 13 Hackett 8, Finch 4
Thursday Feb 13 Holloran 7, Holcomb 4
Thursday Feb 13 Scott-McCabe , Strader
Thursday Feb 13 Wiggins 3, Wallen 1
Thursday Feb 13 Jensen , Thomas
Thursday Feb 13 Rowland 10, Pendley 5
Thursday Feb 13 Hackett , Porter
Thursday Feb 13 Holloran 3, Strader 1
Thursday Feb 13 Thomas 3, Wiggins 1
Friday Feb 14 Zarshenas , Richard
Friday Feb 14 Ocon 6, Vaughn 4
Friday Feb 14 Diemer 3, Bakari 0
Friday Feb 14 Stevison 8, Leyva 3
Friday Feb 14 Rowland 5, Vaughn 1
Friday Feb 14 Hackett 10, Zarshenas 3
Friday Feb 14 Leyva 11, Holloran 4
Friday Feb 14 Bakari 6, Thomas 4
Friday Feb 14 Hackett , Rowland
Friday Feb 14 Bakari 2, Leyva 1
Friday Feb 14 Ocon , Richard
Friday Feb 14 Stevison 13, Diemer 3
Saturday Feb 15 Rowland 10, Diemer 8
Saturday Feb 15 Bakari 4, Ocon 3
Saturday Feb 15 Michael Diemer 5, Christian Ocon 1
Saturday Feb 15 Chris Rowland 5, Ayinde Bakari 0
Saturday Feb 15 Austin Richard 7, Austin Stevison 4

Participating Schools

Anderson Co.
Arlington
Bartlett
Beech
Blackman
Bradley Central
Clarksville
Cleveland
Collierville
Cookeville
Cordova
Daniel Boone
Franklin
Gibbs
Hardin Valley
Heritage
Knoxville Halls
Maryville
McGavock
Morristown East
Nashville Overton
Ravenwood
Science Hill
Seymour
Siegel
Soddy-Daisy
Stewarts Creek
Tennessee High
Walker Valley
West Creek
William Blount
Wilson Central

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE